24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Źródła – Tom Brady prowadzi rozmowy, aby zostać komandytariuszem Raiders

Źródła – Tom Brady prowadzi rozmowy, aby zostać komandytariuszem Raiders

Setha Wickershama i Adama Scheftera12 maja 2023 r., 08:00 czasu wschodniego4 minuty na przeczytanie

Jak poważne są rozmowy o powrocie Toma Brady’ego z emerytury?

Dianna Russini i Domonique Foxworth reagują na odpowiedź Toma Brady’ego na pytania dotyczące jego emerytury.

Legenda NFL, Tom Brady, prowadzi głębokie rozmowy, aby zostać komandytariuszem… Las Vegas Raiders, źródła donoszą ESPN – prawdopodobnie jego druga współpraca z właścicielem Raiders, Markiem Davisem, w profesjonalną franczyzę sportową w mniej niż dwa miesiące.

Rozmowy między obiema stronami trwają od tygodni i wkrótce mogą dojść do rozwiązania, ale źródła podają, że to wciąż bardzo delikatne i płynne negocjacje. Oczekuje się, że inwestycja Brady’ego będzie „pasywna”, mówi źródło zaznajomione z sytuacją, i nie będzie miał kontroli operacyjnej ani władzy nad klubem w sprawach biznesowych lub piłkarskich.

NFL odmówił komentarza. Rzecznik Raiders nie odpowiadał na telefony ani SMS-y. Agent Brady’ego, Don Yee, odmówił komentarza.

Pod koniec marca Brady ogłosił, że kupił udziały w Las Vegas Aces WNBA, drużynie, której głównym właścicielem jest również Davis.

Nawet gdyby Brady i Davis byli w stanie uzgodnić warunki, co najmniej 24 obecnych właścicieli zespołu musiałoby zweryfikować i zgodzić się na spółkę komandytową Brady, podobnie jak wszyscy właściciele mniejszościowi i większościowi.

Oczekuje się, że gwiazdorska siła i przedsiębiorczość Brady’ego w mieście, które często odwiedza, pomogą klubowi zrealizować potencjał finansowy na rynku, jaki posiada od czasu jego przeprowadzki z Auckland w 2020 roku – ironiczny rozdział dla człowieka, który pomógł Raiders z najbardziej bolesnych porażek w historii Franczyza podczas gry w „Tuck Rule”.

Uważa się, że inwestycja w Raiders nie wpłynie na 10-letni kontrakt Brady’ego z Fox o wartości 375 milionów dolarów, który ma rozpocząć się w 2024 roku. Źródło powiedziało ESPN, że Fox „pobłogosławił” aranżację. Źródła podały, że polityka ligi dotycząca pokrywania się własności zespołu z zatrudnianiem mediów wchodzi w życie tylko wtedy, gdy właściciel zajmuje kierownicze stanowisko w firmie medialnej i może wpływać na negocjacje dotyczące praw do transmisji. Fox i NFL zgodziły się na 11-letnią umowę dotyczącą praw w 2021 roku.

To nie pierwszy raz, gdy siedmiokrotny mistrz Super Bowl wykazał zainteresowanie posiadaniem mniejszościowego pakietu udziałów w franczyzie NFL. Podobno w 2021 i 2022 roku Brady rozmawia z Miami Dolphins o zostaniu komandytariuszem. Sześciomiesięczne dochodzenie NFL wykazało, że właściciel Dolphins Stephen Ross i wiceprzewodniczący / komandytariusz Bruce Bell – przyjaciel Brady’ego – naruszyli zasady przeciwdziałania manipulacjom w rozmowach z Bradym, a zespół został usunięty z pierwszej rundy. Wybrany w projekcie z zeszłego miesiąca, wśród innych działań dyscyplinarnych.

Brady przeszedł na emeryturę w wieku 45 lat po sezonie 2022, jego 23. miejscu w NFL, mówiąc, że tym razem skończył grać „na dobre”. Chociaż Brady wrócił z emerytury 41 dni po sezonie 2021, aby zagrać ostatni rok z Tampa Bay Buccaneers, nie oczekuje się, że spróbuje dla Raiders. Nawet gdyby chciał, właściciele musieliby zgodzić się na jego podwójną rolę.

W ostatnich latach Raiders próbowali powtórzyć niektóre sukcesy, które Brady pomógł zainspirować w Nowej Anglii, zatrudniając byłego koordynatora ofensywy Patriotów, Josha McDanielsa, jako głównego trenera, byłego dyrektora Patriotów, Dave’a Zieglera, jako ich dyrektora generalnego oraz byłych graczy Patriotów, takich jak Jimmy Garoppolo, Brian Hoyer i Chandler, Jones, Brandon Bolden, Jacoby Myers i Philip Dorsett.

Ale nikt nie zwróciłby na siebie uwagi Brady’ego, ponieważ zostałby byłym MVP NFL, aby zostać właścicielem z ograniczoną odpowiedzialnością franczyzy NFL.

READ  Zaczynać od nowa: Na scenie World Series sytuacja wydaje się niewłaściwa