22 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zobacz, jak rozbita rosyjska sonda Luna 25 tworzy nową dziurę w Księżycu

Zobacz, jak rozbita rosyjska sonda Luna 25 tworzy nową dziurę w Księżycu

najnowsze filmy Wesa Andersona, Miasto asteroid (teraz przesyłam strumieniowo na pawie), skupiający się wokół fikcyjnej sztuki w filmie fantasy, której akcja rozgrywa się w fikcyjnym mieście Asteroid City. Tam krater pozostawiony po uderzeniu meteorytu przyciąga ciekawską grupę ludzi, w tym kosmitę zaprzyjaźniającego się z Cromem. Gdziekolwiek znajdziesz nową dziurę, zwykle towarzyszy jej dobra historia.

Każdy mieszkaniec bieguna południowego Księżyca mógł przeżyć własne kinowe wezwanie do przygody 19 sierpnia, kiedy rosyjski lądownik księżycowy Łuna 25 niespodziewanie rozbił się podczas lądowania.

Sonda Lunar Reconnaissance Orbiter NASA znalazła miejsce uderzenia Łuny-25

Misja umożliwiłaby powrót Rosji na Księżyc po raz pierwszy od pierwotnego wyścigu kosmicznego. Dzięki temu jako pierwsi wylądowaliby na miękkim podłożu na południowym biegunie Księżyca, regionie szczególnie interesującym ze względu na znajdujące się w nim rezerwy zamarzniętej wody. Zamiast tego ich pierwsza misja księżycowa od pół wieku zakończyła się niepowodzeniem, gdy anomalne wydarzenie spowodowało, że statek kosmiczny poleciał z dużą prędkością w stronę Księżyca.

POWIĄZANE: Misja NASA wykryła kratery po uderzeniu chińskich rakiet na Księżycu

Dwa dni po utracie kontaktu Roskosmosu ze statkiem kosmicznym Łuna 25 rosyjska agencja kosmiczna opublikowała szacunkowy punkt uderzenia. Następnie naukowcy z NASA z zespołu Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) skierowali orbiter w celu wykonania nowych zdjęć regionu. Następnie porównali te nowe zdjęcia z historycznymi zdjęciami tego samego obszaru.

Natychmiast znaleźli nową dziurę w przybliżeniu w miejscu oszacowanym przez Roscosmos. Szacuje się, że krater ma około 10 metrów średnicy i znajduje się około 400 kilometrów od planowanego miejsca lądowania Łuny 25.

Co ważne, najnowsze zdjęcia tego obszaru mają ponad rok i zostały wykonane w czerwcu 2022 r. Mając to na uwadze, jedyne, co możemy wiedzieć na pewno, to to, że coś utworzyło nowy krater między czerwcem 2022 r. a 24 sierpnia 2023 r. , kiedy Zrobiono nowe zdjęcia. Jednakże biorąc pod uwagę bliskość miejsca, w którym, jak wiemy, spadła Łuna-25, krater prawdopodobnie powstał w wyniku uderzenia.

READ  Pierwsza misja na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Axiom: Co musisz wiedzieć

Nie jest to wynik, jakiego chciała Rosja, ale każdy przypadkowy krater jest dowodem trwałego ducha eksploracji ludzkości. Jak powiedział kiedyś Wayne Gretzky, przegapisz 100% przyszłych dołków, do których nie trafisz, czy coś w tym rodzaju.

złapać miasto asteroid, Teraz transmitujesz na Peacocku!