30 września, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nocne niebo w tym tygodniu

Nocne niebo w tym tygodniu

W każdy poniedziałek wybieram obiekty niebieskie na półkuli północnej (środkowo-północne szerokości geograficzne) na następny tydzień, ale upewnij się, że Sprawdź mój główny kanał Więcej szczegółowych artykułów na temat obserwacji gwiazd, astronomii, zaćmień i nie tylko.

Nocne niebo w tym tygodniu: 11–18 września 2023 r

Ten tydzień jest idealny na oglądanie księżyca. Większość ludzi zakłada, że ​​najlepszym momentem na obserwację naszego satelity jest jego pełnia, ale w rzeczywistości – moim zdaniem – jest to ciekawszy widok, gdy jest delikatny półksiężyc. W tym tygodniu można go zobaczyć, jak w godzinach przedświtowych przechodzi w cienki sierp księżyca, po czym pojawia się ponownie po drugiej stronie słońca na niebie po zachodzie słońca.

Więcej z ForbesaGdzie zarezerwować teraz, aby być świadkiem zaćmienia słońca „Pierścień Ognia” w Stanach Zjednoczonych

Przechodząc między rankiem a wieczorem, przemieszcza się w kierunku określonego miejsca na swojej orbicie, aby 14 października następnego miesiąca spowodować coś bardzo wyjątkowego – zaćmienie obrączkowe widoczne z dziewięciu stanów USA (oraz częściowe zaćmienie słońca widoczne w pozostałej części Stanów Zjednoczonych) ). Ameryk).

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o oglądaniu Księżyca, planet i gwiazd w tym tygodniu:

READ  Zainwestuj w odważne progresywne dziennikarstwo