19 października, 2024

Znakomity występ Jahmyra Gibbsa pozwolił Lions wyprzedzić Raiders

Erica Woodyarda i Paula Gutierreza30 października 2023 o 23:21 czasu wschodniego5 minut na przeczytanie

Jahmyr Gibbs wskakuje w tłum po swoim pierwszym meczu u siebie

Jahmyr Gibbs zdobywa przyłożenie z 27 jardów i wskakuje w tłum, aby świętować z fanami Lions.

Detroit– W poniedziałkowy wieczór na stadionie Ford Field drużyna Detroit Lions pokonała Las Vegas Raiders 26:14.

Nowicjusz Jahmyr Gibbs zaliczył przełomowy występ, zdobywając 189 jardów i przyłożenie przy 31 kontaktach, podczas gdy Detroit odrobił porażkę z Baltimore Ravens i poprawił swój bilans do 6-2 w sezonie. Las Vegas spadło do 3-5.

Defensywny obrońca Raiders, Marcus Peters, zmniejszył wczesną przewagę Lions do dwóch punktów, wybierając szóstkę na początku trzeciej kwarty, ale Gibbs odpowiedział trzykrotnym przyłożeniem z 27 jardów później i zakończył mecz na dobre.

Lwy z Detroit

Organizując swój pierwszy poniedziałkowy mecz od 2018 roku, drużyna Lions podniosła się po pierwszej porażce wyjazdowej w sezonie, pokonując Raiders przed entuzjastyczną publicznością na stadionie Ford Field.

Wchodzący do gry odbierający Lions Amon-Ra St. Brown został uznany za wątpliwy z powodu choroby, ale był w stanie zagrać i zakończył wieczór swoim 11. meczem w karierze ze 100 jardami odbiorczymi, wyprzedzając Roya Williamsa w większości takich meczów przez lwa. W pierwszych trzech sezonach.

Jednak wieczór należał do Gibbsa, ponieważ dwunasty wybór w drafcie na rok 2023 ogłosił jego szczyt.

Kup przełomową wydajność: Gibbsa. Bez powracającego weterana Davida Montgomery’ego (żebra) drugi tydzień z rzędu debiutant RB Gibbs podniósł ciężar na odległość 189 jardów przed wznowieniem. Skończył z 152 jardami odbiorczymi i 37 jardami odbiorczymi. Zespół Lions w ciągu ostatnich dwóch tygodni miał problemy z bieganiem, uzyskując w tym czasie łącznie 124 jardy. Tylko w pierwszej kwarcie Gibbs miał 11 przyłożeń, najwięcej w pierwszej kwarcie od czasów Christiana McCaffreya w 15. tygodniu poprzedniego sezonu.

Niepokojący trend: Wciąż trwają prace nad włączeniem skrzydłowego Jamesona Williamsa do ataku. Williams stracił podanie w pierwszej kwarcie, a także stracił 6 jardów w ostatniej akcji po tym, jak został uderzony przez obrońcę Las Vegas, Maxxa Crosby’ego. Williams, który ma obecnie trzy dropy w trzech meczach, zakończył mecz dwoma złapami na odległość 16 jardów.

Podział QB: Jared Goff wykonał podania do ośmiu różnych celów, uzyskując wynik 26 z 37, 272 jardy i jedno przyłożenie. Jednak Beck w trzeciej kwarcie rzucił sześciokrotnie. Goff nadal wykorzystywał atakującego Sama LaPortę, który w drugiej kwarcie posłał mu 18-jardowe przyłożenie. W ciągu ostatnich dwóch sezonów Goff oddał 16 podań po przyłożeniu do trudnych końcówek, co daje mu drugie miejsce w lidze za Patrickiem Mahomesem (22) w tym okresie.

Następny mecz: w Chargers (16:05 ET, niedziela, 12 listopada)

AP Photo/Paul Sagna

najeźdźcy z Las Vegas

Powrót rozgrywającego Jimmy’ego Garoppolo nie rozpalił ataku Raiders, którzy przegrali drugi mecz z rzędu i spadli do stanu 3-5.

Pod wodzą Garoppolo, który opuścił dwa ostatnie mecze z powodu kontuzji pleców, ofensywa była bardzo słaba, co doprowadziło Detroit do pokonania Las Vegas 486-157. Tak naprawdę to często wyśmiewana obrona utrzymywała Raiders w grze przynajmniej do czasu, aż Lions przerwali grę w czwartej kwarcie. Raiders mają krótki tydzień przed meczem u siebie z New York Giants.

Opisz grę w dwóch słowach: Nieszczęśliwy powrót do domu. Crosby, który przekazał milion dolarów wydziałowi lekkoatletyki w swojej pobliskiej szkole we wschodnim Michigan, po powrocie do Motor City był pełen presji i regeneracji po rozbiórce i fiasku, ale to nie wystarczyło, aby przechylić szalę korzyść Najeźdźców.

Obiecujący trend: Obrona wyciągnęła trzy wnioski na wynos. Po faulach linebackera Roberta Spillane’a, wytypowaniu szóstki Petersa i odzyskaniu przez atakującego przewagę Crosby’ego utrzymali Raiders w grze, nawet jeśli INT Petersa była jedyną wymuszoną stratą, która zapewniła Raidersom punkty.

Podział QB: Jasne, Garoppolo opuścił dwa i pół meczu z powodu wstrząśnienia mózgu i kontuzji pleców, ale rozgrywający, którego największą zaletą podczas podpisania kontraktu z Las Vegas była znajomość schematu i zwycięski rodowód, nie wygląda komfortowo. Weź pod uwagę statystyki z pierwszej połowy: 3 z 8 podań na 31 jardów bez dokończenia do skrzydłowego i przechwyt w strefie końcowej, co daje ocenę 9,9 podań.

Niesamowite statystyki Next Generation: Peters jest dopiero trzecim zawodnikiem w historii NFL, dołączając do Deiona Sandersa i Terrella Buckleya, który miał sześć selekcji do czterech różnych drużyn. Peters miał dwa pick-six z Kansas City Chiefs, dwa z Los Angeles Rams i dwa kolejne z Ravens, zanim zdobył 75 jardów w Raiders w Detroit. Tak naprawdę zanotował w swojej karierze sześć zwrotów w INT na odległość co najmniej 50 jardów, co daje Darrenowi Sharperowi drugie miejsce w historii ligi (Sanders miał siedem).

Następny mecz: vs. Giants (16:25 ET, niedziela)