22 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Znaki dla pieszych z autentycznymi nowojorskimi akcentami

Znaki dla pieszych z autentycznymi nowojorskimi akcentami

Zdjęcie: philipwchan/Shutterstock.com

Dennis Ferrara pochodzi z Brooklynu i pracował w nowojorskim Departamencie Transportu jako nadzorujący elektryk, kiedy nagrano jego głos. Jego charakterystyczny nowojorski akcent wciąż można usłyszeć na 15 znakach dla pieszych na chodnikach w całym mieście. Kiedy ludzie naciskają przyciski na tych sygnałach, słyszą głos Ferrary, który mówi im, między innymi, że znak „wawk” jest włączony. (przez @pracownik)

The New York Times (2012):

W Nowym Jorku pana Ferrary „Avenue” przyjmuje „h” lub trzy. Na „Jay Street” rysowana jest litera „a”. I co najmniej jedno „w” jest dołączone do pierwszej sylaby „Broadway”.

…Pan. Ferrara, który prawie całe życie mieszkał w Gerritsen Beach, nigdy nie miał profesjonalnego wykształcenia wokalnego. Wcześniejsze zajęcia obejmowały posiadanie delikatesów i okazjonalne nurkowanie w poszukiwaniu biżuterii u wybrzeży Coney Island. Żartuje, że w jego szkole zawodowej nie było lekcji angielskiego. Jego kwalifikacje niejako obejmują wypowiedzenie „zapytaj” jak „topór”.

Praca przyszła do niego dzięki szczęściu i handlowi, ponieważ pasował do rachunku, a jeśli nie, ktoś inny musiałby to zrobić.

Nie mogłem jednak osadzić tutaj wideo Todda Cama Nagrała dwa akustyczne sygnały Ferrary.

READ  17 zapominalskich ludzi, którzy popełnili duże błędy