23 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zmarła 77-letnia Melinda Wilson, która pomogła Brianowi Wilsonowi pokonać chorobę psychiczną

Zmarła 77-letnia Melinda Wilson, która pomogła Brianowi Wilsonowi pokonać chorobę psychiczną

Melinda Wilson, która uratowała swojego przyszłego męża, współzałożyciela Beach Boys Briana Wilsona, przed załamaniem psychicznym, gdy spotykali się w latach 80., zmarła we wtorek w swoim domu w Beverly Hills w Kalifornii w wieku 77 lat.

Panie Wilsonie Potwierdziła swoją śmierć na Instagramie poinformowała, że ​​są małżeństwem od 28 lat. Nie podano powodu.

Związek pary został przedstawiony w filmie biograficznym „Love & Mercy” z 2014 roku. Film ukazuje pani Wilson (w tej roli Elizabeth Banks) spotykającą się z panem Wilsonem (w tej roli John Cusack i Paul Dano) w salonie Cadillaca w Los Angeles, gdzie spotyka się z panem Wilsonem (w tej roli John Cusack i Paul Dano). była sprzedawczynią.

Pani Banks – powiedział w wywiadzie dla ABC News Panią Wilson poznała podczas przygotowań do roli.

„Powiedziała mi: «Muzyka to jego pierwsza miłość»” – powiedziała pani Banks. „Nic tego nie zastąpi”. To jest jego istota, to jest jego istota, to jest jego wszystko. Dlatego zadowalam się drugim miejscem, ale jest bardzo dobre, to bardzo dobre drugie miejsce.”

Film pokazuje, jak pani Wilson pomaga panu Wilsonowi, swojemu ówczesnemu chłopakowi, pokonać chorobę psychiczną w latach 80. Te wysiłki i ich zaloty komplikuje obecność Eugene'a Landy'ego (Paul Giamatti), psychologa, który pomógł panu Wilsonowi pokonać depresję i nadużywanie narkotyków, aby powrócić do świata zawodowego.

Pan Landy, którego zespół profesjonalnych opiekunów mieszkał kiedyś z panem Wilsonem 24 godziny na dobę, wkroczył w życie muzyka do tego stopnia, że ​​terapeuta stał się jego partnerem biznesowym, producentem muzycznym i okazjonalnym partnerem w pisaniu piosenek.

W 1992 r. pozew złożony przez rodzinę pana Wilsona zakończył się wydaniem orzeczenia sądowego zabraniającego panu Landy'emu kontaktowania się z panem Wilsonem. Pan Landy zmarł w 2006 roku.

READ  Podsumowanie i opinie dotyczące WWE SmackDown (25.02.2022): Bezpieczeństwo znaku poślizgu

Melinda Kay Ledbetter urodziła się 3 października 1946 r. w Pueblo w Kolorado, a dorastała w Whittier w Kalifornii. Tam studiowała, zanim została modelką – powiedziała pani Sievers.

Była także producentem kilku filmów związanych z muzyką jej męża, m.in. Brian Wilson: The Long Promised Road (2021) i Pet Sounds Live at Royce Hall (2006). Ten ostatni tytuł nawiązuje do przełomowego albumu Beach Boys z 1966 roku „Pet Sounds”.

Oprócz pana Wilsona, pani Wilson pozostawiła pięcioro adoptowanych dzieci pary – Dakotę Rose, Daria Rose, Dash, Dylan i Delaney Rae Wilson, powiedział Gene Sievers, menadżer pana Wilsona.

Kiedy para po raz pierwszy obejrzała „Love & Mercy”, pani Wilson powiedziała ABC News, że nie miała pojęcia, jak trudne będzie to doświadczenie.

„Myślę, że byłam bardziej zdenerwowana niż on, kiedy go zabrałam na spotkanie, a potem zapytałam: «No i co o tym myślisz?»” – powiedziała. „A on na to: «Och, w prawdziwym życiu było znacznie gorzej».