12 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Źli aktorzy używają Apple AirTags do śledzenia lokalizacji ludzi i własności osobistej, ostrzega NY AG

Źli aktorzy używają Apple AirTags do śledzenia lokalizacji ludzi i własności osobistej, ostrzega NY AG

Prokurator generalny Nowego Jorku ostrzegł przed skorumpowanymi jabłkami wykorzystującymi Apple do śledzenia ich lokalizacji i własności.

Prokurator generalna Letitia James wydała alert konsumencki z zaleceniami dotyczącymi bezpieczeństwa, aby chronić nowojorczyków przed złymi podmiotami, które używają Apple AirTags do śledzenia lokalizacji i własności osób w złych zamiarach.

Według AG, cele zgłosiły znalezienie nieznanych tagów AirTag przyczepionych do ich samochodów oraz w ich torbach, kieszeniach płaszczy i innych rzeczach osobistych. Inni podobno otrzymali alerty na swoje telefony, że ich informacje o lokalizacji są udostępniane, nawet jeśli cele nie znajdują AirTag ani żadnego innego podłączonego akcesorium.

James powiedział, że Apple AirTags to małe urządzenia śledzące, które mają działać jako główna wyszukiwarka, aby pomóc ludziom zidentyfikować ich przedmioty osobiste. Jednak złośliwe osoby nieświadomie umieszczałyby małe urządzenia na swoich rzeczach osobistych, aby je śledzić.

Aby uniknąć stania się ofiarą oszustwa AirTag, firma AG zaoferowała kilka wskazówek, jak chronić nowojorczyków i ich własność:

  • Posłuchaj nieznanego sygnału dźwiękowego: Gdy AirTag zostanie oddzielony od znanego urządzenia przez jakiś czas, AirTag zacznie wydawać sygnał dźwiękowy. Jeśli usłyszysz ten dźwięk, spróbuj określić jego źródło;
  • Monitoruj powiadomienia „Przedmiot wykryty w pobliżu” na iPhone’ach: Jeśli Twój iPhone znajdował się w pobliżu nieznanego tagu AirTag lub innego akcesorium przez dłuższy czas, możesz otrzymać powiadomienie w aplikacji Znajdź mój z informacją: „Przedmiot został wykryty w pobliżu ;”
  • Jeśli masz urządzenie z Androidem, pobierz „Tracker Detect” ze sklepu Google Play;
  • Wiedz, że nie wszystkie nieznane tagi AirTag są szkodliwe;
  • Sprawdź aktualne instrukcje;
  • Zaktualizuj systemy operacyjne urządzeń Apple.

„W całym kraju Apple AirTags są nadużywane do śledzenia ludzi i ich własności w celu wyrządzenia szkód” – powiedział James.„Śledzenie ludzi bez ich świadomości lub zgody jest poważnym przestępstwem i moje biuro nie będzie tego tolerować.

READ  Baldur’s Gate 3 uznało, że Astarion jest kanonicznie głupi

„Wzywam wszystkich nowojorczyków, aby zwracali szczególną uwagę na swoją własność i stosowali się do rad mojego biura, aby zachować bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo nowojorczyków jest moim najwyższym priorytetem, a moje biuro będzie nadal robić wszystko, co w jego mocy, aby chronić nowojorczyków”.

Aby zapisać się na bezpłatne codzienne e-maile i powiadomienia o nowościach w Daily Voice.