16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zgony z powodu COVID w Polsce są najwyższe od kwietnia, z nowymi ograniczeniami

WARSZAWA, Polska – Polska odnotowała w środę najwyższą liczbę zgonów związanych z COVID-19 od kwietnia, przy utrzymującym się wysokim dziennym wskaźniku zakażeń nowym koronawirusem.

Zgłoszono 669 zgonów związanych z wirusem, z których 496 ma miejsce już w 38 milionach krajów, w tym problemy zdrowotne i 24 266 nowych infekcji. Liczba ofiar śmiertelnych była najwyższa od 22 kwietnia, kiedy zgłoszono 694 ofiary śmiertelne.

Również w środę weszły w życie ograniczenia dotyczące zamykania dyskotek i klubów nocnych, z wyjątkiem ograniczonych zajęć dla maksymalnie 100 osób na obchody Nowego Roku.

Nowe przepisy zmniejszają liczbę osób niezaszczepionych w restauracjach, kawiarniach, hotelach, teatrach, kościołach i obiektach sportowych z 50% do 30%. Jedzenie w teatrach jest zabronione. Limity mogą zostać rozszerzone tylko na osoby, które mogą udowodnić opiekunom obiektów, że zostały w pełni zaszczepione. Ale krytycy twierdzą, że nie ma jasnych zasad przeprowadzania testów.

Przepustowość transportu publicznego wynosi tylko 75%. Szkoły przestawiają się na naukę na odległość od 20 grudnia do 9 stycznia, ale najczęściej są to święta Bożego Narodzenia.

Podróżni przybywający bez wizy spoza strefy Schengen muszą przedstawić wyniki testu Govt-19, który nie trwa dłużej niż 24 godziny. Polska nie zgłosiła żadnych przypadków Omigronu.

Nauczyciele, lekarze i siły bezpieczeństwa, w tym policja i wojsko, muszą zostać w pełni zaszczepieni do 1 marca.

Obecnie można szczepić dzieci w wieku 5 lat i starsze, aw niektórych miastach, np. w Gdańsku nad Bałtykiem, otwierają się tymczasowe szpitale dla pacjentów Kovit-19.

Ponad 20,7 miliona Polaków zostało w pełni zaszczepionych szczepionkami Pfizer / BioNTech, Moderna, AstraZeneca lub Johnson & Johnson. Prawie 5 milionów ludzi otrzymało zastrzyki przypominające.

READ  Polska firma venture More Growth ma duże ambicje, pozyskując 5 milionów dolarów w rundzie pre-seed

Od momentu potwierdzenia pierwszego przypadku COVID-19 w Polsce w dniu 4 marca 2020 r. zgłoszono prawie 3,9 mln przypadków zakażenia, w tym prawie 90 000 zgonów.

Śledź infekcję AP na https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic