24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zasoby intuicyjnych maszyn spadły po wywróceniu się lądownika księżycowego

Zasoby intuicyjnych maszyn spadły po wywróceniu się lądownika księżycowego

(Reuters) – Akcje Intuitive Machines z siedzibą w Houston spadły w poniedziałek o ponad 30% po tym, jak firma zajmująca się badaniami kosmosu podała, że ​​lądownik księżycowy Odysseus przewrócił się i spoczywał na boku.

Firma, która stała się pierwszą prywatną firmą, która wylądowała na Księżycu i pierwszą ze Stanów Zjednoczonych od 1972 roku, stwierdziła, że ​​wszystkie z sześciu ładunków naukowo-technologicznych z wyjątkiem jednego były skierowane ku górze i odbierały komunikację.

Firma podała, że ​​na burcie ładunek znajdował się dzieło sztuki składające się z miniaturowych rzeźb ze stali nierdzewnej autorstwa artysty Jeffa Koonsa.

Oczekuje się, że pozostałe ładunki spełnią swoje cele naukowe.

Akcje Intuicji spadły o 34% do 6,30 dolarów przed poniedziałkowym dzwonkiem na otwarcie, kompensując piątkowe zyski, kiedy prawie 99 milionów akcji zmieniło właściciela, co było rekordowym wynikiem w przypadku akcji.

Według danych LSEG, w piątek łączna wartość wyemitowanych akcji wyniosła 1,01 miliarda dolarów, co przekroczyło kapitalizację rynkową spółki wynoszącą około 960 milionów dolarów.

Akcje spółki, która weszła na giełdę około rok temu, charakteryzują się dużą zmiennością, ponieważ tylko 18% akcji jest dostępnych w obrocie.

Lądowanie mogłoby ułatwić życie innym firmom zajmującym się przestrzenią kosmiczną – takim jak Rocket Lab, Astra Space i Blue Origin Jeffa Bezosa – poszukującym stabilnych inwestycji rządowych i kontraktów.

(Reportaż: Akash Sriram z Bengaluru; redakcja: Tasim Zahid)

READ  Pięć najbardziej zapierających dech w piersiach zdjęć z teleskopu Webba NASA