24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Akcje Intuitive Machines spadły po wywróceniu się lądownika księżycowego Odysseus

Akcje Intuitive Machines spadły po wywróceniu się lądownika księżycowego Odysseus

Akcje Intuitive Machines z siedzibą w Houston spadły w poniedziałek o ponad 25% po tym, jak firma zajmująca się badaniami kosmosu poinformowała, że ​​lądownik księżycowy Odysseus przewrócił się i spoczął na boku.

Firma, która stała się pierwszą prywatną firmą, która wylądowała na Księżycu i pierwszą ze Stanów Zjednoczonych od 1972 roku, stwierdziła, że ​​wszystkie z sześciu ładunków naukowo-technologicznych z wyjątkiem jednego były skierowane ku górze i odbierały komunikację.

Ładunek, który przewrócił się na bok, zawierał dzieło sztuki składające się z miniaturowych rzeźb ze stali nierdzewnej autorstwa artysty Jeffa Koonsa, powiedział Intuitive Machines, dodając, że oczekuje się, że pozostałe ładunki spełnią swoje cele naukowe.


Zdjęcie lądownika księżycowego Odysseus zaraz po jego wywróceniu. AP

W poniedziałek akcje Intuicji spadły o 26% do 7,06 dolarów, kompensując piątkowe zyski, kiedy prawie 99 milionów akcji zmieniło właściciela.

Według danych londyńskiej giełdy papierów wartościowych łączna wartość akcji będących w obrocie w piątek wyniosła 1,01 miliarda dolarów, przekraczając wartość rynkową spółki wynoszącą około 960 milionów dolarów.

Akcje spółki, która weszła na giełdę prawie rok temu, charakteryzują się dużą zmiennością, ponieważ jedynie 18% akcji jest dostępnych w obrocie.

Według firmy analitycznej S3 Partners, krótkie zainteresowanie akcjami wynosi 13,7% w wolnym obrocie, która dodała, że ​​jak dotąd odnotowuje stały wzrost popytu na akcje w 2024 r.

Akcje Intuitive Machines były także jednymi z najpopularniejszych akcji na forum inwestorów indywidualnych Stocktwits.


Dyrektor generalny Intuitive Machines, Steve Altimus, trzyma model Odyseusza, aby pokazać, jak będzie odpoczywał na boku.
Dyrektor generalny Intuitive Machines, Steve Altimus, trzyma model Odyseusza, aby pokazać, jak będzie odpoczywał na boku. NASA TV/AFP za pośrednictwem Getty Images

„Obecnie intensywna działalność detaliczna powoduje zmienność cen akcji i potencjalnie związana z tym krótka sprzedaż… pomogłaby lepiej przyjrzeć się niezawodności komunikacji (lądownika)” – powiedział Austin Mueller, analityk Canaccord Genuity . Księżyc).”