7 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zapowiedź: Hiszpania przeciwko Polsce

Zapowiedź: Hiszpania przeciwko Polsce

Jaka jest stawka?

Jeśli chodzi o finały Billie Jean King Cup by Gainbridge 2023, to bardzo niewiele. Po porażkach w pierwszych meczach grupy C z Kanadą obie drużyny nie mogły awansować do półfinału i teraz grają o dumę.

Dochodzi także niewielka kwestia punktów rankingowych Billie Jean King Cup Nation, więc te dwie drużyny nie będą lekceważyć tego remisu, chcąc jak najlepiej zakończyć finały i sezon w fazie grupowej.

Dla gospodarzy, Hiszpanii, nadal stanowi to dużą zachętę i jeśli kapitan Annabelle Medina Garrix i jej zespół zasmakują zwycięstwa na własnym boisku i odeśle swoich fanów do domu z uśmiechami na twarzach, będzie to wystarczające.

Historia

To starcie będzie trzecim spotkaniem o Puchar Billie Jean King pomiędzy Hiszpanią a Polską, a bezpośredni wynik wynosi obecnie 1:1.

Ostatnie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 na korzyść Polski na korcie Barcelony w 2014 roku.

Na kogo zwrócić uwagę?

Nie takiego początku do finału chciała Polka Magda Linette, a porażka z Leilą Fernandez przypieczętowała zwycięstwo Kanady w pierwszym starciu w grupie C. Warto także zaznaczyć, że polska reprezentacja nie może awansować do półfinału.

Jeśli jednak Lynette stanie dziś na korcie i wygra, Polak przesunie się na drugie miejsce na liście zwycięstw w singlu Billie Jean King Cup za Agnieszką Radwańską.

Tak naprawdę, jeśli Lynette dzisiaj zagra, Polka zrówna się z Magdaleną Feistel i zajmie czwarte miejsce na liście Billie Jean King Cup.

W przypadku Hiszpanii Sara Soripes Dormo i Rebekah Masarova poniosły w środę porażki z Kanadą i będą chętne i zdeterminowane, aby zadośćuczynić w meczu przeciwko trudnej Polsce, jeśli tylko otrzymają szansę.

Kto co mówi?

Magda Lynette: Nikt nie chce zakończyć sezonu porażką, więc zdecydowanie chcę wyjść, dać z siebie wszystko i wygrać.

READ  Aramco idzie za Rosją w sprawie umowy naftowej w Polsce Aktualności OPEC

Kapitan Hiszpanii Anabel Medina Garrix: „Dobrze jest być w domu. Wszyscy cywile znów będą z nami. Zagramy przed rodziną i przyjaciółmi. Myślę, że to wyjątkowe i Sewilla, jedno z najpiękniejszych miast w Hiszpanii.