24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zaczynać od nowa: Na scenie World Series sytuacja wydaje się niewłaściwa

Zaczynać od nowa: Na scenie World Series sytuacja wydaje się niewłaściwa

PHOENIX — czwarta gra World Series miała być opatrzona etykietą ostrzegawczą dotyczącą Halloween: Nadmierne użycie nadmiernych miotaczy ulgowych. Może nie być odpowiedni dla zagorzałych fanów.

Zwycięska drużyna oddała 11 trafień, 12 trafień przegranej i w sumie 13 miotaczy – a gdyby nie zegar stadionowy, zajęłoby to 14 godzin.

To jedna z ostatnich innowacji, która sprawiła, że ​​Texas Rangers 11:7 zwyciężyli z Arizona Diamondbacks na akceptowalnym poziomie: mecz zakończył się w niecałe 200 minut. Z drugiej strony, podobnie było z „Wodnym światem”, ale publiczność też go nie zaakceptowała.

Ze zdobywcami dzikich kart i gwiazdami o niższej mocy, World Series zawsze stanowiło wyzwanie, aby przyciągnąć regionalnych fanów na rynkach przybrzeżnych. Pierwsze trzy mecze były przekonujące, a zwycięstwo Arizony w czwartym meczu zapewniłoby, że seria przedłużyłaby się do co najmniej sześciu meczów piąty rok z rzędu.

Teraz Rangersi prowadzą trzy mecze do jednego i mają szansę zdobyć swój pierwszy tytuł w piątym meczu w środę. Na szczęście jest to rewanż pomiędzy doświadczonymi strzelcami, Nathanem Eovaldim z Teksasu i Zachem Gallenem z Arizony. Tym razem bez otwieraczy.

Bramkarz gospodarzy – zanim tak to się nazywało – był magiczną częścią historii World Series: 99 lat temu Washington Senators rozpoczęli mecz nr 7 z mało używanym prawym obrońcą, Curlym Ogdenem, mając nadzieję, że zachęcą New York Giants do załadowania swoich skład. Z lewicowcami. Ogden zmierzył się tylko z dwoma pałkarzami – wtedy nie było minimum trzech uderzeń! – zanim ustąpiły miejsca lewicy, a senatorowie nadal wygrywali.

Teraz oczywiście otwieracz stał się popularną taktyką, spopularyzowaną przez Tampa Bay Rays, niskobudżetowe laboratorium edukacyjne baseballu. W ciągu ostatnich World Series kilkakrotnie graliśmy w bullpen – z Rays i Dodgersami w 2020 r. oraz z wyniszczonymi kontuzjami Braves w 2021 r. – a Diamondbacks przyjęli ideę Game 4.

READ  Lionel Messi prawdopodobnie zadebiutuje dziś w Interze Miami wchodząc z ławki

„W trakcie meczu rzucasz różne spojrzenia na chłopaków” – powiedział Joe Mantipelli, lewak, który we wtorek zwyciężył w pierwszych czterech meczach Arizony. „Każdy pałkarz nigdy nie widzi dwa razy tego samego faceta. Oczywiście to, co Ryan (Nelson) zrobił dziś wieczorem, było ogromne; przyspieszył i zjadł dla nas pięć rund. Strategia polega jednak na ograniczeniu liczby zawodników uderzających w ziemię, uciekających przed tym samym facetem .”

Patrząc na wynik w pudełku, zastanawiamy się, dlaczego Nelson od razu nie zaczął. Przypomniany w czwartej rundzie, gdy jego zespół przegrywał 10 runami, Nelson przepracował 5 1/3 rund, pozwalając na jeden bieg i uderzając sześć bez stępów. To byłby wiarygodny początek.

Nelson rozegrał w tym sezonie 27 meczów, a jego ERA wyniósł 5,31 – nie jest to świetny wynik, ale lepszy niż Brandon Pvadt, który wyniósł 5,72. Pfaadt spisał się najlepiej jako starter po sezonie, ale Nelson został pogrzebany w klatce i miał problemy w fazie play-off.

Nelson przyznał, że wycofał się z większej roli. W sierpniu został zdegradowany do kategorii nieletnich i nie pokazał wystarczająco dużo, aby można było mu zaufać jako starterowi. Być może gdyby tak było, jego wysiłek w czwartym meczu byłby bardziej znaczący.

„To dla mnie najbardziej frustrująca część” – powiedział Nelson. Gdybym na to zasłużył, ten mecz mógłby zakończyć się inaczej.

Bez startera w czwartym meczu menedżer Diamondbacks, Torey Lovullo, potrzebował asystentów drugiej ligi, aby utrzymać wynik w grze do czasu, aż będzie mógł wezwać swoją niezawodną załogę grającą w końcówkach rundy: Ryana Thompsona, Kevina Ginkla i Paula Sewalda. Kiedy Texas rzucił wyzwanie Mantebelle, Miguelowi Castro, Kyle’owi Nelsonowi i Luisowi Friasowi – przy wsparciu błędu Christiana Walkera w trzeciej kwarcie – Lovullo nie miał żadnych szans.

Marcus Semien powrócił i w trzeciej kwarcie dał Teksasowi prowadzenie 10:0. (Joe Camporeal/USA Today)

Lovullo jest na tyle bezpieczny, że szczerze wyjaśnia swoje ruchy; Wie, że nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Gdyby wiedział, że Nelson potrafi długo rzucać piłką – i cóż – czy nie mógłby go wystartować i uniknąć chaosu, który się rozwinął?

READ  Plotki z Północnego Zachodu: Wilki, Joubert, Murray, Beasley, Brown, Mickey

„Kiedy znasz wynik, patrzysz na to trochę inaczej” – powiedział Lovullo. Mógł być dla nas opcją po pierwszym meczu. Mógł być dla nas opcją na rozpoczęcie meczu baseballowego. Ale wykonał swoją pracę i nie zdziwiło mnie to. Po prostu wiem, że w naszym meczu było kilka niepewnych meczów. po sezonie i staraliśmy się go trochę chronić, budować jego pewność siebie i sprowadzić go na właściwe miejsce. I dzisiaj z pewnością tak było.

Diamondbacks wygrali mecz bullpen z Filadelfią w czwartym meczu National League Championship Series, mimo że Phillies strzelili gola przy czterech swoich zmiennikach, a Craig Kimbrel obronił. Lovullo ponownie podjął ryzyko i zapłacił za nie stratą, i to brzydką.

„To nie był typowy mecz World Series, w którym jest wiele momentów związanych z World Series” – przyznał, dodając, że po prostu próbował znaleźć najlepszy sposób na wygranie meczu.

„Wiemy, że mamy trzech miotaczy ustawionych w kolejce na następne trzy dni i właśnie tam jako organizacja chcieliśmy zrobić coś takiego. Ale gra jest trochę inna niż w 1975 roku, kiedy oglądałem Big Red Gra maszynowa przeciwko Boston Red Sox. „To zupełnie inne uczucie”.

Epicka szósta gra w 1975 roku, kiedy Carlton Fisk machał swoją galerią na swoim terenie W 12. rundzie była to właściwie wizytówka Cincinnati. Menedżer Sparky Anderson wyciągnął starter po dwóch rundach i ustanowił rekord, używając siedmiu zawodników zwalniających w meczu World Series.

Ale dramat tego wieczoru był tak gęsty, a występy tak olśniewające, że zmiany tempa tylko zwiększyły napięcie. Dla kontrastu, ten mecz zakończył się porażką – częściowo z powodu słabego występu Teksasu w końcówce, ale głównie dlatego, że World Series powinno być lepsze.

Granica pomiędzy strategią a manipulacją jest cienka i w tym momencie gra w byka wydaje się niewłaściwa.

READ  Kaitlyn Clark ze stanu Iowa miażdży kobiecą koszykówkę stanu Indiana w pojedynku Wielkiej Dziesiątki

„Będę szczery, nie jestem jego największym fanem w trakcie sezonu” – powiedział menadżer drużyny Texans, Bruce Bochy. „Wiele już zostało zrobione, ale rozumiem, że jeśli nie masz startera, który pasowałby na tę pozycję, musisz to zrobić, musisz dostosować się do swojego klubu.

„Nie twierdzę, że to coś złego. Grasz w World Series i musisz zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby wygrać mecz. Mówię jednak ogólnie – i tak właśnie myślę o tym meczu lat, ponieważ myślę, że fani kochają gry.

Rangersi prawdopodobnie trafiliby Reigna Nelsona, gdyby zaczął. W meczu remisowym panuje znacznie większa presja niż w meczu typu Blowout. A może Nelson wpisał swoje nazwisko w historię World Series. Tak czy inaczej, fajnie będzie się tego dowiedzieć.

Głębiej

Diamondbacks trzymali się swojego planu i zapłacili za to wysoką porażką w World Series

Głębiej

Rosenthal: Dzięki Coreyowi Seagerowi i Marcusowi Semienowi Rangersi udowodnili, że wydawanie pieniędzy działa – jeśli jest dobrze zrobione

Głębiej

Nie ma Adulisa Garcii, nie ma problemu. Jak Travis Jankowski stał się tej jesieni niezwykłym bohaterem

(Górne zdjęcie menadżera Diamondbacks, Toreya Lovullo usuwającego Ryne’a Nelsona w dziewiątej rundzie: Harry How/Getty Images)