13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zaćmienie Księżyca: Oto jak zobaczyć nadchodzący księżyc w tunelu czasoprzestrzennym

Zaćmienie Księżyca: Oto jak zobaczyć nadchodzący księżyc w tunelu czasoprzestrzennym

Obrazy AFP/Getty

Robaczy księżyc pojawi się nad Moskwą w marcu 2022 r. Robaczy księżyc w 2024 r. będzie charakteryzował się półcieniowym zaćmieniem Księżyca, podczas którego zewnętrzna krawędź cienia Ziemi będzie rzucana na Księżyc, przez co świecąca kula będzie wydawać się nieco ciemniejsza niż zwykle.

Zapisz się na biuletyn naukowy CNN dotyczący teorii cudów. Eksploruj wszechświat dzięki wiadomościom o fascynujących odkryciach, postępach naukowych i nie tylko.CNN

Świecący księżyc tunelu czasoprzestrzennego rozświetli niebo w poniedziałek, a dla osób, które wyruszą w podróż wczesnym rankiem, czeka niebiański występ – półcieniowe zaćmienie Księżyca.

Pełnia księżyca w marcu, nazywana księżycem robaka Almanach Rolników Ze względu na bliskość równonocy wiosennej szczyt osiągnie o godzinie 3:00 czasu wschodniego.

Kilka godzin temu, począwszy od 12:53 czasu wschodniego, Według Earth SkyKsiężyc znajdzie się w niemal idealnej linii ze Słońcem i Ziemią, powodując, że zewnętrzna krawędź cienia Ziemi, zwana półcieniem, rzuci świecącą kulę.

Shaider Mohieldin/AFP/Getty Images

Księżyc wydaje się nieco ciemniejszy podczas półcieniowego zaćmienia Księżyca w 2023 roku w Banda Aceh w Indonezji. Wydarzenie księżycowe rozpocznie się w poniedziałek o 12:53 ET.

Największe zaćmienie będzie miało miejsce o godz. 3:12. Czas wschodni, kiedy księżyc wydaje się nieco ciemniejszy niż zwykle Doktor Shannon Schmolldyrektor Abrams Planetarium na Uniwersytecie Stanowym Michigan.

„Będzie prawie występował gradient ciemności z jednej strony Księżyca na drugą. Nie będzie dużej, dramatycznej zmiany w tym, co widzimy na Księżycu” – powiedział Schmuhl. „Ale jeśli usiądziesz tam i obejrzysz to , możesz zauważyć subtelne różnice w jasności.

Robaczy księżyc – nazwany przez plemiona indiańskie od larw chrząszczy i innych stworzeń, które wiosną wychodzą z hibernacji – będzie widoczny dla wszystkich na całym świecie, gdy księżyc będzie w pełni Przez kilka dni.

READ  Astronauta na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej robi zdjęcie olśniewających niebieskich kul unoszących się nad Ziemią

Jednak zaćmienie półcieniowe będzie widoczne tylko dla osób znajdujących się na powierzchni Księżyca Nocna strona Ziemi Kiedy zdarzenie ma miejsce, w tym w Europie, Azji Północnej i Wschodniej, Australii, Afryce, Ameryce Północnej i Ameryce Południowej. Według EarthSky zaćmienie Księżyca zakończy się o 5:33 czasu wschodniego.

Zaćmienie półcieniowe następuje około dwa tygodnie przed całkowitym zaćmieniem słońca, które 8 kwietnia przetnie Meksyk, Stany Zjednoczone i Kanadę. Schmoll powiedział, że zaćmienia Księżyca i Słońca zawsze występują parami, ze względu na okres, w którym Słońce, Ziemia i Księżyc pozostają na jednej linii. . Podczas gdy Księżyc w pełni wpadnie w cień Ziemi podczas tego zaćmienia półcieniowego, następująca po nim faza nowiu zapewni warunki niezbędne do zaćmienia Słońca, kiedy Księżyc znajdzie się pomiędzy Słońcem a Ziemią, zasłaniając w ten sposób twarz Księżyca . Słońce z widoku.

„Sezon zaćmień” to w przybliżeniu 35-dniowy okres, który występuje co sześć miesięcy w pobliżu równonocy, Kiedy następuje niemal idealne ustawienie trzech ciał niebieskich niezbędnych do zaćmienia, Według NASA.

Schmoll powiedział, że zaćmienia Księżyca nie występują co miesiąc podczas każdej pełni księżyca, ponieważ płaszczyzna orbity Księżyca jest nachylona o około 5 stopni, więc w przypadku większości pełni księżyca cień Ziemi będzie znajdować się bezpośrednio pod lub nad Księżycem.

Chociaż zaćmienie półcieniowe nie jest tak dramatyczne jak całkowite zaćmienie Księżyca, gdy Księżyc wydaje się dziwnie czerwony, do oglądania zaćmienia Księżyca nie jest wymagany żaden specjalny sprzęt, taki jak okulary potrzebne do oglądania zaćmienia słońca, powiedział Schmuhl, umożliwiając wystąpienie zaćmienia Księżyca . Aby zobaczyć to gołym okiem.

„Wystarczy wyjść na zewnątrz i mieć dobry widok na księżyc, kiedy to się stanie” – dodał Schmuhl. „(Zaćmienie jest) zawsze dobrą wymówką, aby wyjść i spróbować spojrzeć w niebo i docenić nasze miejsce we wszechświecie oraz to, co możemy obserwować z naszej planety”.

READ  Naukowcy wskrzeszają dawno wymarłe skamieniałe stworzenie jako robota

Zaćmienie Słońca i Księżyca

Chociaż najbardziej oczekiwanym wydarzeniem spośród czterech zaćmień, które nastąpią w 2024 r., jest… Całkowite zaćmienie słońca 8 kwietnia2 października nad niektórymi częściami Ameryki Południowej nastąpi obrączkowe zaćmienie słońca. Ten rodzaj zaćmienia jest podobny do całkowitego zaćmienia Słońca, z tą różnicą, że Księżyc znajduje się w najdalszym punkcie swojej orbity od Ziemi, więc nie może całkowicie zasłonić Słońca. Zamiast tego obrączkowe zaćmienie słońca tworzy na niebie „pierścień ognia”, w którym ogniste światło słoneczne otacza cień księżyca.

Tymczasem częściowe zaćmienie Księżyca, podczas którego Ziemia przemieszcza się między Słońcem a Księżycem, nie będąc idealnie ustawionym, pojawi się w Europie oraz dużej części Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Ameryki Południowej w dniach 17–18 września.

Czeki Godzina i data lokalizacji Aby dowiedzieć się, kiedy pojawi się każde z tych zaćmień.

Według EarthSky spośród 12 pełni księżyca w 2024 r. wydarzenia księżycowe we wrześniu i październiku będą liczone jako superksiężyce.

Definicje superksiężyca mogą się różnić, ale ogólnie termin ten odnosi się do księżyca w pełni, który znajduje się bliżej Ziemi niż zwykle i dlatego wydaje się większy i jaśniejszy na nocnym niebie. Niektórzy astronomowie twierdzą, że zjawisko to występuje, gdy Księżyc znajduje się w odległości 90% perygeum – czyli najbliższego zbliżenia się do Ziemi na orbicie.

Oto pozostałe pełnie księżyca w 2024 roku:

• 23 kwietnia: Różowy Księżyc

• 23 maja: Księżyc Wenus

• 21 czerwca: Truskawkowy Księżyc

• 21 lipca: Księżyc Pac

• 19 sierpnia: Księżyc Jesiotra

• 17 września: Księżyc żniw

• 17 października: Księżyc Myśliwego

• 15 listopada: Księżyc Bobra

• 15 grudnia: Zimny ​​Księżyc

Według obserwatorów nieba w tym roku można spodziewać się mnóstwa rojów meteorów Amerykańskie Towarzystwo Meteorytowe. Oto daty, w których spodziewane jest największe w tym roku zjawisko meteorytów.

• Gitary: 21-22 kwietnia

• Eta Wodnika: 4-5 maja

• Buckeyes na południe od Delty: 29-30 lipca

• Alfa Koziorożec: 30-31 lipca

• Perseidy: 11-12 sierpnia

• Smok: 7-8 października

• Al-Jabariyat: 20-21 października

• Dostawy Południa: 4-5 listopada

• Rewolucje Północne: 11-12 listopada

• Leonidy: 17-18 listopada

• Bliźnięta: 13-14 grudnia

• Ursydy: 21-22 grudnia