29 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Z RTO odchodzą pracownicy Amazona, zwłaszcza pracownicy AWS

Z RTO odchodzą pracownicy Amazona, zwłaszcza pracownicy AWS

Niektórzy pracownicy Amazona zauważyli ostatnio rosnącą liczbę wiadomości na platformie Slack od współpracowników, którzy zrezygnowali z pracy ze względu na rygorystyczny obowiązek firmy dotyczący powrotu do biura.

„To mój ostatni tydzień w Amazon i jedynym powodem, dla którego odchodzę, jest polityka RTH (powrotu do centrum)” – napisała jedna osoba w poniedziałkowej wiadomości na wewnętrznym kanale firmy na Slacku poświęconym dyskusjom na temat polityki Amazon wymagającej pracowników pracować. Dowolne miasto określone jako „centrum” ich zespołu.

Kanał o nazwie „Remote Advocacy” obejmuje w tym roku ponad 34 000 pracowników.

Wielu pracowników Amazon otrzymało terminy rozpoczęcia pracy w biurach, a wzrost liczby odejść może być związany ze zbliżaniem się zespołów do tych różnych terminów.

Opuść AWS-a

W szczególności Amazon Web Services, jednostka chmurowa firmy, odnotowała wiele znaczących odejścia w ciągu ostatniego tygodnia. Jak wynika z wiadomości, do której dotarł Business Insider, jeden z odchodzących pracowników AWS skarżył się już wcześniej na RTO na Slacku.

„Sama liczba rezygnacji AWS w zeszłym tygodniu jest zdumiewająca” – stwierdziła Merit Bayer Opublikowano w X w poniedziałek. Opuściłem AWS w lipcu, po ponad 5 latach pracy w dziale chmury.

Inni pracownicy, którzy niedawno ogłosili plany rezygnacji ze Slacka, podali RTO jako jedyny powód, dla którego znaleźli nową pracę.

„Przyjąłem ofertę objęcia wyższego stanowiska w firmie działającej zdalnie i dzisiaj złożyłem dwutygodniowe wypowiedzenie” – napisał w poniedziałek pracownik AWS w jednej z wiadomości wyświetlonych przez BI. „Chcę jasno powiedzieć, że RTO i nieporozumienia wokół jego wdrożenia to jedyny powód, dla którego opuściłem Amazon”.

„Ten [is] „Mój ostatni dzień w Amazonie” – napisał w piątek inny pracownik AWS. „Otrzymałem mandat transferowy, który nigdy nie byłby dla mnie możliwy, i na szczęście przed upływem terminu znalazłem szansę, z której jestem podekscytowany”.

READ  Oto jak chronić się w okresie świątecznym

„Powrót do centrum”

Na początku 2023 r. Amazon zaczął płacić większości pracowników za przychodzenie do biura co najmniej 3 dni w tygodniu. Następnie w lipcu firma zaczęła egzekwować politykę „powrotu do centrum”. Centra to centralne lokalizacje przypisane do każdego zespołu i pracownicy muszą pracować w tych centrach, a nie w jakimkolwiek biurze położonym bliżej ich obecnego miasta.

Amazon nie skomentował tej sprawy we wtorek podczas konferencji prasowej. Jednak w ostatnich miesiącach BI kilkakrotnie prosił firmę o komentarz na temat polityki RTO. W lipcu rzecznik Brad Glaser powiedział, że „odkąd współpracujemy, mamy więcej energii, współpracy i komunikacji”.

Pomimo tych oficjalnych komentarzy część pracowników Amazona zdecydowała się ostatnio odejść z powodu tego problemu. Niektórzy wyrażali obawy związane z, ich zdaniem, brakiem szacunku ze strony kierownictwa wobec RTO, a także masowymi zwolnieniami w firmie na początku tego roku.

„Jutro jest mój ostatni dzień w Amazonie” – napisał w czwartek pracownik Amazona. „Brak podstawowego przywództwa szanującego człowieka, przejawiający się zwolnieniami i zmuszaniem RTO do pracy, jest całkowicie nie do przyjęcia”.

„Dzisiaj jest mój ostatni dzień w Amazonie” – napisał w piątek inny pracownik AWS. Osoba ta powołała się na „brak podstawowego szacunku dla pracowników jako istot ludzkich mających życie i rodziny, co wykazali nasi menedżerowie poprzez powtarzające się serie zwolnień oraz źle zaplanowane i wymuszone mandaty RTO i RTT (powrót do zespołu), które przeprowadzono bez danych do wykonaj kopię zapasową lub skonsultuj się.”

Odpływ pracowników to jeden z problemów stojących przed biznesem chmurowym Amazona, ponieważ jednostka zmaga się ze spowolnieniem wzrostu, brakiem niektórych celów sprzedażowych i wypaleniem pracowników z powodu nacisków na sprzedaż nowych usług AI, jak niedawno poinformowało BI.

„W ostatnich latach spadło odpływ pracowników AWS i nieprawdziwe jest sugerowanie, że istnieje problem z utrzymaniem pracowników” – powiedział w zeszłym tygodniu BI rzecznik Amazona.

READ  Ropa naftowa rośnie o 2 USD za baryłkę z powodu ryzyka związanego z dostawami w związku z trwającą awarią Keystone

Czy jesteś pracownikiem technologicznym lub masz wizję, którą chcesz się podzielić?

Skontaktuj się z reporterką Ashley Stewart za pośrednictwem aplikacji do szyfrowania wiadomości Signal (+1-425-344-8242) lub e-maila ([email protected]).