29 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W obliczu wzrostu ceny Bitcoina (BTC) do 45 000 dolarów, ten rajd wygląda inaczej.  Wygląda na to, że FOMO i YOLO wróciły

W obliczu wzrostu ceny Bitcoina (BTC) do 45 000 dolarów, ten rajd wygląda inaczej. Wygląda na to, że FOMO i YOLO wróciły

Około dwa lata temu ceny kryptowalut osiągnęły szczyt. Bitcoina (btc) Osiągnęła prawie 70 000 dolarów. Potem było gorzej, potem gorzej, a w końcu katastrofalnie. BTC spadł do 15 000 dolarów w wyniku eksplozji FTX.

Ceny odbijały się przez większą część 2023 r., ale wyglądało to na ciężko wywalczone zyski – a po szczytach szybko nastąpiły spadki. Do połowy października cena Bitcoina wynosiła około 27 000 dolarów.

Mój kryptosceptyczny przyjaciel wysłał mi we wtorek SMS-a, w którym poinformował, że zamierza kupić więcej bitcoinów. Jeden z kolegów twierdzi, że słyszy od ludzi zastanawiających się nad kryptowalutami. Czy to będzie kontynuowane? Czy kryptowaluty ponownie wkraczają na terytorium głównego nurtu?

Ku rozczarowaniu mojego ojca, który pytał mnie o prognozy na przestrzeni dwudziestu lat mojej kariery zawodowej związanej z rynkami i finansami, nie miałem pojęcia. Ale wiem, że minęło kilka lat, odkąd nastroje na rynkach kryptowalut były tak gorące – przed upadkiem Celsjusza, Voyagera, Three Arrows Capital, FTX, Genesis…

Wygląda na to, że FOMO (wiesz, „strach przed przegapieniem”) zmieszane z dawką YOLO („You Only Live One”) powraca.

Nietrudno zrozumieć, jak doszło do tego momentu ekscytacji. To naprawdę wielka sprawa, że ​​giganci z Wall Street, BlackRock, Fidelity i Franklin Templeton, próbują wystawić swoje bitcoinowe ETF-y w USA.

Każdy posiadacz prostego rachunku maklerskiego powinien mieć możliwość zakupu tych produktów, jeśli zostaną zatwierdzone przez organy regulacyjne – a wszystko wskazuje na to, że zatwierdzenie prawdopodobnie wkrótce nastąpi. Jest to łatwiejsze i prawdopodobnie bardziej realistyczne dla zwykłych Amerykanów niż zakładanie konta Coinbase lub, nie daj Boże, nauczenie się, jak działa zdecentralizowana giełda lub MetaMask.

Wygląda więc na to, że sprzedaż i marketing BlackRock, Fidelity i Franklin Templeton wkrótce staną za funduszami ETF Bitcoin. Nie jest szaleństwem myśleć, że przyniesie to dużo pieniędzy do kryptowalut. To, czy zapewnia to trwały haj, jest przedmiotem dyskusji.

READ  Opowieść o dwóch rynkach mieszkaniowych: gorącym dole i zimnej górze

Oto co jeszcze przychodzi mi do głowy: