12 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Yohe: Więcej szczegółów na temat planu Kyle’a Dubasa dla Penguins po otwarciu bezpłatnej agencji NHL

Yohe: Więcej szczegółów na temat planu Kyle’a Dubasa dla Penguins po otwarciu bezpłatnej agencji NHL

Staje się jasne, że obecnie Kyle Dubas ceni przede wszystkim przyszłe aktywa.

Jednakże Pittsburgh Penguins nadal wydają środki w wysokości przekraczającej górny limit wynagrodzeń. W każdym razie już prawie na miejscu.

Pojawił się plan na dni otwarcia okresu wolnej agencji NHL.

Wydaje się, że Dubasowi bardzo zależy na znalezieniu lewego skrzydłowego dla Sidneya Crosby’ego. Zespół Penguins prezentuje dobry poziom na prawej stronie ze skrzydłowymi Brianem Rustem – ulubionym prawicowcem Crosby’ego – i Rickardem Rakellem, którego Penguins mają nadzieję odzyskać siły po rozczarowującym sezonie.

Lewa strona to inna sprawa.

Michael Bunting od razu pokazał chemię z Evgenim Malkinem po tym, jak w marcu został sprzedany do Penguins. Ponting ma wznowić swoje obowiązki w linii Malkina wraz z rozpoczęciem kolejnego sezonu.

Chociaż Crosby był bardzo skuteczny pod koniec poprzedniego sezonu, grając w ataku z Rustem i Drew O’Connorem, Penguins woleliby ulepszenie lewego skrzydłem. Bardzo lubią O’Connora i nie ma wątpliwości, że zasługuje on na miejsce w czołowej dziewiątce napastników, gdy Penguins będą się rozwijać.

Źródła w organizacji Penguins potwierdziły jednak, że Dubas mimo niewielkich środków finansowych pragnie pozyskać dla Crosby’ego lewego skrzydłowego. Źródłom zapewniono anonimowość, ponieważ nie są upoważnione do publicznego wypowiadania się w tej sprawie.

Latem Penguins mają do dyspozycji około 7 milionów dolarów po podpisaniu dwuletniego kontraktu z bramkarzem Alexem Nedeljkoviciem i zamianą napastnika Kevina Hayesa.

Dubas powiedział w piątek w Sphere w Las Vegas, że nie zrezygnuje z żadnych długoterminowych kontraktów, gdy zacznie się bezpłatna agencja. Pod każdym względem będzie trzymał się tej filozofii, wierząc, że ostatnią rzeczą, jakiej potrzebują Pingwiny, jest kolejna długoterminowa umowa dotycząca ich i tak już przepełnionych książek.

Zamiast tego plan jest po prostu taki:

• Zidentyfikuj lewicowego skrzydłowego, który mógłby odnieść sukces u Crosby’ego

READ  Gracze USWNT cieszą się z „początku czegoś nowego” pod wodzą Emmy Hayes

• Podpisz krótkoterminowy kontrakt z tym zawodnikiem, aby „udowodnić to”

• Bądź cierpliwy 1 lipca i, jeśli to konieczne, poczekaj kilka dni na odpowiedniego gracza

Pojawił się kolejny czynnik, który teoretycznie mógłby zwolnić miejsce dla Dubasa.

Źródła Penguins podają, że istnieje zainteresowanie lewicowym skrzydłowym Rileyem Smithem i że transakcja latem jest możliwa. Smith, któremu pozostał rok kontraktu i górny limit wynagrodzeń wynoszący 5 milionów dolarów, nie pasował do drużyny Penguins w zeszłym sezonie. Dubas nie ma nic przeciwko sprowadzeniu Smitha z powrotem w przyszłym sezonie, ale to on jest zawodnikiem, który najprawdopodobniej podpisze umowę, która otworzy przestrzeń na górny pułap wynagrodzeń i zapewni drużynie Penguins przyszły atut, którego obecnie pragną.

Uważa się, że Dubas poprowadzi Penguins do całkowitej przebudowy, która rozpocznie się tego lata, ale ze względu na obecność Crosby’ego, prezes/dyrektor generalny ds. operacji hokejowych Penguins uważa, że ​​dla zespołu ważne jest skompletowanie konkurencyjnego składu. Jeszcze bardziej interesujące jest to, że Crosby’emu pozostał tylko rok kontraktu.

Biuro Penguins nie jest zainteresowane zawarciem umowy za Crosby’ego. Crosby nie ma zamiaru ani przez minutę jeździć na łyżwach dla innej drużyny z NHL. Władze klubu nie chcą jednak, aby w ostatnich sezonach Crosby’ego otaczał okropny zespół.

Chociaż oczekuje się, że Crosby podpisze nowy kontrakt z Penguins, Dubas nadal chce dobrze traktować swojego kapitana i zapewnić Penguins konkurencyjny zespół, który będzie wydawał środki do wysokości górnego limitu wynagrodzeń, nawet jeśli zapewnienie talentów i wybór draftu jest w tym momencie priorytetem . Delikatnie mówiąc, dla Dubasa jest to trudna sytuacja. Wielu członków organizacji uważa, że ​​wysadziłby skład Penguins, gdyby nie jego szacunek dla Crosby’ego.

Decyzja o rozstaniu się z Jake’em Guentzelem w marcu nie spodobała się Crosby’emu, który swoje największe sukcesy odniósł grając dla Guentzela. Choć jest mało prawdopodobne, aby Penguins znaleźli na rynku wolnych agentów zawodnika, który byłby w stanie grać na poziomie Guentzela, Dubas pragnie znaleźć odpowiednie rozwiązanie w dolnej szóstce, mimo że takie supergwiazdy jak Jake DeBrusk nie są szczególnie zainteresowane ze względu na pieniądze. I jak długo będą grać.

READ  Seria meczów Steelers vs Browns, kursy: eksperci NFL publikują czwartkowy mecz piłki nożnej

Chociaż na początku okresu wolnej agencji skupiamy się głównie na znalezieniu lewego skrzydła dla Crosby’ego, Penguins również mają problem z niebieską linią.

Co zaskakujące, PO Joseph, który w zeszłym sezonie znalazł się w pierwszej czwórce Penguins, grając u boku Krisa Letanga, nie otrzymał od Penguins oferty kwalifikacyjnej. Nie musi to oznaczać, że Joseph nie wróci w przyszłym sezonie, ponieważ Penguins są skłonni omówić z nim nowy kontrakt.

Jednak źródło zespołu podało, że Dubas spędził większość niedzieli rozważając następcę Josepha. Dlatego raczej nie uda mu się go odzyskać.

(Zdjęcie: Kyle Dubas i Jason Spezza: Bruce Bennett/Getty Images)