12 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Stamkos po opuszczeniu Lightning podpisuje 4-letni kontrakt z Predators

Stamkos po opuszczeniu Lightning podpisuje 4-letni kontrakt z Predators

Marchessault podpisał pięcioletni kontrakt o wartości 27,5 miliona dolarów z Predators (5,5 miliona dolarów rocznie) po tym, jak jemu i Vegas Golden Knights nie udało się osiągnąć porozumienia w sprawie kontraktu. 33-latek, dawny członek Golden Knights, powiedział, że jest rozczarowany, że nie może przedłużyć kontraktu z Vegas, ale powiedział TSN: „Przewróciłem stronę godzinę temu. Idziemy dalej. Nowy rozdział, nowe wyzwanie dla mnie.” I dla mojej rodziny.”

Marchessault, zdobywca trofeum Conn Smythe Trophy w 2023 r., który pomógł Złotym Rycerzom zdobyć Puchar Stanleya, zdobył 69 punktów (42 gole, 27 asyst) w 82 meczach w zeszłym sezonie i cztery punkty (dwa gole, dwie asysty) w siedmiu meczach play-off. Ma 487 punktów (230 goli, 257 asyst) w 638 meczach w sezonie zasadniczym z Columbus Blue Jackets, Lightning, Florida Panthers i Golden Knights oraz 76 punktów (36 goli, 40 asyst) w 102 meczach play-off.

„Dla mnie jest to dzisiejsze zwycięstwo organizacyjne” – powiedział Trotz. „Ale nie gramy tej gry na papierze. Nasza formacja wygląda lepiej, ale musimy być lepszym zespołem. Po prostu. W zeszłym roku widzieliście, że to zajęło. W tym roku zajmie to trochę czasu. Gracze: Mamy graczy z różnych organizacji, którzy nie grają w ten sam sposób, ale myślę, że ich DNA pozwala im grać tak, jak tego chcemy. Musimy dać im trochę czasu, a potem, miejmy nadzieję, oderwiemy się od ziemi i udamy się na obóz przygotowawczy. Naprawdę jestem tym podekscytowany.

Trotz powiedział, że jego największym priorytetem przed wejściem na rynek wolnych agentów było zapełnienie luki w składzie po wymianie obrońcy Ryana McDonagha z Nashville 21 maja do Tampa Bay.

„A, to dobry obrońca, a B to przywódca” – Trotz powiedział o McDonaghu. „Gdybym miał ustalić priorytety, powiedziałbym, że muszę naprawić linię obrony, ponieważ powiedziałem naszym zawodnikom, że to zrobię”.

READ  Uraz Matta Carpentera: Yankees Slugger złamana stopa od niewłaściwej piłki przeciwko marynarzom

Predators uważają, że zrobili to ze Skjeiem, z którym podpisali siedmioletni kontrakt wart 49 milionów dolarów (średnio 7 milionów dolarów rocznie). 30-latek zdobył 47 punktów w karierze w NHL (13 goli, 34 asysty) w 80 meczach z Carolina Hurricanes w zeszłym sezonie i 9 punktów (jeden gol, osiem asyst) w 11 meczach play-off.

Skjei został wybrany przez New York Rangers w pierwszej rundzie (nr 28) Draftu NHL 2012, zdobywając 247 punktów (68 goli, 179 asyst) w 609 meczach sezonu zasadniczego z Hurricanes i Rangers oraz 25 punktów (siedem goli) , 18 asyst) w 76 meczach play-off.

Predators ponownie podpisali kontrakt z obrońcą Alexandre Carrierem na trzyletni kontrakt o wartości 11,25 mln dolarów (średnia roczna wartość 3,75 mln dolarów), a bramkarz Gus Saros na ośmioletni kontrakt o wartości 61,92 mln dolarów (średnia roczna wartość na poziomie 7,74 mln dolarów). startuje w sezonie 2025-26.

29-letniemu Sarosowi pozostał jeden sezon w ramach czteroletniego kontraktu o wartości 20 milionów dolarów (5 milionów dolarów w ujęciu rocznym), który podpisał z Nashville 16 sierpnia 2021 roku. Jego rekord to 35 zwycięstw, 24 porażki i 5 porażek, a jego liczba bramek to 35 zwycięstw, 24 porażek i 5 porażek. – wobec średniej wynoszącej 2,86 i procentu oszczędności na poziomie 0,906 w 64 meczach w zeszłym sezonie, 2 zwycięstw i 4 porażek, przy średniej bramek na mecz wynoszącej 2,02 i procentu oszczędności na poziomie 0,900 w sześciu meczach play-off.

Carrier (27 lat) zdobył 20 punktów (cztery gole i 16 asyst) w 73 meczach w zeszłym sezonie oraz trzy punkty (jeden gol i dwie asysty) w trzech meczach play-off.

Wedgwood podpisał dwuletni kontrakt o wartości 3 milionów dolarów (1,5 miliona dolarów rocznie), aby konkurować o zastąpienie Sarosa. Odniósł 16 zwycięstw, 7 porażek i 5 porażek, zdobywając średnio 2,85 gola na mecz i procent oszczędności wynoszący 0,899 w 32 meczach w sezonie zasadniczym (28 meczów jako starter) dla Dallas Stars w zeszłym sezonie. Jego średnia bramek na mecz wyniósł 2,28, a jego procent obron wyniósł 0,862 w trzech meczach jako zmiennik w play-offach (bez decyzji) – to jego jedyne doświadczenie po sezonie w NHL.

READ  House Oversight Committee, Daniel Snyder nie zgadza się co do warunków zeznań

Wybrany w trzeciej rundzie (z numerem 84) przez New Jersey Devils w drafcie NHL 2010, 31-latek ma bilans 48-48-22 ze średnią bramek na mecz wynoszącą 2,98 i procentem obron 0,899 w 130 meczach w sezonie zasadniczym NHL (114 rozpoczętych meczów) z Devils, Arizona Coyotes i Stars.

Bramkarz Yaroslav Askarov, który został wybrany przez Nashville z numerem 11 w drafcie NHL 2020, również będzie walczył o rolę rezerwowego bramkarza na zgrupowaniu. W NHL rozegrał trzy mecze.

Predators wierzą, że dodatkowe środki w ramach darmowej agencji dały im składniki do rywalizacji w play-offach.

„Grałem w zespołach, które w przeszłości zdobywały mistrzostwa w Tampie” – powiedział Stamkos. „Widzisz te drużyny, które ostatnio wygrały, zawsze jest połączenie naprawdę dobrego bramkarza, elitarnego obrońcy i kilku elitarnych napastników. Jeszcze przed dzisiejszym transferem Nashville spełniało te wymagania. Oczywiście jest świetnym bramkarzem. (Obrońca) Roman Josi, mówiący o tym samym [forwards Filip Forsberg, Ryan O’Reilly and Gustav Nyquist]„Ta linia była dynamiczna w zeszłym roku. Mają też świetną mieszankę młodszych graczy”.

Predators nie ustalili jeszcze, gdzie Stamkos, Marchessault i Skjeji znajdą się w wyjściowym składzie, ale Stamkos i Marchessault prawdopodobnie znajdą się w pierwszej szóstce. Skjei może zagrać z Josey w topowym duecie w Nashville.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością bycia częścią tej niesamowitej serii. Widzieliśmy, co stało się dzisiaj z niektórymi innymi nabytkami. To wspaniały dzień być fanem Nashville Predators. Bardzo się cieszę, że mogę być tego częścią.” – powiedział Stamkos.