31 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

XAI Muska ma wypuścić pierwszy model AI do selekcji grupowej

XAI Muska ma wypuścić pierwszy model AI do selekcji grupowej

Dyrektor generalny Tesli i SpaceX, Elon Musk, przerywa rozmowę z premierem Wielkiej Brytanii Rishi Sunakiem w Londynie, Wielka Brytania, czwartek, 2 listopada 2023 r. Kirsty Wigglesworth/Pool za pośrednictwem Reuters Uzyskanie praw licencyjnych

3 listopada (Reuters) – XAI, startup Elona Muska zajmujący się sztuczną inteligencją, w sobotę wprowadzi do wybranej grupy swój pierwszy model sztucznej inteligencji, powiedział miliarder i dyrektor generalny Tesla Inc (TSLA.O). Powiedział Piątek.

Dzieje się to prawie rok po tym, jak ChatGPT OpenAI poruszył wyobraźnię firm i użytkowników na całym świecie, co doprowadziło do znacznego wzrostu wykorzystania technologii generatywnej sztucznej inteligencji.

Musk był współzałożycielem OpenAI, firmy stojącej za ChatGPT, w 2015 r., ale zrezygnował z członkostwa w zarządzie firmy w 2018 r.

„Pod pewnymi ważnymi względami (nowy model xAI) jest najlepszym, jaki obecnie istnieje” – napisał na swojej platformie społecznościowej X.

„Po zakończeniu wczesnej wersji beta system xAI Groka będzie dostępny dla wszystkich abonentów X Premium+” – napisał Musk.

Firma X, wcześniej znana jako Twitter, wprowadziła w zeszłym tygodniu dwa nowe plany subskrypcji: poziom Premium+ za 16 dolarów miesięcznie dla użytkowników, którzy chcą płacić za korzystanie z usługi bez reklam, oraz poziom podstawowy za 3 dolary miesięcznie.

Miliarder, który krytykował wysiłki dużych firm technologicznych w zakresie sztucznej inteligencji i to, co nazywa cenzurą, powiedział na początku tego roku, że wprowadzi na rynek maksymalną sztuczną inteligencję, która szuka prawdy i próbuje zrozumieć naturę wszechświata, aby konkurować z Bardem i Google. Microsoft (MSFT.O) Bing AI.

Zespół odpowiedzialny za xAI, który wystartował w lipcu, pochodzi z DeepMind firmy Google, spółki-matki systemu Windows, oraz innych dużych firm zajmujących się badaniami nad sztuczną inteligencją.

Chociaż X i xAI są odrębnymi firmami, obie firmy ściśle ze sobą współpracują. xAI współpracuje również z Teslą i innymi firmami.

READ  Ponad 130 najlepszych ofert w Czarny piątek na telewizory, Google Pixel, Apple TV i nie tylko

Larry Ellison, współzałożyciel Oracle (ORCL.N), który określił siebie jako bliskiego przyjaciela Muska, powiedział we wrześniu, że xAI podpisało umowę na szkolenie swojego modelu sztucznej inteligencji w chmurze Oracle.

(Reportaż: Akash Sriram i Mrinmay Dey z Bengaluru; przygotowanie: Mohammed do biuletynu arabskiego) Redakcja: Shinjini Ganguly i William Mallard

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę