19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wystrzelenie załogi NASA Crew-8 z Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego

Wystrzelenie załogi NASA Crew-8 z Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego


Sprawdzaj na tej stronie aktualne aktualizacje dotyczące startu FLORIDA TODAY Space Team.

Witamy w relacji na żywo zespołu kosmicznego FLORIDA TODAY z dzisiejszego dzisiejszego startu astronauty Crew-8 z Kennedy Space Center.

Po sobotniej nocy zespół Crew-8 kieruje się teraz o 22:53 czasu wschodniego, aby wystrzelić rakietę astronautów SpaceX Falcon 9 na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Transmisja startu NASA TV jest zamieszczona na górze tej strony.

W poście na blogu NASA napisano, że nieudana próba wystrzelenia, która miała miejsce w sobotni wieczór, została przełożona „z powodu niesprzyjających warunków na torze lotu rakiety SpaceX Falcon 9 i statku kosmicznego Dragon”.

„Wystrzelenie Crew-8 zabierze astronautów NASA Matthew Dominicka, Michaela Barratta i Janet Epps, a także astronautę Roskosmosu Alexandra Grebenkina do orbitującego laboratorium. Docelowy czas dokowania to około 3 nad ranem we wtorek” – czytamy w poście.

Aktualizacja 23:02: Wzmacniacz pierwszego stopnia rakiety Falcon 9 właśnie wylądował w strefie lądowania 1 SpaceX na stacji sił kosmicznych Cape Canaveral, generując podwójne uderzenia dźwiękowe na Przylądku.

Aktualizacja 22:53: SpaceX i NASA wystrzeliły rakietę Falcon 9 z Załogą-8 z Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego.

Zaktualizowano o 22:45: Podczas odprawy na 10 minut przed startem ogłoszono, że załoga jest przekonana, że ​​rozumie problem pęknięcia uszczelki włazu i że może bezpiecznie przelecieć całą misję.

Aktualizacja 22:38: Wkrótce po rozpoczęciu tankowania ogłoszono: Zespoły sprawdzają małe pęknięcie w bocznym włazie, które może stać się problemem podczas ponownego wejścia w atmosferę.

Odliczanie do premiery wciąż trwa.

Zaktualizowano o 22:30: Dla przypomnienia, poniżej znajduje się lista najważniejszych nadchodzących wydarzeń w ramach odliczania do startu Falcona 9.

 • 22:46 Falcon 9 rozpoczyna chłodzenie silnika przed startem.
 • 22:48 Smok przechodzi do Wewnętrznej Siły.
 • 22:52 Polecenie komputera pokładowego dotyczące rozpoczęcia ostatecznych kontroli przed startem.
 • 22:52 Ciśnienie w zbiorniku paliwa zaczyna osiągać ciśnienie przelotowe.
 • 22:52 Dyrektor startu SpaceX sprawdza przebieg startu.
 • 22:53 Start Falcona 9.
READ  Ujawniono zbliżającą się gwiezdną „śmierć” – Teleskop Webba NASA rejestruje preludium do supernowej

Aktualizacja 22:19: SpaceX ogłosiło, że na lądowisku 39A trwają obecnie procedury tankowania rakiety Falcon 9 i że system ucieczki statku kosmicznego Dragon jest gotowy.

Zaktualizowano o 22:00: „Mam aktualne informacje o pogodzie. Mają kolejną odprawę pogodową — i teraz jesteśmy już w 90% gotowi” — oznajmiła Megan Cruz, prezenterka telewizji NASA, nieco ponad godzinę przed zakończeniem dzisiejszego odliczania.

Urzędnicy ds. zarządzania kryzysowego hrabstwa Brevard aktywowali zespół wsparcia agencji podczas startu przed nadchodzącym startem Falcona 9.

Pożegnanie załogi 8

Aktualizacja o 21:44: Około dwie godziny temu fotograf i kamerzysta FLORIDA TODAY, Craig Bailey, zrobił to zdjęcie Crew-8 machającego do przedstawicieli mediów przed budynkiem Neil Armstrong Operations and Checkout Building NASA.

Aktualizacja 21:21: Załoga zamknęła właz kapsuły Dragon Endeavour, a start zaplanowano na 2 godziny i 32 minuty.

Aktualizacja o 21:00: Przypominamy, że Falcon 9 należący do załogi-8 miał pierwotnie wystartować na Międzynarodową Stację Kosmiczną w piątek o godzinie 12:04. Jednak silny wiatr i fale morskie na trasie lotu Dragon Endeavour skłoniły załogę do przełożenia misji na sobotni wieczór.

Jednak ta sobotnia nocna próba została odwołana. Powód: silny wiatr wzdłuż ścieżki wznoszenia kapsuły, powiedział SpaceX.

Jeśli dzisiejsza próba uruchomienia się nie powiedzie, następna szansa na wykonanie kopii zapasowej będzie o 22:31 w poniedziałek.

Aktualizacja 20:38: SpaceX poinformowało, że siedzenia załogi zostały obrócone do pozycji umożliwiającej start, a także zakończono kontrolę szczelności skafandra i kontrolę komunikacji.

SpaceX twierdzi, że statek kosmiczny Dragon Endeavour wykonywał już misje Demo-2, Crew-2, Ax-1 i Crew-6 do i z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, przebywając na orbicie przez 466 dni.

Aktualizacja o 20:15: Urzędnicy SpaceX właśnie ogłosili, że szanse pogodowe na „wystartowanie” wzrosły z pierwotnych 75% szans do 85%.

NASA TV podkreśliła prognozy startu wskazujące, że głównymi problemami meteorologicznymi są opady atmosferyczne i chmury kowadeł.

READ  SpaceX spróbuje ponownie wystrzelić 23 satelity Starlink 30 października po przerwaniu działania systemu inscenizacji

Aktualizacja o 20:00: Misja NASA SpaceX Crew-8 będzie czternastym w tym roku wystrzeleniem z KSC i sąsiedniej stacji kosmicznej Cape Canaveral.

W zeszłym roku na Wybrzeżu Kosmicznym odbyły się 72 starty orbitalne, co stanowi rekord, a w tym roku tempo jest jeszcze szybsze.

Kliknij tutaj, aby wyświetlić podsumowanie styczniowych premier FLORIDA TODAY.

Kliknij tutaj, aby wyświetlić podsumowanie lutowych premier FLORIDA TODAY.

Aktualizacja o 19:36: Machając i uśmiechając się, astronauci z Załogi 8 właśnie opuścili budynek operacyjny i kasowy Neila Armstronga NASA, przywitali rodzinę i życzliwych osób, a następnie weszli na pokład dwóch czarnych modeli Tesli

Tesle mają czarno-białe tabliczki licencyjne z napisem YAYSP8C – lub „yay space”.

Aktualizacja o 19:20: Oto harmonogram NASA dotyczący „kluczowych kamieni milowych i wydarzeń krytycznych” prowadzących do dzisiejszego startu. Wszystkie czasy są przybliżone:

 • 19:33 Załoga opuszcza budynek operacyjny i wyjściowy Neila Armstronga.
 • 19:38 Transfer załogi na peron 39A.
 • 19:58 Załoga przybywa na platformę i wspina się na wieżę.
 • 20:18 Wejście załogi.
 • 20:23 Sprawdzam komunikację.
 • 20:24 Rotacja miejsc.
 • 20:25 Kontrola szczelności kombinezonu.
 • 20:58, właz zamknięty.
 • 22:08 Dyrektor startu SpaceX sprawdza ładowanie paliwa.
 • 22:11 Dźwignia dostępu dla załogi jest cofnięta.
 • 22:14 Przygotowano system ucieczki przed startem smoka.
 • O 22:18 rozpoczyna się ładowanie samolotu RP-1 (nafta używana do produkcji rakiet).
 • 22:18 Rozpoczyna się pierwszy etap ładowania LOX (ciekłego tlenu).
 • 22:46 Falcon 9 rozpoczyna chłodzenie silnika przed startem.
 • 22:48 Smok przechodzi do Wewnętrznej Siły.
 • 22:52 Polecenie komputera pokładowego dotyczące rozpoczęcia ostatecznych kontroli przed startem.
 • 22:52 Ciśnienie w zbiorniku paliwa zaczyna osiągać ciśnienie przelotowe.
 • 22:52 Dyrektor startu SpaceX sprawdza przebieg startu.
 • 22:53 Start Falcona 9.

Aktualizacja 18:57: Załoga-8 ma na sobie skafandry kosmiczne w „garniturach” w budynku Neil Armstrong Operations and Checkout NASA.

„Zespół techników skafandrów SpaceX będzie im pomagał podczas zakładania specjalnie dopasowanych skafandrów kosmicznych i sprawdzania szczelności. Zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i funkcjonalności, skafandry kosmiczne zapewniają kompresję, chronią załogę przed potencjalnymi spadkami ciśnienia i łączą port na udzie, aby podeprzeć systemów.” Życie, w tym powietrze i energia. Kombinezony zawierają także rękawiczki umożliwiające obsługę ekranów dotykowych i ognioodporną warstwę zewnętrzną” – czytamy w poście na blogu NASA.

READ  Rzadka skamielina skórzana sprzed 130 milionów lat

Załoga 8 to:

 • Astronauta NASA Matthew Dominic, dowódca.
 • Astronauta NASA Michael Barratt, pilot.
 • Astronautka NASA Janet Epps, specjalistka ds. misji.
 • Kosmonauta Roscosmos Alexander Grebenkin, specjalista ds. Misji

Najnowsze wiadomości ze stacji sił kosmicznych na Przylądku Canaveral i Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego należącego do NASA można znaleźć na stronie floridatoday.com/space.

Ricka Neila Jest korespondentem kosmicznym magazynu Florida Today (więcej jego artykułów można znaleźć na stronie Kliknij tutaj.) Zadzwoń do Neale'a pod numer 321-242-3638 lub [email protected]. Twitter/X: @Rick Neal1

Przestrzeń jest dla nas ważna, dlatego pracujemy nad zapewnieniem jak największego zasięgu działalności przemysłowej i startów na Florydzie. Takie dziennikarstwo wymaga czasu i zasobów. Wesprzyj go subskrybując tutaj.