24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wystawa Little House on the Prairie obchodzi 50-lecie

Wystawa Little House on the Prairie obchodzi 50-lecie

On gra

Niektórzy członkowie obsady „Małego domu na prerii” nie widzieli się od zakończenia serialu w 1983 roku.

To w porządku, i ich fani też nie.

Ponad 18 000 ludzi zebrało się na zjeździe obsady i festiwalu Little House on the Prairie z okazji 50. rocznicy serialu w parku w Simi Valley w Kalifornii, niedaleko Big Sky Ranch, gdzie nakręcono większą część serialu. Uczyli się ubijać masło, kowalstwa i posługiwać się tarą. Zwiedzili replikę domu Ingallów, Mercantile Olesona i jednopokojowy budynek szkoły.

Ale głównie przychodzili, żeby zobaczyć aktorów, których lubili.

Nie byli to zwykli kibice, ale ci, którzy mieli na sobie niestandardowe koszulki („W świecie Nellis bądź Laurą”.) i odbiło Nakrycia głowy I Sukienki kalikowe. Do podpisania nieśli książki, plakaty, stare pudełka na drugie śniadanie i fartuchy. Kawa mrożona sprzedaje się lepiej niż piwo. Za zdjęcie z aktorami zapłacili 665 dolarów.

Stali w kolejkach – czasem dłużej niż pięć godzin – aby móc spotkać się z ulubieńcami i zrobić sobie selfie. Podziękowali gwiazdom za to, że odegrały ważną rolę w ich dzieciństwie.

Większość ludzi chciała zobaczyć Melissę Gilbert, która grała Laurę; Karen Grassle, która grała Ma/Caroline Ingalls; Albo Alison Arngrim, która grała Nellie Oleson. Niektórzy członkowie obsady pojawili się na mniejszej imprezie poświęconej hołdowi, ale większość z nich była razem po raz pierwszy.

Trzydniowy festiwal upamiętniał pilotażowy odcinek serialu, który został wyemitowany jako film 30 marca 1974 roku w telewizji NBC. Pełny sezon rozpoczął się jesienią tego roku. Stworzony przez Michaela Landona i oparty na książkach Laury Ingalls Wilder zjazd serialu przyciągnął widzów z całego kraju, w tym wielu z Francji i Szwecji. Landon, który wyreżyserował serial i zagrał w nim, zmarł w 1991 r. Zmarło kilku innych członków obsady, w tym Victor French (pan Edwards) w 1989 r., Richard Ball (pan Oleson) w 2014 r. i Catherine MacGregor (pani Oleson) . ) w 2018 roku

Nie było tam dwóch znanych aktorów, Melissy Sue Anderson (Mary) i Matta Laborieu (Albert). (Fani Real Housewives: Kyle Richards, który grał Alicię, też tego nie zrobił). Nie powstrzymało to jednak fanów od publikowania postów na temat dorosłych bliźniaczek Wendi Lou Lee i Brendy Turnbaugh, które pojawiły się w serialu, gdy były małe.

READ  „Harry i Meghan”: co ludzie mówią o serialu Netflix

„To jak wielkie spotkanie rodzinne” – mówi Melissa Gilbert.

W ramach obchodów 50. rocznicy w całym kraju odbywa się kilkadziesiąt wydarzeń, w tym kobiecy występ Arngrim, „Wyznania prerii dziwki”.

Możesz przesyłać strumieniowo „Little House on the Prairie” w wybranych sieciach, w tym Freevee, Amazon Prime i Peacock.

Obejrzyj festiwal zjazdowy „Mały Domek”. Zobacz fanów i grupy z festiwalu z okazji 50. rocznicy „Little House on the Prairie”.

Melissa Gilbert (Laura Ingalls Wilder)

Gilbert grał Laurę przez dziewięć sezonów, dorastając od małej dziewczynki z warkoczami do zamężnej matki. Zagrała w filmach i serialach telewizyjnych, wystąpiła w „Dancing with the Stars”, napisała dwa wspomnienia, była prezesem Screen Actors Guild oraz grała w sztukach teatralnych i musicalach.

W 2022 r. Gilbert wraz z Nicole Haas założył Modern Prairie, witrynę lifestylową. Witryna zawiera lekcje, od radzenia sobie ze smutkiem po układanie kwiatów, a także produkty wytwarzane przez kobiety i firmy prowadzone przez kobiety.

Gilbert (59 lat) jest żoną aktora i reżysera Timothy'ego Busfielda.

więcej: Jak gwiazda „Małego domu na prerii” Melissa Gilbert ukształtowała pokolenie kobiet

Karen Grassle (Caroline Ingalls, Massachusetts)

„Moim ulubionym programem jest odcinek pilotażowy. Kiedy to robiliśmy, wszyscy byliśmy w sytuacji podobnej do tej, w jakiej znalazła się rodzina. Nie wiedzieliśmy, jak to będzie wyglądać, nie wiedzieliśmy, jak to zrobić. nie znaliśmy się, uczyliśmy się więzi… w błocie, na śniegu „Zawsze czułem, że to doświadczenie, które zdobyliśmy, pomogło pilotowi poczuć się autentycznie” – mówi Grassl, 82 lata.

Rachel Lindsay Greenbush i Sydney Greenbush (Carrie)

Sydney Greenbush (53 l.) nie wróciła na ranczo Big Sky od czasu, gdy opuściła program. „To tak, jakbyś wrócił do domu z dzieciństwa i dawno w nim nie mieszkał, a potem powróciła znajomość” – mówi.

Jej siostra bliźniaczka, Rachel Lindsay Greenbush, która także grała Carrie, wyszła za mąż na farmie wiele lat temu. Mówi, że powrót do Big Sky dostarczył jej wszystkich wrażeń: „To jak przywrócenie małej cząstki mnie”.

Alison Arngrim (Nelly Oleson)

Arngrima62 lata, autor bestsellera pt. „Wyznania prerii dziwki” (Lektura obowiązkowa dla fanów Little House) Zmienił książkę w jednoosobowy spektakl.

Jonathan Gilbert (Willie Oleson)

Jonathan Gilbert, młodszy brat Melissy Gilbert, od 40 lat, odkąd opuścił „Little House”, prowadzi życie prywatne.

READ  Netflix ujawnia na żywo Kuramę Yo Yo Hakusho

„Odbyłem pełną duchową podróż prawdopodobnie od 20 lat, pracowałem w finansach na Wall Street i przez długi czas mieszkałem na Manhattanie” – mówi Gilbert, lat 56. „Ale ostatecznie nie ma nic lepszego niż granie z ekipą Little House. Ze wszystkich rzeczy bardziej przypomina to życie, co jest dziwne, ponieważ cały czas po Little House spędziłem, próbując wymyślić, jak żyć Tak naprawdę nie zdawałem sobie sprawy, że „byłem już w domu”.

Dean Butler (Almanzo Wilder)

Dean Butler (67 l.) tego lata wyda książkę zatytułowaną „Prairie Man”.

Opisał swój sposób pisania: „Każdego ranka o piątej rano wstawał przed wschodem słońca, siadał przy stole w jadalni i codziennie przez dwie godziny”.

Wendy Lou Lee i Brenda Turnbaugh (Mała Grace Ingalls)

Bliźniaczki Wendy Lou Lee i Brenda Turnbaugh (46 l.) zagrały Grace Ingalls.

Lucy Lee Flippin jako Eliza Jane Wilder

Lucy Lee Flippen (80 l.) opowiedziała, jak wczuła się w tę postać, i stwierdziła, że ​​pomogło jej otoczenie na farmie. Ale moda naprawdę to zrobiła. „Sprawiają, że inaczej chodzisz i stoisz inaczej” – mówi.

Jennifer Donati (Mała Rose Wilder)

Jennifer i Michelle Steven (Rose Wilder)

43-letnie bliźniaczki zagrały Rose Wilder. „Jestem bardzo szczęśliwa, że ​​widzę tak wielu fanów” – powiedziała Jennifer Stephen.

Patrick Laborieu (Andrew Garvey)

Patrick Laborieu (58 l.) powiedział, że jednym z jego ulubionych wspomnień są zdjęcia z filmu „Czarnoksiężnik z krainy Oz” w MGM Studios z gościnnym udziałem Rayem Bolgerem. „Ten fragment historii filmu leżał na ziemi” – mówi: Droga Żółtej Cegły. Jego brat Matt Laboureaux grał w serialu Alberta Ingallsa.

Linwood Bomer (Adam Kendall)

Linwood Bomer (68 l.) stworzył niezwykle popularny program oparty na swoim życiu zatytułowany Malcolm in the Middle. Jest założycielem i Prezesem Zarządu Uzdrowienie ok, organizacja non-profit zapewniająca bezpłatną opiekę medyczną, stomatologiczną i okulistyczną. Wszystkie pieniądze, które fani zapłacili za autografy i zdjęcia, przekazał na cele charytatywne.

Kitty Lister (Hester Sue Terhune)

Kitty Lister (89 l.) podpisała kilka swoich płyt dla fanów i zaśpiewała podczas nabożeństwa po zjednoczeniu. „Nawet nie wiesz, jak wiele dla mnie znaczy, że cię widzę” – mówi Kitty. „Zawsze lubiłem ludzi, którzy mnie lubili”.

READ  Czerwony dywan VMA 2022: gwiazdy MTV Video Music Awards prezentują kostiumy przed występem na żywo

Charlotte Stewart Panna Beadle

Wiele osób prosiło Charlotte Stewart, aby pozowała w replice budynku szkolnego, w którym grała nauczycielkę, pannę Beadle. Stewart (83 l.) zabrała ze sobą 15-letniego pudla, co zrobiło furorę wśród fanów. Sprzedawała także perfumy z werbeną cytrynową i zasłynęła z noszenia ich w programie.

Leslie Landon jako Etta Bloom

Dwoje dzieci Michaela Landona, Leslie Landon Matthews (61 lat) i Michael Landon Jr. (59 lat) było obecnych na spotkaniu.

„Kiedy zatrzymaliśmy się, nie wiedzieliśmy, mogła być kolejka, była tuż za rogiem. «O mój Boże, to było niewiarygodne»” – mówi Landon Jr. „I to całkowicie rozpaliło nasze serca na nowo. show i miłość do serialu. Dziękuję za to.”

Jonathan Kovacs Dziki chłopiec

Jonathan Kovacs (54 l.) powiedział, że jest szczęśliwy, że spotkał tak dużą liczbę fanów. Jego syn służył jako tłumacz języka ASL i pozdrawia fanów.

Brian Bart (Karl Sanderson Edwards)

Brian Bart (62 lata) zagrał syna pana Edwardsa.

David Friedman jako Jason Carter

David Friedman, lat 53, wcielił się w rolę Jasona Cartera, a po dzieciństwie przestał grać.

Pamela Rylance jako Sarah Carter

Pamela Roylance (71 l.) pomogła zaplanować spotkanie. Powiedziała, że ​​była zaskoczona „życzliwością i historiami” fanów.

Victor French Jr. (syn Victora Frencha, który grał pana Edwardsa)

Victor French, który grał pana Edwardsa, zmarł w 1989 roku. Odwiedził nas jego syn. Wielu fanów przytuliło go i poprosiło, aby zaśpiewał piosenkę, którą rozsławił jego ojciec: „Old Dan Tucker”.

Bonnie Bartlett (Grace Edwards)

94-letnia Bonnie Bartlett ma prawdopodobnie najdłuższą karierę ze wszystkich członków obsady. Pracuję ponad 70 lat. Wielu może ją pamiętać, gdy grała rolę matki w filmie „Bliźniaki”.

Gdzie mogę obejrzeć wszystkie sezony Małego domku na prerii?

„Little House on the Prairie” możesz oglądać na platformach Freevee, Amazon Prime i Peacock, a odcinki kupować na Apple TV.

Gdzie odbędzie się 50. zjazd Małego Domku w 2024 roku?

Chociaż w marcu obsada obchodziła swoje 50. spotkanie w Simi Valley, w całym kraju zaplanowano kilka wydarzeń, w tym ConnecticoR, Kansas, PensylwaniaI Tennessee. Na scenie pojawi się kilku członków obsady.