16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wyniki kontraktu NHL: Kaczki płacą za Alexa Killorna

Wyniki kontraktu NHL: Kaczki płacą za Alexa Killorna

Kontrakt

Alex Killorn podpisuje czteroletni kontrakt AAV o wartości 6,25 miliona dolarów z Ducks.


Shaynę Goldman: Tam mamy przyjaciół, największa jak dotąd nadpłata. Pierścienie Pucharu Stanleya mają zwykle pozytywny wpływ na pensje, przynajmniej dla gracza. A Alex Killorn ma dwa wyjazdy, a także trzeci wyjazd do finału. Ale te kontrakty zwykle kończą się dość źle dla zespołu i nie byłoby zaskoczeniem, gdyby tak się stało tutaj.

W połączeniu z mistrzowskim rodowodem Killorn jest skutecznym skrzydłowym z ofensywną przewagą. Potrafi odzyskać krążki, aby utrzymać grę ofensywną przy życiu, oddać kilka strzałów poza cykl i jest znany ze swojej koordynacji ręka-oko w obszarze siatki do przodu. Ale faktem jest, że ma 33 lata i można oczekiwać, że będzie grał na tym poziomie tylko przez tak długi czas. Ten wiek nie oznacza czteroletniego kontraktu, a on nie jest aż tak ograniczony – zwłaszcza, gdy istnieje tak ogromna luka talentów między jego dawnym otoczeniem z Tampa Bay a nowym środowiskiem. Jest bardzo duża szansa, że ​​jego produkcja w nowym zespole spadnie szybciej niż oczekiwano.

Zespół taki jak Anaheim, który nie jest zbyt konkurencyjny i ma dużo miejsca, może sobie na to pozwolić. Ale szczerze mówiąc, nie ma to dla nich sensu. Tak, może pomóc sprowadzić graczy z cechami przywódczymi, aby pomóc utrzymać emocje w szatni, gdy produkt na lodzie pogrąża wszystkich, ale zobowiązanie się do tego czteroletniego kontraktu to wciąż skok, którego nie potrzebowałeś. Trwa.

Killorn prawdopodobnie nie mógł dostać tej wypłaty gdzie indziej. A ci, którzy mogliby to zrobić, prawdopodobnie tego nie zrobią i mają prawo zastanowić się, jak postępuje ta dekada. Czasami gracz na jego pozycji będzie musiał wybierać między pieniędzmi a rywalizacją. Wygląda na to, że wygrał swoje puchary i wybrał pierwszy, do którego ma prawo. To po prostu dziwny wybór. Chociaż w Anaheim jest kilka interesujących, wschodzących talentów, ten zespół jest daleko od tego, czego był tylko częścią. Być może pod koniec dekady przerzuca kaczki, ale jak duża jest jego część do tego czasu?

READ  U Royce'a Lewisa ponownie zdiagnozowano pęknięcie ACL, które ma przejść operację pod koniec sezonu

stopień kontraktowy: Dr
odpowiedni stopień:C+

Eryk Duhaczek: Więc w czasach, gdy drużyny NHL zaczęły szukać wymian niemal od pierwszego dzwonka, czekałeś i zastanawiałeś się, czy któraś z drużyn może wrócić do starej strategii wolnych agentów, polegającej na ogromnych przepłacaniach za weterana, jego najlepsze lata, we wszystkich prawdopodobieństwo za nimi. Tak, w końcu! Trwało to około 2 godzin, ale w końcu się udało. The Ducks podpisali z Killornem czteroletni kontrakt wart 6,25 miliona dolarów po tym, jak zakończył swój szczyt kariery, w którym zdobył 27 bramek i 64 punkty. Oczywiście zdobył te punkty, grając w pierwszej szóstce dla drużyny Tampa Bay Lightning, w skład której wchodzili Brayden Point, Nikita Kocherov i Stephen Stamkos. Nie miałby tego luksusu w Anaheim.

Obecny dyrektor generalny Anaheim, Pat Verbeek, przez lata pracował ze Stevem Yzermanem w Tampa Bay i był z Lightning jako zastępca dyrektora generalnego i dyrektor ds. Personelu graczy, kiedy Killorn włamał się do ligi. Dlatego istnieje duża zażyłość między zawodnikiem a menedżerem. Przypuszczalnie wyjaśnieniem jest to, że Killorn zaspokaja potrzebę weterana przywództwa w młodym zespole prowadzonym przez młodszego trenera Grega Cronina w przyszłym sezonie. The Ducks skupią się zarówno na wartościach niematerialnych Killorn, jak i na lodzie. Ale ta dekada źle się zestarzeje. Niemal każda inna drużyna w podobnej sytuacji – szukająca odpowiedniej chemii do szatni – zdołała dziś dodać element weterana ze zniżką. Anaheim zapłacił premię.

Mam na myśli, że rocznie Killorn zarabiałby 2,5 miliona dolarów więcej niż Ryan O’Reilly z Nashville, dodany na pomoc w odbudowie kultury. Jasne, rynek jest w tym roku do góry nogami. Zespoły musiały kapitalizować, bo kto wie, jak długo mogą przetrwać? Kaczki nie.

stopień kontraktowy: F
odpowiedni stopień: C-

(Zdjęcie: Mike Ehrman/Getty Images)