24 kwietnia, 2024

Wynik Duke'a z Karoliną Północną, na wynos: Tar Heels psuje ostatni mecz Koch u siebie, a Blue Devils jest zdenerwowane

Wynik Duke’a z Karoliną Północną, na wynos: Tar Heels psuje ostatni mecz Koch u siebie, a Blue Devils jest zdenerwowane

Karolina Północna zepsuła ostatni mecz trenera Duke’a Mike’a Krzyzewskiego w sobotę na Cameron Indoor Stadium, wygrywając 94-81 z Blue Devils nr 4. To zwycięstwo może okazać się duże dla Tar Heels w niedzielę selekcji, ponieważ Karolina Północna jest teraz w oczekiwanym NCAA pole mistrzostw, Według CBS Sports Archeologia Ekspert Jerry Palm.

Nowy zawodnik Duke’a, Paulo Panchero, zdominował pierwszą połowę, zdobywając 15 punktów i prowadząc Blue Devils do dziewięciu punktów. Ale późny wzrost, ograniczony trzema punktami RJ Davisa z nieco ponad sekundą, oznacza, że ​​Karolina Północna ma dwa punkty do kontrolowania w pierwszej połowie.

W drugiej rundzie Duke doszedł do siedmiu, ale kilka minut później runda 9-0 wyprowadziła Karolinę Północną na prowadzenie, czego Tar Heels nie zdołał zaakceptować, spóźniając się na 14 punktów.

Armando Bacot pokonał faul pierwszej połowy, zdobywając 23 punkty, jeden z czterech Tar Heels z co najmniej 20 punktami.

Duke (26-5, 16-4 ACC) będzie najlepszym rozstawionym w przyszłotygodniowym turnieju ACC, chociaż szanse Błękitnych Diabłów na zdobycie pierwszego miejsca w wybranym dniu zmalały. North Carolina State (23-8, 15-5) zakończył z Notre Dame na drugim miejscu. Irlandzki wojownik ma dogrywkę jako numer 2 w mistrzostwach ACC.

fantastyczna piątka?

Północna Karolina grała przez całą drugą połowę z tymi samymi pięcioma graczami: Caleb Love, RJ Davis, Liqui Black, Brady Mannick i Armando Bacot. I było to dość zabójcze, średnio 1528 punktów na posiadanie piłki, przy każdym graczu, który strzelił co najmniej 10 — z wyjątkiem Czarnych, którzy strzelili sześć.

Boisko naprawdę ruszyło na wysokie obroty, gdy Love kontynuował swoją późną grę z meczu z Syracuse do drugiej połowy w sobotę, zdobywając 15 punktów i zapewniając pięć asyst. Davis może być równie niszczycielski, ponieważ zarówno jego 10 punktów, jak i asysty wydaje się przychodzić w najlepszych możliwych momentach.

READ  Blue Jays pokonali Grand Slam w parku w historycznej porażce Red Sox

North Carolina weszło do gry z turnieju Palm NCAA, ale kiedy Love i Davis grają w ten sposób, Tar Heels nie tylko wyglądają na zdolną drużynę, aby wziąć udział w turnieju, ale gdy już tam dotrą, mogą wyrządzić szkody.

Kropki na minutę bakot

Baku zagrał zaledwie 10 minut w pierwszej połowie po popełnieniu dwóch błędów, ale pokazał swoją siłę, zdobywając 10 punktów. Podczas gdy Bacot w drugiej połowie nie nadążał za tym tempem, grał co 20 minut, nie popełnił trzeciego błędu i zdobył kolejne 13 punktów. Skończył z 23 punktami na 10 z 11 strzałów z ziemi, odwracając się na siedmiu zbiórkach, dwóch blokach i przechwytach.

Jego stabilność dała buty Tar Heels w drugiej połowie, gdy gwiazda Duke’a, Paulo Panchero, spalił na panewce. Banchero zdobył 15 punktów w strzale 7 z 13 w pierwszej połowie, co stanowiło znaczną część kontroli nad farbą przez Błękitne Diabły i ich przewagi w pierwszej połowie. Ale w drugiej połowie 13 prób Banchero dało tylko cztery punkty i osiem. Pomimo silnego equity Marka Williamsa (12 punktów) i Jeremy’ego Roacha (9 punktów), Duke nie miał wystarczającej siły ognia, aby nadążyć.

obcasy

Po meczu Krzyżewski wrócił na boisko przed domem wciąż wypełnionym kibicami i celebrytami Błękitnego Diabła i przeprosił za wysiłki drużyny przed rozpoczęciem ceremonii hołdu trenera.

– To nie jest część programu, to moja improwizacja: przepraszam dzisiejszego popołudnia – powiedział Krzyżewski, zanim tłum się uspokoił. „Nie. Proszę. Nie. Proszę, wszyscy się uspokójcie, powiem tylko, że to nie do przyjęcia. Dzisiaj było nie do przyjęcia, ale sezon był bardzo do przyjęcia. I powiem… sezon jeszcze się nie skończył.”

Zamiast tego Duke dodaje do swojej torby trofeów swój pierwszy tytuł ACC od 2010 roku i pierwsze mistrzostwo w sezonie zasadniczym od 2006 roku. Od dawna celem Błękitnych Diabłów zawsze było dodanie kilku po sezonie Krzyzewskiego: 12 finałowych czwórek i pięć krajowych mistrzostw.

READ  Joan Howard: Trener Michigan rzuca cios pod koniec szkolnego meczu koszykówki