30 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wyłącznie: szwedzka firma Embracer rozważa opcje dla producenta Borderlands, firmy Gearbox Entertainment

Wyłącznie: szwedzka firma Embracer rozważa opcje dla producenta Borderlands, firmy Gearbox Entertainment

LONDYN (Reuters) – Embracer (EMBRACb.ST) rozważa opcje dla amerykańskiego twórcy gier Gearbox Entertainment, w tym sprzedaż, ponieważ największa europejska firma z branży gier chce wzmocnić swoje finanse, powiedziały agencji Reuters trzy osoby zaznajomione z tą sprawą.

Ludzie powiedzieli, że notowany w Sztokholmie producent gier wideo Tomb Raider współpracuje z Goldman Sachs i Area & Co, aby rozważyć sprzedaż.

Dwie osoby stwierdziły, że Embracer rozważa sprzedaż jednostki, znanej jako strzelanka pierwszoosobowa Borderlands, po otrzymaniu zainteresowania stron trzecich.

Urzędnicy Embracer i Goldman Sachs odmówili komentarza. Aream nie odpowiedział na prośby o komentarz.

Akcje Embracer zyskały na wartości i po tej wiadomości wzrosły aż o 5%. Do 10:30 GMT akcje straciły zyski, ale pozostały na poziomie 2,1 procent.

W czerwcu Embracer ogłosił restrukturyzację mającą na celu zmniejszenie zadłużenia netto do mniej niż 10 miliardów SEK (903 milionów dolarów) do końca roku podatkowego z 16,7 miliarda SEK na koniec czerwca. Plany, które obejmują zamknięcie studiów, anulowanie projektów i zwolnienia pracowników, są następstwem tego, co dyrektor generalny Lars Wingfors określił jako „rok wymagający” dla firmy.

Embracer, którego założyciel Wingefors jest większościowym właścicielem, kupił Gearbox w lutym 2021 r. w ramach umowy, która wyceniła wówczas firmę na aż 1,4 miliarda dolarów.

Dwie z osób stwierdziły, że materiały marketingowe dotyczące Gearboxa są już dostępne dla potencjalnych nabywców, do których należą głównie międzynarodowe grupy graczy.

Źródła, które prosiły o anonimowość ze względu na poufny charakter sprawy, ostrzegały przed możliwością nieosiągnięcia porozumienia.

Gearbox, będący częścią działu gier PC firmy Embracer, wypuścił w zeszłym miesiącu swój najnowszy tytuł Remnant 2, który w lipcu zajmował pierwsze miejsca na amerykańskich listach przebojów.

Embracer, który ma katalog ponad 900 własnych franczyz, ogłosił w listopadzie zeszłego roku przegląd swojej działalności, aby przetrwać trudne warunki gospodarcze, które mogą skutkować wydzieleniem jednostek.

READ  Samsung Galaxy Z Flip 4 i Fold 5 otrzymają aktualizację zabezpieczeń z listopada 2023 r. w USA

W maju Embracer oświadczył, że w październiku ubiegłego roku osiągnął ustne zobowiązanie z nieujawnioną stroną, które zapewniłoby ponad 2 miliardy dolarów „zakontraktowanych przychodów z prac rozwojowych” w ciągu sześciu lat. Jednak w ciągu ostatniej godziny oświadczył, że „otrzymał negatywny wynik od kontrahenta”, co spowodowało spadek jego akcji o ponad 40%.

(1 USD = 11,0786 SEK)

(Raport: Amy Jo Crowley) Redakcja: Anusha Sakwe i Jason Neely

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskaj prawa licencyjneotwiera nową kartę

Supantha jest liderem europejskiego zasięgu w zakresie technologii i komunikacji, ze szczególnym uwzględnieniem nowych technologii, takich jak sztuczna inteligencja i 5G. Jako dziennikarz pracuje od około 18 lat. Dołączył do agencji Reuters w 2006 roku i zajmował się różnymi tematami, od sektora finansowego po technologię. Jej siedziba mieści się w Sztokholmie w Szwecji.