7 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wyjaśniono scenę po napisach Marvela

Wyjaśniono scenę po napisach Marvela

Ten post zawiera spoilery dot Cuda.

Cuda Miało w sobie wszystko: powrót Kapitana Marvela, czyli Carol Danvers (Brie Larson), debiut na dużym ekranie Pani Marvel, alias Kamala Khan (Iman Vellani) i wyrośnięcie Moniki Rambeau (Teyonah Parris) na pełnoprawnego superbohatera . To genialne trio połączy siły, stanie się Cudami i uratuje sytuację przed Dar-Bennem (Zawe Ashton), pięknym kosmitą Kree z gigantycznym młotem i obsesyjnym pragnieniem wysysania światów z ich zasobów naturalnych. Było w nim mnóstwo kosmitów przypominających koty i piosenka z musicalu „Koty” Andrew Lloyda Webbera.

Biorąc to wszystko pod uwagę, można by pomyśleć, że Marvel może spóźnić się z większą ilością rzeczy. Ale to Marvel, studio, które nie może powstrzymać się od dołączenia do swoich filmów zwiastuna lub czegoś w rodzaju Easter Egga. A dla wieloletnich fanów superbohaterów ten film ma ogromny plus.

Poniżej spoilery dotyczące cudów…

Scena napisów końcowych Marvels po raz kolejny drażni wprowadzenie X-Men

W finale filmu Kapitan Marvel, Pani Marvel i Monica Rambeau muszą naprawić bałagan Dara Bena.

Zanim zginie, Dar Ben używa ogromnej mocy, aby rozerwać przestrzeń i czas, tworząc, jak opisuje Monica, tunel czasoprzestrzenny prowadzący do innego świata. Tak, MCU powraca do wieloświata, ale na szczęście jest tu całkiem proste: nikt nie musi wiedzieć o Kangu, Królestwach Kwantowych ani żadnych skomplikowanych rzeczach, które mają miejsce w tym roku. Kwantowa obsesja. Monica musi użyć swoich mocy światła, aby zatkać dziurę, aby każdy wszechświat mógł pozostać nienaruszony.

Monica jest w stanie je zamknąć, ale robiąc to, przenosi się do równoległego wszechświata. Kapitan Marvel próbuje ją uratować, ale jest już za późno. Film kończy się zerwaniem przez Monikę z Carol i Kamalą.

W scenie napisów końcowych Monica budzi się w czymś, co wygląda na oddział medyczny. Podnosi wzrok i widzi kobietę, która wygląda jak jej zmarła matka, Maria Rambeau (Lashana Lynch). Kobieta nie poznała Moniki i odeszła. Monica powoli zaczyna zdawać sobie sprawę, że choć ta kobieta z wyglądu przypomina swoją matkę (w końcu jest tą samą aktorką), to nie jest tą Marią, którą zna Monika. Może to wcale nie jest Maria.

Monica Rambeau w skafandrze kosmicznym.

W komiksach Monica Rambeau nosiła kiedyś kryptonim „Kapitan Marvel”, co czyniło ją… Cuda Bardziej zagmatwane.
Dzięki uprzejmości Marvel Studios

Podczas gdy obie kobiety próbują zrozumieć, co się dzieje, do pokoju wchodzi niewidzialna osoba i zaczyna je informować. Męski głos wyjaśnia, że ​​Monica została znaleziona unosząca się w kosmosie przez osobę o imieniu Binary, a Binary zabiera Monikę do pomocy medycznej. Głos mówi, że Monica wygląda jakby była z innego świata. Kamera przesuwa się i ujawnia, że ​​mówiąca osoba to Bestia, znana również jako Hank McCoy, czyli jeden z X-Men. Kelsey Grammer, która grała potwora w serialu Fox X Men W filmach ponownie wciela się w swoją rolę.

Bestia mówi Monice, że Charles (podobnie jak Charles Xavier, szef X-Men) chce z nimi wszystkimi porozmawiać i że kobieta, którą uważa za jej matkę, to Binary, bohaterka, która ją uratowała. Scena przenosi się do Moniki, która składa wszystko w całość, gdy jest uwięziona w równoległej linii czasu i musi wymyślić, jak wrócić do domu – prawdopodobnie z pomocą Bestii, Binary’ego, Charlesa i prawdopodobnie X-Men. the X2 Cecha Od filmu z 2003 roku, gdy scena się kończy.

Co CudaMam na myśli scenę po napisach

Scena ta jest ważna z wielu powodów, ale najważniejszym z nich jest to, że zwiększa prawdopodobieństwo pojawienia się X-Menów w MCU raczej wcześniej niż później. Odkąd Marvel ponownie nabył prawa do filmu X-Men (w ramach przejęcia Foxa), fani czekali, aby dowiedzieć się, kiedy i w jaki sposób firma wprowadzi mutantów do MCU. Zanim Marvel przekształcił Avengersów w wielomiliardową franczyzę filmową, X-Men wraz ze Spider-Manem byli najpopularniejszymi i dochodowymi bohaterami firmy.

Jeśli X-Men istnieją w równoległym wszechświecie i Monica Rambeau też tam jest, oczywiste jest, że może istnieć historia, w której jeden lub dwóch naszych zabawnych mutantów towarzyszy jej, gdy wraca na główną linię czasu.

Ale to nie wszystko.

Monica Rambeau walczy i wyciąga świecącą rękę w stronę kamery.

Monica Rambeau może potrzebować pomocy X-Men, aby wrócić do swojej rodzinnej osi czasu!
Dzięki uprzejmości Marvel Studios

To już drugi raz, kiedy X-Man pojawia się w filmie MCU. W 2022 r Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa, Charles Xavier, znany również jako profesor X (Patrick Stewart), pojawia się w równoległym wszechświecie. Ale Wanda Maximoff (Elizabeth Olsen) zabija go w przypływie wściekłości. Śmierć profesora Wieloświat szaleństwa. Oznacza to, że w MCU istnieją co najmniej dwa równoległe wszechświaty, w których istnieją X-Men i wchodzą w interakcję z główną osią czasu MCU. A jeśli w alternatywnych rzeczywistościach istnieją X-Men, może to wskazywać, że mogą istnieć pewne różnice w stosunku do X-Men i mutantów, które już istnieją na głównej osi czasu MCU.

Kolejną szokującą rzeczą, która ma miejsce w scenie końcowej, jest nawiązanie do Binary. W komiksach duet jest najsilniejszą formą Kapitana Marvela i Carol Danvers. Carol staje się kosmiczną istotą, co pozwala jej podróżować z prędkością światła i kontrolować moc gwiazd. Chociaż to komiksowe wcielenie posiada ludzką świadomość Carol, ich dwoistość określana jest jako niezależna wyższa lub potężniejsza istota. Jest sojuszniczką X-Men (głównie dlatego, że X-Men często przebywają w kosmosie i ponieważ X-Men przyjaźnią się z Carol), ale woli samotnie podróżować i przeżywać przygody we wszechświecie, przemieszczając się z jednej galaktyki do drugiej. X-Men zwykle trzymają się blisko Ziemi.

Biorąc pod uwagę powiązania Binary’ego z Carol Danvers, możliwe jest, że kobieta, którą Monica uważa za swoją matkę (i ponownie grana przez samą aktorkę), jest w rzeczywistości wersją Carol z tego wszechświata. A może w tym wszechświecie Maria Rambeau sama staje się bi, co wyjaśniałoby, dlaczego nie zna Moniki.

Jasne jest, że wprowadzenie podwójnych i pokręconych zemst wszystkich postaci X-Men pobudzi teorie i spekulacje fanów – a tego właśnie Marvel potrzebuje, biorąc pod uwagę słaby stan MCU. To ekscytujący crossover z dużym potencjałem. Problem w tym, że dowiemy się dokładnie, jak X-Men wpłyną na MCU, kiedy Monica i całe trio ponownie się połączą – kiedykolwiek to nastąpi.

READ  Siostra Celine Dion nazywa ją „silną kobietą” pomimo zmagania się piosenkarki z zespołem sztywnej osoby