22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wydarzenie Apple w przyszłym tygodniu prawdopodobnie skupi się na grach z najwyższej półki na komputerach Mac

Wydarzenie Apple w przyszłym tygodniu prawdopodobnie skupi się na grach z najwyższej półki na komputerach Mac

Firma Apple ogłosiła wczoraj, że w poniedziałek, 30 października, o godzinie 17:00 czasu pacyficznego zorganizuje wydarzenie online, a istnieje kilka powodów, aby sądzić, że granie na komputerze Mac będzie jednym z głównych tematów wydarzenia.


Poniżej podsumowaliśmy najnowsze wysiłki Apple w zakresie gier na komputerze Mac i inne dowody związane z wydarzeniem, które odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Sprzętowo przyspieszane śledzenie promieni

Układy krzemowe Apple często mają podobną architekturę. Podobnie jak układ A17 Pro w iPhonie 15 Pro, nadchodząca seria chipów Apple M3 dla komputerów Mac będzie prawdopodobnie obsługiwać sprzętowo przyspieszane śledzenie promieni, co znacznie poprawi renderowanie grafiki w porównaniu do śledzenia promieni programowego. Oczekuje się, że chipsety serii M3 będą również produkowane w procesie 3 nm firmy TSMC, co zapewni większą wydajność i lepszą efektywność energetyczną w porównaniu z chipsetami serii M2. Zmiany te otwierają drogę do wydawania większej liczby gier AAA na komputery Mac.

Apple sugeruje więcej gier AAA na Macu

W niedawnym wywiadzie dla publikacji poświęconych grom Apple zasugerował wypuszczenie większej liczby gier AAA na komputery Mac IGN. Na pytanie, czy nowe gry, które Apple zapowiedział dla iPhone’a 15 Pro w zeszłym miesiącu, będą ostatecznie kompatybilne z komputerami Mac Apple, wiceprezes Apple Tim Millet powiedział: „Programiści będą z nami w tym celu współpracować”. Te gry obejmują remake Resident Evil 4, wersję reżyserską Death Stranding i Assassin’s Creed Mirage.

Podpowiedź dla Resident Evil

Japoński twórca gier, firma Capcom, ogłosiła niedawno, że gra Resident Evil Village będzie dostępna na modelach iPhone’a 15 Pro i iPada z chipem M1, a później począwszy od 30 października, tego samego dnia, co przyszłotygodniowe wydarzenie Apple.

Data premiery zbiegająca się z wydarzeniem jest prawdopodobnie tylko zbiegiem okoliczności, ale może wskazywać, że Apple, Capcom i prawdopodobnie inni twórcy gier będą napływać dodatkowe wieści dotyczące gier na komputery Mac. Jedno ze źródeł poinformowało nas, że Apple zorganizuje swoje wydarzenie online o nietypowej godzinie 17:00 czasu pacyficznego, ponieważ w Japonii wypada ono w godzinach pracy, i stwierdziło, że wydarzenie to będzie obejmować ważne spotkanie z japońskim twórcą gier, ale mamy nie potwierdziły niezależnie dokładności tych informacji.

READ  17 zapominalskich ludzi, którzy popełnili duże błędy

Chociaż App Store podaje, że remake Resident Evil 4 ma zostać wydany na komputerach Mac z chipem M1 i nowszymi 31 grudnia, data ta jest symbolem zastępczym i możliwe, że premiera zostanie opóźniona po wydarzeniu Apple. Gra została już wydana na komputery PC z systemem Windows, PS4/PS5 i Xbox Series

Rodzaj gry

macOS Sonoma oferuje nowy tryb gry, który tymczasowo ustala priorytet wydajności procesora i karty graficznej podczas grania. Tryb gry zmniejsza również opóźnienia dźwięku w przypadku słuchawek AirPods i zmniejsza opóźnienia sygnału wejściowego w przypadku popularnych kontrolerów gier innych firm, podwajając częstotliwość próbkowania Bluetooth.

Zestaw do przenoszenia gry

W czerwcu na konferencji WWDC 2023 firma Apple udostępniła nowy zestaw narzędzi, który ułatwia twórcom gier przenoszenie gier z systemu Windows na komputery Mac. Zestaw narzędzi zapewnia środowisko emulacyjne, które umożliwia programistom uruchomienie istniejącej, niezmodyfikowanej gry dla systemu Windows na komputerze Mac i szybką ocenę, jak dobrze gra działa w systemie macOS przed napisaniem jakiegokolwiek kodu.