16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Może powinieneś kupić Flipper Zero, zanim będzie za późno

Może powinieneś kupić Flipper Zero, zanim będzie za późno

Od czasu jej debiutu kilka lat temu miłośnicy technologii pokochali tę aplikację Flipper Zero. To małe urządzenie do testów penetracyjnych sprawia, że ​​hakowanie czegokolwiek staje się zabawne i łatwe, a przy cenie 170 USD nie jest to dokładnie to, co można nazwać dużą dźwignią. Jednakże, chociaż hakerzy-amatorzy mogą się przy tym dobrze bawić, urządzenie Flipper wydaje się również budzić niepokój policji i sfery korporacyjnej. Możesz sobie wyobrazić, że w pewnym momencie ktoś głośno poskarży się, próbując przeszkodzić wszystkim w zabawie.

Ile zabawy można czerpać z Flippera, łatwo zauważyć, przeglądając zalew powiązanych z nim filmów w Internecie. Można tam zobaczyć użytkowników entuzjastycznie hakujących wszystko na swojej drodze Ich własne samochodyl Inteligentne urządzenia gospodarstwa domowego Do telewizorów, telefonów komórkowych, a nawet Sygnalizacja świetlna. Szkodliwe moce urządzenia znacznie wzrosły w lipcu, kiedy Flipper podjął decyzję Uruchomienie własnego sklepu z aplikacjami; Wbudowany bezpośrednio w aplikację mobilną narzędzia, sklep oferuje wiele funkcji oprogramowania typu plug-and-play typu open source, które dają użytkownikom możliwość wyboru spośród prawdziwej skarbnicy zautomatyzowanych exploitów.

Na obecnym etapie wygląda na to, że co tydzień identyfikowany jest nowy cel ataku Flippera. Przykład: w tym tygodniu stało się jasne, że urządzenie Można go używać do zdalnego spamowania (A w niektórych przypadkach zablokuj) urządzenia z systemem Android i Microsoft korzystające z ataku wspomaganego przez Bluetooth. Atak ten jest w rzeczywistości odmianą ujawnionego wcześniej podobnego ataku, polegającą na modyfikacji oprogramowania sprzętowego. Można używać do celów Awaria iPhone’ów. Po raz kolejny urządzenie wydaje się być w stanie sprawić problemy nawet najbardziej znanym platformom i firmom.

Jak można się spodziewać, nie wszyscy są zachwyceni zdolnością Flippera do siania cyfrowego spustoszenia. Niektórzy twierdzą, że po prostu piractwo Również łatwy– Obniża barierę dla hakowania cyfrowego do tego stopnia, że ​​nawet osoby z bardzo ograniczoną wiedzą mogą teraz zhakować każde urządzenie w zasięgu wzroku; Tymczasem inni krytycy postrzegają to jako narzędzie, które niewątpliwie będzie wykorzystywane (w większości) do łamania prawa. Na początku tego roku Amazon ogłosił oficjalne oświadczenie Zakaz sprzedaży urządzenia na swojej platformie, argumentując, że można go używać jako skimmera do kart kredytowych.

READ  Losowy: Świetny Scott! Te bonusy Splatoon 3 brzmią znajomo

Wygląda na to, że organy ścigania również monitorowały urządzenie. W sierpniu Daily Dot Napisano raport Centrum Fuzji Policji w Południowej Dakocie rozesłało ostrzeżenie do innych agencji wywiadowczych i policyjnych, że krajowi ekstremiści mogą używać urządzenia Flipper do włamywania się do sieci energetycznych. W ostatnich latach policja przejęła także przesyłki Flippera w wielu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych i Brazylii. Wydaje się, że w Brazylii rozprawa z Flipperem przebiegała w ten sam sposób Znacznie bardziej niebezpieczne– Informuje Skuteczny zakaz. Spowodowało to zmianę polityki Spekulacje w Internecie O tym, czy inne kraje mogą wydać podobne zakazy na urządzeniu. Choć tego rodzaju represje ze strony Stanów Zjednoczonych wydają się wysoce nieprawdopodobne, nadal warto rozważyć, czy takie narzędzie nie mogłoby w przyszłości budzić obaw regulacyjnych.

Krótko mówiąc: polecam zaopatrzyć się w Flipper Zero, zanim będzie za późno. Jasne, nie ma jeszcze oficjalnego zakazu, ale, hm… nigdy nie wiadomo. Kiedy coś sprawia tyle frajdy, to tylko kwestia czasu, zanim ktoś spróbuje mu to odebrać.