12 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wybrzeże Teksasu przygotowuje się na możliwe uderzenie huraganu Beryl. Oczekuje się, że burza odzyska siłę huraganu

HOUSTON (Reuters) – W sobotę urzędnicy Teksasu wezwali mieszkańców wybrzeża, aby przygotowali się na możliwe uderzenie huraganu Beryl, ponieważ oczekuje się, że pod koniec tygodnia burza odzyska siłę huraganu. Ciepła woda Z Zatoki Meksykańskiej.

„Spodziewamy się, że burza dotrze na ląd gdzieś na wybrzeżu Teksasu w poniedziałek, jeśli obecna prognoza się sprawdzi” – powiedział Jack Beaven, główny ekspert ds. huraganów w National Hurricane Center w Miami. „Jeśli tak się stanie, prawdopodobnie będzie to kategoria 1 huragan.” „Pierwszy”.

Pierwsza burza, w którą się rozwinęła Huragan piątej kategorii Na Atlantyku huragan Beryl spowodował śmierć co najmniej 11 osób, przechodząc w tym tygodniu przez wyspy karaibskie. Następnie uderz Meksyk jako huragan kategorii 2Huragan Harley David powalał drzewa, nie powodując obrażeń ani ofiar śmiertelnych, po czym osłabł i przeszedł w burzę tropikalną, przemieszczając się przez półwysep Jukatan.

Narodowe Centrum ds. Huraganów w Stanach Zjednoczonych spodziewało się, że huragan Beryl nasili się przed dotarciem na ląd, co spowoduje rozszerzenie ostrzeżeń o huraganach i burzach. Oczekuje się, że ostrzeżenie przed tornadem zostanie wydane w niedzielę, powiedział Bevin.

Dodał, że burza przyniesie niebezpieczną burzę, która może spowodować powodzie na niektórych obszarach wybrzeża Teksasu, a także silny wiatr i ulewne deszcze na niektórych obszarach.

„Istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia niszczycielskich wiatrów o sile huraganu oraz zagrażających życiu, niszczycielskich wysokości fal wzdłuż części dolnego i środkowego wybrzeża Teksasu od niedzieli do poniedziałku” – stwierdziło centrum w poradniku, ostrzegając również przed możliwością gwałtownego uderzenia pioruna. i powodzie miejskie we wschodniej części stanu do połowy przyszłego tygodnia.

W oczekiwaniu na bardziej ostateczny ślad burzy urzędnicy z Teksasu ostrzegli całe wybrzeże stanu przed możliwymi powodziami, ulewnymi deszczami i wiatrami. Centrum huraganów wydało ostrzeżenia przed huraganami i burzami dla wybrzeża Teksasu od ujścia rzeki Rio Grande na północ do przełęczy San Luis, niecałe 130 kilometrów na południe od Houston.

READ  Korea Północna po raz pierwszy ogłasza pozytywny przypadek koronawirusa

Według National Hurricane Center huragan Beryl w sobotę znajdował się 670 kilometrów na południowy wschód od Corpus Christi, a maksymalna prędkość wiatru wyniosła 95 kilometrów na godzinę. Poruszał się z zachodu na północny zachód z prędkością 12 mil na godzinę (19 kilometrów na godzinę).

Wicegubernator Teksasu Dan Patrick, który pełni obowiązki gubernatora podczas podróży gubernatora Grega Abbotta na Tajwan, wydał zapobiegawcze oświadczenie o katastrofie dla 40 hrabstw.

Niektóre nadmorskie miasta Teksasu wezwały do ​​dobrowolnej ewakuacji mieszkańców nisko położonych obszarów podatnych na powodzie, zakazały biwakowania na plaży i nalegały, aby turyści podróżujący w weekend 4 lipca wycofywali pojazdy rekreacyjne z przybrzeżnych parków.

Rzecznik hrabstwa Matagorda, Mitch Timms, powiedział w sobotę, że urzędnicy wydali nakaz dobrowolnej ewakuacji z obszarów przybrzeżnych w hrabstwie położonym około 160 kilometrów na południowy zachód od Houston, aby poinformować o dużej liczbie odwiedzających ten obszar w weekend.

„Zawsze planujesz najgorsze i masz nadzieję na najlepsze. Z pewnością nie chcę zepsuć weekendu naszym gościom. Ale jednocześnie naszym pierwszym celem jest zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich naszych gości i oczywiście naszych mieszkańców Nie martwię się zbytnio o naszych mieszkańców. Ci ludzie, którzy tam mieszkają, są do tego przyzwyczajeni, rozumieją” – powiedziała Themis.

W Corpus Christi urzędnicy poprosili gości, aby w miarę możliwości skrócili swoje wycieczki i wcześniej wrócili do domu. Urzędnicy poprosili mieszkańców, aby zabezpieczyli swoje domy, zamykając w razie potrzeby okna i używając worków z piaskiem w celu zabezpieczenia przed ewentualną powodzią.

„Traktujemy burzę bardzo poważnie i prosimy społeczność, aby również bardzo poważnie ją potraktowała” – powiedział szef straży pożarnej w Corpus Christi Brandon Wade podczas konferencji prasowej w piątkowy wieczór.

Beryl już się rozprzestrzeniła Zniszczenia na JamajceSaint Vincent, Grenadyny i Barbados w tym tygodniu. Władze podały, że trzy osoby zginęły na Grenadzie, trzy na Saint Vincent i Grenadynach, trzy w Wenezueli i dwie na Jamajce.

READ  Badanie pokazuje, że wydarzenia kulturalne online mogą przynieść korzyści samotnym starszym osobom | Zdrowie psychiczne

Władze Meksyku przeniosły część turystów i mieszkańców z nisko położonych obszarów wokół półwyspu Jukatan, zanim huragan dotarł na ląd, ale dziesiątki tysięcy pozostały tam, aby przetrwać silne wiatry i potężne burze. Większość obszaru wokół Tulum położona jest kilka metrów nad poziomem morza.

Miasto pogrążyło się w ciemnościach, gdy burza spowodowała przerwę w dostawie prądu, gdy dotarła na brzeg. Silny wiatr uruchomił syreny samochodowe w całym mieście. W piątkowy poranek nad nadmorskim miastem i jego okolicami w dalszym ciągu wiał wiatr i deszcz. Brygady wojskowe przemierzały ulice turystycznego miasta, usuwając powalone drzewa i linie energetyczne. Nie było doniesień o ofiarach śmiertelnych lub rannych.

Po zobaczeniu Beryl przedzierającej się przez Karaiby, 37-letnia Lucia Najera Balcaza znalazła się wśród osób, które gromadziły żywność i ukrywały się w swoich domach.

„Dzięki Bogu, obudziliśmy się dziś rano i wszystko było w porządku” – powiedziała. „Ulice to katastrofa, ale my tutaj je sprzątamy”.

___

Zgłoszone przez Vertuno z Austin w Teksasie. Współpracujący z dziennikarzami dziennikarz Martin Silva z Tulum w Meksyku wniósł swój wkład w powstanie tego raportu.