16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wpływ klimatu jest w dużym stopniu pomijany w świecie technologii, a jego wpływ rośnie

Wpływ klimatu jest w dużym stopniu pomijany w świecie technologii, a jego wpływ rośnie

Bloomberga | Bloomberga | Obrazy Getty’ego

Mimo skupienia się w ostatnich latach na konieczności zapewnienia bardziej ekologicznego charakteru organizacji, jednym z obszarów, który może wymagać poprawy, są centra danych i pozostała infrastruktura informatyczna.

Matt Warburton, główny konsultant i szef ds. zrównoważonego rozwoju w firmie konsultingowej IT ISG, powiedział, że wpływ IT na środowisko jest w dużej mierze ignorowany.

„To złożony temat, który wymaga nowej wiedzy i inwestycji” – powiedział. Poprawa efektywności energetycznej systemów „może być trudna do wyjaśnienia i uzasadnienia w kontekście innych, bardziej tradycyjnych decyzji inwestycyjnych, biorąc pod uwagę wieloaspektowy charakter korzyści”.

Warburton powiedział, że największymi pomijanymi obszarami są emisje, woda i odpady z urządzeń w miejscu pracy. „Chociaż centra danych, aplikacje i infrastruktura są często celem ataków – i słusznie, biorąc pod uwagę, że to one zazwyczaj odpowiadają za większość wpływu IT – sprzęt również odgrywa bardzo ważną rolę” – powiedział.

Patrząc w przyszłość, Warburton powiedział, jest mało prawdopodobne, aby przeoczono wpływ technologii informatycznych. „Menedżerowie IT zaczynają dostrzegać, że te same narzędzia stosowane w celu zwiększenia zrównoważonego rozwoju mogą również obniżyć koszty, bez wpływu na jakość doświadczeń i elastyczność biznesową” – powiedział.

Ponadto dyrektorzy IT i szersze grupy interesariuszy coraz częściej proszą dyrektorów ds. IT o dostarczanie nowych rozwiązań technologicznych w odpowiedzi na wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem w operacjach biznesowych, powiedział Warburton. Dodał, że prowadzi to do powolnego, ale systematycznego wzrostu wiedzy i możliwości działu IT.

„Wpływ technologii informatycznych na środowisko, wyrażony jako odsetek całkowitego wpływu na działalność biznesową, rośnie” – stwierdził Warburton. „W miarę jak kluczowe procesy biznesowe – takie jak budownictwo, produkcja i transport – ulegają dekarbonizacji i wprowadzają bardziej zamknięty obieg, a wykorzystanie IT dramatycznie przyspiesza, IT będzie stanowić znacznie większą część wykresu kołowego”.

READ  Kumulacja Mega Millions o wartości 1,13 miliarda dolarów ma jeden zwycięski los w New Jersey

Wpływ technologii informatycznych na środowisko według sektorów

Wpływ technologii informatycznych na środowisko różni się w zależności od sektora. Według Christine Moyer, wiceprezes ds. badań i starszy analityk w firmie badawczej Gartner, ślad węglowy IT będzie większy w przypadku branż o dużej intensywności IT niż w branżach o niskim wykorzystaniu IT.

„Oznacza to, że zrównoważony rozwój IT jest mniej wiszący w branży takiej jak bankowość detaliczna niż w produkcji przemysłowej” – powiedział Muir. Innymi słowy, dział IT w bankowości detalicznej może być jednym z pierwszych, który dotrze na imprezę, podczas gdy IT przemysłowy może pojawić się później.

Strategiczne ambicje dotyczące zrównoważonego rozwoju w organizacji mogą również odgrywać rolę, gdy priorytetem jest zrównoważony rozwój IT, powiedział Muir. „Organizacje, które skupiają się przede wszystkim na przestrzeganiu zasad zrównoważonego rozwoju, np. przestrzeganiu przepisów lub optymalizacji, np. wzmacnianiu marki, mogą poprosić dział IT o wsparcie na późniejszym etapie procesu” – powiedziała. „Czasami może to zająć pięć lat lub więcej od rozpoczęcia podróży w stronę zrównoważonego rozwoju. Jeśli jednak strategiczną ambicją jest napędzanie zrównoważonej transformacji i napędzanie zmian transformacyjnych poprzez nowe produkty i usługi, dział IT może zostać poproszony o natychmiastowy wkład.”

ESG, zużycie energii i zero netto IT

Liderzy technologii mogą podjąć kroki, które pomogą zmniejszyć wpływ technologii informatycznych na środowisko w ich organizacjach. Oto kilka podstawowych elementów, od których możesz zacząć.

Stwórz strategię ESG i bazę danych.

„Ponad połowa dyrektorów generalnych korzysta z arkuszy kalkulacyjnych w przypadku niektórych danych ESG” – powiedział Muir. „Jest to niski koszt, ale także niska jakość i z perspektywy czasu znacznie ogranicza dane ESG w raportach”.

Wartość ESG wykracza daleko poza raportowanie, powiedział Muir. „Dane ESG mogą wpływać na wyniki finansowe, ograniczać ryzyko i przyspieszać postęp w zakresie zrównoważonego rozwoju” – stwierdziła. „CIO muszą opracować strategię dotyczącą danych ESG, która wykracza poza perspektywę retrospektywną i wspiera również wizję i wgląd”.

READ  EKSKLUZYWNIE: Tesla jest najpopularniejszym dyrektorem generalnym w Chinach po Musku

Utwórz poziom bazowy zużycia energii.

„Zacznij od zebrania wszystkich dostępnych danych na temat emisji, odpadów i wody z sektora technologicznego” – powiedział Warburton. „Będziesz musiał poprosić o wiele tych informacji od dostawców rozwiązań technologicznych, więc Twoje zespoły ds. zakupów i zarządzania dostawcami będą potrzebować wsparcia”.

Następnie traktuj priorytetowo pozyskiwanie tych niezbędnych danych ze wszystkich centrów danych, sieci, urządzeń w chmurze, usług lokalnych i zarządzanych” – powiedział Warburton. Poziom bazowy umożliwia działowi IT ustalanie priorytetów inicjatyw mających na celu zmniejszenie wpływu systemów na środowisko.

Edukuj i motywuj pracowników do podejmowania zrównoważonych decyzji w oparciu o dane.

Spraw, aby linia bazowa była widoczna i wykorzystaj ją do edukacji zespołów. „Te dane umożliwią Twoim pracownikom zaangażowanie się i poczucie siły, aby coś zmienić, co doprowadzi do nowych i innowacyjnych sposobów na osiągnięcie bardziej zrównoważonego rozwoju bez zwiększania kosztów” – powiedział Warburton.

Rozsądnie jest także, stwierdził Warburton, zachęcać lub nakazywać uwzględnianie danych podstawowych w procesie decyzyjnym. „Na przykład można nakładać dane na temat istniejących programów transformacji, takich jak migracja do chmury lub praca hybrydowa, aby osiągnąć perspektywę zrównoważonego rozwoju” – powiedział. „Jakie zmiany można wprowadzić, aby ograniczyć, ponownie wykorzystać lub naprawić zasoby IT? Jaki jest koszt/korzyść? Dzięki takiemu podejściu można szybko odnieść sukces przy minimalnym wpływie na bieżące priorytety”.

Wyznacz cel netto IT i współpracuj z dostawcami technologii.

„Należą one zazwyczaj do organizacji najbardziej „świadomych zrównoważonego rozwoju”, z ambitnymi zobowiązaniami we własnych operacjach i głębokim doświadczeniem w ograniczaniu wpływu IT na środowisko” – powiedział Warburton.

Muir powiedział, że firmy powinny opracować plan działania dotyczący zerowej emisji netto na rzecz zrównoważonego IT. „Ponad 40% firm z listy Fortune 500 ma cel zerowy netto” – powiedziała. „Jeśli organizacja ma cel netto równy zero, to IT również powinno mieć swój własny cel netto. Powiedzmy, że jest to powiązane z IT [greenhouse gas] Emisje będą rosły o około 30% rocznie. Uwzględnij energię odnawialną, centra danych, chmurę, cyfrowe miejsce pracy, dane i oprogramowanie w swoim planie działania Net Zero IT.

READ  Fińskie linie lotnicze Finnair wymagają od pasażerów dobrowolnego zważenia się przed wejściem na pokład samolotu