30 września, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wojna na Ukrainie: Trzy osoby zginęły w czwartkowym ataku rakietowym na Kijów

Wojna na Ukrainie: Trzy osoby zginęły w czwartkowym ataku rakietowym na Kijów

  • Napisane przez Patricka Jacksona i Olivera Slougha
  • wiadomości BBC

podpis pod zdjęciem,

Miejscowi w Kijowie wcześnie w czwartek

Regionalna policja poinformowała, że ​​trzy osoby zginęły, w tym 11-letnia dziewczynka, w nowym nocnym ataku rakietowym na Kijów.

Rosja, stolica Ukrainy, jest przedmiotem regularnych nalotów rakietowych i dronów.

Ostatni atak, w którym rannych zostało 11 osób, miał miejsce we wschodnich regionach Desniansky i Dniprovsky.

Zginęła także 33-letnia kobieta i matka 34-letniej dziewczynki.

Wcześniejsze informacje od ukraińskich urzędników mówiły, że dwoje dzieci zmarło, ale od tego czasu zostały one zmienione.

To czwarty atak w tym tygodniu, po 17 atakach na stolicę Ukrainy w całym miesiącu maju. Większość z nich wystąpiła w nocy, choć przynajmniej jedna wystąpiła w ciągu dnia.

Zdjęcia udostępnione przez władze wojskowe przedstawiały ekipy ratownicze opiekujące się ludźmi, a także zniszczone budynki.

W wielu porannych postach na Telegramie burmistrz Kijowa Witalij Kliczko powiedział, że w mieście doszło do „serii eksplozji”, a ratownicy zajmują się spadającymi gruzami i pożarami.

Tymczasem wspierani przez Rosję urzędnicy w okupowanej części obwodu ługańskiego na wschodzie Ukrainy poinformowali, że w środę w wyniku ukraińskiego ostrzału fermy drobiu zginęło pięć osób, a 19 zostało rannych.

A gubernator obwodu biełgorodzkiego w zachodniej Rosji, który graniczy z Ukrainą, powiedział w czwartek rano, że co najmniej dwie osoby zostały ranne w ataku na miasto Szczebykino, o który obwinia siły ukraińskie.

„Noc jest znowu napięta dla Szczepkina. Siły ukraińskie ostrzeliwują miasto od godziny” – napisał Wiaczesław Gładkow na swoim kanale Telegram.

W ostatnich tygodniach Rosja – która rozpoczęła całkowitą inwazję na Ukrainę w lutym 2022 r. – użyła dronów kamikadze, a także szeregu pocisków manewrujących i balistycznych do atakowania celów na Ukrainie.

podpis pod zdjęciem,

Ratownicy w Kijowie w nocy

podpis pod zdjęciem,

W środę w obwodzie ługańskim zniszczony został budynek fermy drobiu