16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wojna między Rosją a Ukrainą: Aktualizacje na żywo – The New York Times

Wojna między Rosją a Ukrainą: Aktualizacje na żywo – The New York Times

przypisane mu…Finbarr O’Reilly dla The New York Times

Kijów, Ukraina – Większość wybitych okien wokół miejsc wybuchu w centrum Kijowa została owinięta folią lub zalaminowana. Poskręcany gruz z uszkodzonych elewacji układano w czystych stosach przy wejściach. Rozbite szkło zostało w większości wymazane, chociaż małe drzazgi wciąż czasami miażdżą pod stopami.

Ponieważ sporadyczne strajki trwają daleko od linii frontu, Kijów – stolica wojenna, która w większości uniknęła najgorszych wojen – powraca w jakimś rytmie codziennego życia po nieoczekiwanych strajkach w poniedziałek, w których zginęło pięć osób i dziesiątki innych. w całym kraju. W sobotni poranek mieszkańcy przeszli z psami przez park, w którym ataki utworzyły ogromny krater.

Od czasu do czasu rozlegały się syreny, ale wielu ludzi chodziło bez pośpiechu do schronów.

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział na konferencji prasowej w piątek w Astanie w Kazachstanie, że „nie ma potrzeby przeprowadzania większych strajków, przynajmniej na razie”, takich jak te przeprowadzone w zeszłym tygodniu na całej Ukrainie. Jednak w niektórych częściach wschodniej i południowej części kraju bombardowania nigdy nie ustały.

Według lokalnych urzędników obszary mieszkalne południowego miasta Zaporoża zostały w nocy trafione przez co najmniej 10 uderzeń rakietowych, a nad regionem dniepropietrowskim zestrzelono również pięć dronów Kamikaze. Urzędnicy nie zgłosili żadnych obrażeń.

Atak rakietowy w rejonie Kijowa w sobotę rano zniszczył tamtejszą infrastrukturę energetyczną, poinformowali lokalni urzędnicy.

„Wszystkie służby działają, ratownicy są na miejscu” – powiedział gubernator dystryktu Oleksiy Kuleba w poście na portalu społecznościowym Telegram. „Do tej pory nie było żadnych obrażeń”.

Kijów ma przerwy w dostawie prądu od poniedziałku, ale w większości ustały pod koniec tygodnia. Krajowy dostawca energii Ukrainy Powiedział w oświadczeniu Nowy atak może ponownie doprowadzić do blackoutów w regionie kijowskim, w tym niektórych, które mogą mieć wpływ na stolicę, która pracuje nad przywróceniem usług. Yasnu, inny dostawca energii w mieście, powiedział w oświadczeniu, że złożoność ataku oznacza, że ​​przerwy mogą trwać godzinami.

READ  Prezydent Meksyku powiedział, że jego kraj zerwał stosunki dyplomatyczne z Ekwadorem po nalocie na ambasadę

Rosyjskie strajki, które odbyły się w zeszłym tygodniu, uszkodziły dużą część krajowej infrastruktury elektroenergetycznej. Eksperci twierdzą, że pełne przywrócenie usługi może zająć tygodnie.

Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział w swoim piątkowym wieczornym przemówieniu, że trwają prace nad odbudową i że w większości regionów przywrócono dostawy energii elektrycznej. Jednak w niektórych miastach i regionach firmy energetyczne nadal stosują okresowe przerwy w dostawie prądu, aby oszczędzać energię elektryczną.

„Odzyskano piętnaście sztuk, które rosyjscy terroryści chcieli całkowicie zniszczyć” – powiedział Zełenski. – Odzyskamy wszystkich pozostałych.

Oleksandra Mikuliszyń przyczynił się do przygotowania raportów,