22 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Protestujący olej pojawiają się w sądzie po tym, jak zupa została rzucona na obraz Van Gogha

Protestujący olej pojawiają się w sądzie po tym, jak zupa została rzucona na obraz Van Gogha

Aktywiści „Just Stop Oil” wieszają ręce na ścianie po rzuceniu zupą w obraz Van Gogha „Słoneczniki” w National Gallery w Londynie, Wielka Brytania 14 października 2022 r.

Po prostu zatrzymaj olej | Reuters

Aktywiści klimatyczni, którzy rzucił zupę Nad słynnym obrazem Vincenta Van Gogha „Słoneczniki” w sobotę Stanął przed sądem w Londynie W przypadku szkód kryminalnych zgłosiło się kilka placówek.

Obie kobiety demonstrowały w ramach grupy kampanii Just Stop Oil, I nie przyznali się do winy w Westminster Magistrates’ Court w dwóch krótkich sesjach.

Po tym, jak w piątek dwie puszki zupy pomidorowej zostały rzucone na obraz olejny Van Gogha, protestujący przykleili się do ściany galerii. London Metropolitan Police poinformowała, że ​​zostali usunięci i aresztowani przez specjalistów.

Rzecznik Muzeum Narodowego potwierdził, że obraz nie został uszkodzony, jedna z kultowych kopii „Słoneczników” namalowanych przez Van Gogha pod koniec lat 80. XIX wieku. Jest wyceniana na 80,99 miliona dolarów.

„Wystąpiły drobne uszkodzenia ramy, ale obraz nie został uszkodzony” – powiedział CNBC rzecznik. Obraz został pokryty szkłem, oczyszczony i odesłany do Galerii Narodowej w piątek po południu.

Just Stop Oil protestuje w Londynie od dwóch tygodni, a grupa stwierdziła w komunikacie prasowym, że jej działania były „odpowiedzią na bezczynność rządu zarówno w zakresie kryzysu kosztów utrzymania, jak i kryzysu klimatycznego”.

„Co jest cenniejsze, sztuka czy życie? Czy jest warte więcej niż jedzenie? Czy jest warte więcej niż sprawiedliwość? Czy bardziej interesuje cię ochrona obrazu czy ochrona naszej planety i ludzi?” Jeden z aktywistów powiedział na nagraniu z wydarzenia.

Just Stop Oil spotkało się z powszechną krytyką środowisk ekologicznych i polityków opozycyjnej Partii Pracy w następstwie protestu.

READ  Wiceprezydent USA Harris potępia „alarmujące” zachowanie Chin