24 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wojna między Izraelem a Hamasem: aktualizacje na żywo – The New York Times

Wojna między Izraelem a Hamasem: aktualizacje na żywo – The New York Times

Palestyńskie Towarzystwo Czerwonego Półksiężyca poinformowało, że w czwartek siły izraelskie zbombardowały w pobliżu szpitala, który prowadzi w południowej Strefie Gazy, zabijając kilka osób, dzień po kolejnym śmiertelnym izraelskim ataku przed tą samą placówką medyczną.

Ministerstwo Zdrowia Strefy Gazy poinformowało w środę, że prawie dwadzieścia osób zginęło w wyniku zbombardowania przez siły izraelskie wejścia do szpitala Al Amal w Khan Yunis. Armia izraelska ogłosiła rozszerzony atak na Khan Yunis, największe miasto w południowej Strefie Gazy.

Nepal Farsakh, rzeczniczka Palestyńskiego Towarzystwa Czerwonego Półksiężyca, powiedziała, że ​​większość zabitych w środę to przesiedleńcy, którzy schronili się w szpitalu i w jego pobliżu. Według Światowej Organizacji Zdrowia, która we wtorek wysłała zespół do szpitala Al Amal, około 14 000 wysiedlonych Palestyńczyków szuka schronienia w szpitalu Al Amal.

Ośrodki medyczne stały się miejscami schronienia dla wielu z prawie dwóch milionów Palestyńczyków, którzy byli zmuszeni do ciągłej ucieczki w poszukiwaniu bezpieczeństwa z powodu izraelskich nalotów i ataków naziemnych, nawet gdy Izrael przeprowadzał naloty, które uderzały w same szpitale. Według Światowej Organizacji Zdrowia większość z około trzydziestu szpitali w Gazie nie pełni już funkcji placówek medycznych.

Pani Farsakh powiedziała, że ​​szpital Al-Amal i jego okolice zostały zbombardowane pięć razy w ciągu niecałego tygodnia.

W środę Palestyńskie Towarzystwo Czerwonego Półksiężyca zamieściło w mediach społecznościowych filmy wideo przedstawiające następstwa strajku, a pani Farsakh powiedziała, że ​​artyleria i naloty uderzyły tuż przed oddziałem ratunkowym szpitala. Pojawią się klipy wideo Ciała leżą na ulicach I Ratownicy medyczni transportują rannychWśród nich są dzieci w karetkach. Filmy nie mogą być niezależnie weryfikowane.

Armia izraelska nie odpowiedziała w środę na pytanie o miejsca swoich ataków w Khan Yunis. Jej główny rzecznik, admirał Daniel Hagari, powiedział na codziennej konferencji prasowej, że armia dodała kolejną brygadę do swoich sił w mieście, które określił jako „główny ośrodek terrorystyczny Hamasu”.

READ  Rosja i Korea Północna prowadzą rozmowy zbrojeniowe, a USA: Ukraina są na bieżąco aktualizowane

Ministerstwo Zdrowia Gazy poinformowało, że w czwartkowy wieczór i poranek w izraelskich nalotach na Strefę Gazy zginęło dziesiątki osób, w tym Khan Yunis.

Palestyńskie Towarzystwo Czerwonego Półksiężyca stwierdziło, że bombardowania wokół szpitala Al Amal były w ostatnich dniach „bezlitosne”. We wtorek tj Udostępniony film Jej ratownicy medyczni szukali ciał i rannych pod gruzami zbombardowanego domu w okolicy. Niecałą godzinę późniejOrganizacja podała, że ​​bombardowanie uderzyło w górne piętra jej pobliskiej siedziby i raniło wielu wysiedleńców, którzy się tam schronili.

Zespół Światowej Organizacji Zdrowia odwiedził we wtorek szpital Al Amal wspomniany Warunki są tam trudne zarówno dla chorych, jak i dla cywilów, którzy ich przyjmują.

„Nie można było wejść do szpitala bez minięcia pacjentów i osób szukających schronienia” – powiedział, dodając, że pracowało tylko kilka toalet i pięć z dziewięciu szpitalnych karetek pogotowia.

Światowa Organizacja Zdrowia podała, że ​​jej pracownicy widzieli we wtorek „dziesiątki tysięcy ludzi uciekających przed brutalnymi strajkami” w Khan Yunis i środkowej Gazie. Dodała, że ​​ludzie podróżowali pieszo, na osiołkach lub samochodami, budując po drodze tymczasowe schronienia.

W ostatnich dniach armia izraelska wdarła się do środkowej Gazy, a obecnie prawie dwa miliony ludzi napiera na południową część małej enklawy, zaostrzając tragiczny kryzys humanitarny.

Przedstawiciel WHO na Zachodnim Brzegu i w Gazie, dr Rick Pepperkorn, stwierdził w środowym oświadczeniu, że Światowa Organizacja Zdrowia jest „głęboko zaniepokojona” dodatkową presją, jaką ostatnia fala przesiedleń wywrze na przepełnione placówki opieki zdrowotnej na południu .

Dodał: „Ten wymuszony masowy przepływ ludzi doprowadzi także do dalszego przeludnienia, zwiększy ryzyko chorób zakaźnych i utrudni niesienie pomocy humanitarnej”.