24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wnioski i ustalenia dotyczące podejścia do Igrzysk w Paryżu w 2024 r

Wnioski i ustalenia dotyczące podejścia do Igrzysk w Paryżu w 2024 r

On gra

STATE COLLEGE, Pensylwania — Zespół zapaśniczy Stanów Zjednoczonych na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 r. już prawie gotowy.

Po dwóch dniach wyczerpujących zawodów w Bryce Jordan Center na terenie kampusu Penn State, 18 zapaśników wyłoniło się z Igrzysk Olimpijskich w zapasach, wygrywając w swoich kategoriach wagowych i stylach. Dzięki temu zdecydowana większość z nich – 13 z 18 – oficjalnie zarezerwowała bilety do Paryża na późniejszą część lata. Pozostała piątka będzie teraz reprezentować Team USA i będzie próbowała wywalczyć miejsce w majowym olimpijskim turnieju kwalifikacyjnym.

Wiele nazwisk, które zakwalifikowały się w sobotę, będzie znanych zwykłym fanom igrzysk olimpijskich, od Helen Maroulis po Kyle’a Snydera i Kyle’a Dacka. Ale inne mogą być nowe, w tym para dominujących młodych zawodniczek, które w turnieju kobiet pokonały swoich doświadczonych rywalek.

Oto najważniejsze wydarzenia i ciekawostki z Igrzysk Olimpijskich w zapasach, ze szczególnym uwzględnieniem Paryża.

Następną falę przewodzą Kennedy Blades i Amit Elor

Dwa z najbardziej imponujących występów na próbach zostały osiągnięte dzięki uprzejmości dwóch 20-letnich kobiet, które nigdy nie tworzyły drużyny olimpijskiej: Kennedy Blades i Amit Elor.

Ellor szturmem podbiła światową scenę wrestlingu, zdobywając osiem tytułów mistrza świata w różnych grupach wiekowych w ciągu ostatnich trzech lat. Wyglądała na całkowicie opanowaną w wygranym 6:0, 2:1 meczu z Forrestem Molinarim w wadze 68 kg.

Być może najbardziej zaskakujący wynik nastąpił w kategorii do 76 kg, kiedy Blades w przekonujący sposób pokonała srebrną medalistkę olimpijską Adeline Gray, wygrywając 11:6 w pierwszej walce, a następnie 8:3 i zapewniając sobie miejsce w drużynie olimpijskiej. Blades powiedział, że to surrealistyczny moment, biorąc pod uwagę ich historię. Powiedziała, że ​​Gray trenował ją podczas jej pierwszego wyjazdu na Igrzyska Panamerykańskie, kiedy Blades była nastolatką.

READ  Evan Neal Alabama Karmazynowy Przypływ

„Teraz walczymy o miejsce olimpijskie. To wspaniale” – powiedział Blades. „To młodsze pokolenie wzoruje się na starszym. Teraz, kiedy prawdopodobnie zaczynają odchodzić na emeryturę itd., a my ich doganiamy, dają nam świetny przykład”.

Chociaż weteranki Sarah Hildebrandt, Kayla Miracle i Helen Maroulis nadal dają amerykańskiej drużynie olimpijskiej kobiet poczucie doświadczenia, wiedzą, że nadchodzi więcej młodych talentów. Hildebrandt zmierzył się na przykład z Audrey Jimenez, uczennicą ostatniej klasy liceum, która na początku tego roku zdobyła mistrzostwo stanu w zapasach chłopców w Arizonie, na przykład w finale kategorii wagowej.

„To naprawdę fajny turniej” – powiedział 30-letni Hildebrandt. „Widzimy, jak głębia wrestlingu kobiet w Stanach Zjednoczonych rośnie”.

Czy to koniec Jordana Burroughsa?

Burroughs, sześciokrotny mistrz świata i złoty medalista olimpijski z 2012 r., powiedział kilku mediom w opublikowanych w tym miesiącu artykułach, że przejdzie na emeryturę po Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. lub próbach olimpijskich. Kiedy jednak Jason Nolf znokautował go w piątkowy wieczór w turnieju Challenger do 74 kg, Burroughs nie rozmawiał z reporterami ani nie potwierdził swojej decyzji. Nie zostawił też butów na macie – co było oznaką przejścia na emeryturę w World Wrestling – jak zrobił to kilka godzin wcześniej inny amerykański gwiazdor Jaden Cox.

Chociaż oficjalne ogłoszenie może jeszcze poczekać, Burroughs prawdopodobnie wie, że jest na końcu drogi. Ma pięcioro dzieci, w tym dwumiesięcznego chłopczyka Budge'a. W sporcie, w którym zazwyczaj dominują osoby po dwudziestce, zaledwie kilka miesięcy dzieli go od 36. urodzin, a do Igrzysk Olimpijskich w 2028 r. będzie miał 40 lat.

Kyle Snyder dołącza do rzadkiego klubu

W wieczór, w którym na pierwszych stronach gazet pojawiła się oszałamiająca porażka ze złotym medalistą Davidem Taylorem, Kyle Snyder był w stanie wygodnie pokonać swojego przeciwnika, Isaaca Trumbulla. Tak naprawdę nie stracił żadnego punktu.

READ  Browns zatrudniają Kena Dorseya jako koordynatora ofensywy: źródło

Mając zaledwie 28 lat, Snyder niezmiennie pozostaje potęgą, ważąc 97 kg, zdobywając od 2015 r. dziewięć medali olimpijskich i światowych w tej kategorii wagowej. Teraz pojedzie na igrzyska olimpijskie po raz trzeci, chcąc dołożyć swój udział do złota zdobytego w Rio de Janeiro Janeiro i srebro, które zdobył w Tokio. Według USA Wrestling jest jedenastym amerykańskim zapaśnikiem, który zakwalifikował się do trzech meczów.

„Za pierwszym razem jesteś naprawdę szczęśliwy. Teraz to tylko oczekiwania (mam) wobec siebie” – powiedział Snyder. „A potem zaczyna się prawdziwa zabawa.”

Paryż zmierza do Paryża

Zapaśnik wagi ciężkiej, który będzie reprezentował Team USA w Paryżu, to nikt inny jak Mason Paris, brązowy medalista świata, który niedawno zakończył swoją wybitną karierę uniwersytecką w Michigan.

Świętował zwycięstwo z Haydenem Zelmerem 7:0, nosząc czapkę z napisem „Paryż do Paryża”, jak jego rodzina. Zapytany, skąd pochodzą kapelusze, odpowiedział, że nie ma pojęcia. Rodzice właśnie dali mu jeden, kiedy zszedł z dywanu.

„To przeznaczenie, wiesz?” Paryż powiedział. „Mam 24 lata. 2024. Paryż w Paryżu.”

Nasiona mają przewagę

Próby olimpijskie w zapasach rozgrywane są w drabince, ale w 14 z 18 kategorii wagowych co najmniej jeden zawodnik automatycznie dostał się do półfinału lub finału, co wydaje się zapewniać znaczną przewagę. Sportowcy, którzy są wypoczęci, odpoczywają przez większość lub cały pierwszy dzień prób. Nie muszą wielokrotnie ważyć się, co łagodzi stres, jaki może powodować zmniejszenie ciężaru.

Jednak w tegorocznych próbach równość była większa, niż mogłoby się wydawać. Pięciu zawodników przeszło do tak zwanych mistrzostw Challenger, a następnie pokonało sportowca, który się pożegnał – w szczególności Aarona Brooksa, który pokonał Taylora.

„To zalety i wady obu” – powiedział zapytany, czy zapasy w turnieju Challenger pomogły mu nabrać dynamiki, czy też zapewniły mu jakąkolwiek inną przewagę. „Nie wybiorę jednego. Gdziekolwiek jesteś, korzystaj z tego, co masz”.

READ  Elastyczne zmiany harmonogramu w NFL Tydzień 18: starcie Titans-Jaguars przeniesione na sobotnią noc; Lions-Packers w niedzielę wieczorem

Wciąż jest coś do zrobienia

Podczas gdy zwycięzca zostaje wyłoniony w każdej kategorii wagowej, trzech grecko-rzymskich sportowców i dwóch mężczyzn w stylu dowolnym ma przed sobą jeszcze jeden krok. Będą musieli rywalizować w finałowym turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Stambule w Turcji w dniach 9–12 maja, kiedy stawką będą ostatnie miejsca na stadionie Paryż 2024.

Spencer Lee, który w ostatnią sobotę pokonał aktualnego brązowego medalistę olimpijskiego Thomasa Gilmana, postrzega tę imprezę jako kolejną okazję do zdobycia międzynarodowego doświadczenia.

Powiedział: „Uważam to za błogosławieństwo i po wygraniu tego turnieju przygotuję się do igrzysk olimpijskich”.

Kompletne wyniki prób olimpijskich w zapasach

 • *57kg: Spencer Lee bronił się. Tomasza Gilmana
 • *65 kg: Zayn Retherford pok. Nicka Lee
 • 74 kg: Kyle Duck pokonany. Jasona Nolfa
 • 86 kg: Aaron Brooks pok. Davida Taylora
 • 97 kg: Kyle Snyder pokonany. Izaaka Trumbulla
 • 125 kg: Mason Paris pokonany. Haydena Zelmera

Pływanie stylem dowolnym kobiet

 • 50 kg: Sarah Hildebrandt pok. Audrey Jimenez
 • 53 kg: Dominic Parrish pok. Haley Augello
 • 57 kg: Helen Maroulis pok. Dżakarta Winchester
 • 62 kg: Kayla Miracle broniła się. Maisie Quilty
 • 68 kg: Amit Elor pokonany. Forresta Molinariego
 • 76 kg: Kennedy Blades bronił się. Adelinę Gray

rzymsko-grecki

 • *60 kg: Dalton Roberts pok. Eldara Hafidzowa
 • *67 kg: Ellis Coleman pokonany. Alejandra Sancho
 • *77 kg: Kamal Bey został pokonany. Aleksander Kikino
 • 87 kg: Payton Jacobson pok. Spencera Woodsa
 • 97 kg: Joseph Rau pokonany. Alana Wery
 • 130 kg: Adam Conn pokonany. Coltona Schultza

Skontaktuj się z Tomem Schadem pod adresem [email protected] lub za pośrednictwem mediów społecznościowych @Tom_Schad.