29 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Władze twierdzą, że w pobliżu granicy polsko-białoruskiej zginęły cztery osoby

Trzy osoby zginęły po wjeździe do Polski z Białorusi, a czwarta osoba zmarła po stronie białoruskiej w wyniku wzrostu nielegalnej imigracji.

Polskie władze ogłosiły trzy zgony w środku PolskaPrzyczyna śmierci nie była od razu znana. Białoruska Służba Graniczna zidentyfikowała osobę znalezioną na Białorusi jako „kobietę o niesłowiańskim wyglądzie”, ale nie podała, jak zginęła.

Premier Polski Matus Morawicki powiedział we wrześniu, że doszło do prawie 4 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy do Polski, z czego prawie 7 tys. w ciągu ostatnich dwóch miesięcy doprowadziło do wzrostu migracji do Mińska.

„(Białoruś) wprowadził ruch bezwizowy z wieloma krajami o dużym potencjale nielegalnej imigracji, sprowadzając na Białoruś dziesiątki tysięcy ludzi” – powiedział.

Unia Europejska również obwinia Białoruś Zachęcanie ludzi do przekraczania polskiej granicy, z których wielu pochodzi z krajów takich jak Irak i Afganistan, aby wywrzeć presję na obóz w związku z sankcjami nałożonymi na Mińsk.

Premier Polski Mathews Morawicki (Źródło: Właściciele / Eva Bliver)

Polska rozpoczęła budowę drutu kolczastego, aby powstrzymać napływ migrantów i ogłosiła 30-dniowy stan wyjątkowy na głębokości trzech kilometrów (dwie mile) przez granicę. .

„Niestety po polskiej stronie zginęły trzy osoby, az tego, co wiemy, po stronie białoruskiej była to kobieta” – powiedział szef ochrony granic Polski Thomas Praga.

Chociaż nie powiedział, jak zginęli, powiedział, że było wiele przypadków osób cierpiących na depresję lub hipotermię po przybyciu z Białorusi, z których część została uratowana przed utonięciem w bagnach.

READ  Opinia | Polska może być przyszłością Europy

Białoruska Służba Graniczna poinformowała, że ​​w pobliżu ciała znalezionego w pobliżu białoruskiej granicy były „wyraźne ślady przeciągania ciała z Polski do Republiki Białorusi”.

„To kłamstwo” — powiedział Prague.

Białoruskie MSW odmówiło komentarza Reuterowi. Białoruskie służby graniczne nie były od razu dostępne do komentowania.

Pragya powiedział, że 110 osób zostało aresztowanych za pomoc w regulowaniu nielegalnych przejść.

Powiedział, że ciężarna kobieta została zatrzymana po przekroczeniu granicy z 13 dziećmi, z których żadne nie zostało przyjęte do szpitala z COVID-19.

Minister spraw wewnętrznych Mariusz Komiński zapowiedział, że Straż Graniczna wydeleguje kolejnych 500 żołnierzy do ochrony granicy.