30 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wizyta polskiego premiera w USAG Poland |  Artykuł

Wizyta polskiego premiera w USAG Poland | Artykuł

POZNAŃ, Polska – Premier Polski Mateusz Morawiecki podczas swojej pierwszej historycznej wizyty w Obozie Kościuszki pokazał swoje poparcie dla amerykańskiego garnizonu wojskowego w Polsce oraz dla sojuszu polsko-amerykańskiego.

Podczas wizyty premier spotkał się z dowódcą garnizonu pułkownikiem George’em Fonseką oraz zastępcą dowódcy V Korpusu, generałem dywizji Timothym Thomplesonem. Wygłosił przemówienie, złożył wieniec pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki i podpisał Memorandum Podstawowe. US Army Garrison Poland z 11 bazami w Polsce. To 80. garnizon na świecie i 8. w Europie.

Zwracając się do najwyższych rangą przywódców, Morawiecki powiedział: „Miejsca, które dziś odwiedzam w Poznaniu, są symboliczne… Chcę podziękować naszym amerykańskim przyjaciołom za dotrzymanie słowa i wzmocnienie ich obecności w Polsce i na wschodniej flance NATO”.

Fonseca powiedział: „Panie Premierze, dziękuję za wizytę Comp Kosciuszko i US Army Garrison Poland. Naszą podstawową misją i zadaniem jako garnizonu jest umożliwienie operacji bazowych i świadczenie usług wsparcia instalacji w naszych 11 podbazach w całej Polsce. baza wsparcia dla naszych partnerów z NATO i misji wielonarodowych. , pomaga im w wykonywaniu ich pracy. Robimy to przy bezpośrednim wsparciu naszych polskich kolegów w tych lokalizacjach.

Obóz Kościuszki przypomina o zaangażowaniu narodu amerykańskiego i polskiego w sprawę bezpieczeństwa i wolności.

READ  Korea Południowa-Polska wzmocni partnerstwo przy nowym projekcie lotniska