25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Will Smith rezygnuje: co oznacza rezygnacja aktora z akademii dla przyszłych Oscarów

Will Smith rezygnuje: co oznacza rezygnacja aktora z akademii dla przyszłych Oscarów

Will Smith rzucić akademię Po tym, jak Chris Rock został spoliczkowany na rozdaniu Oscarów – ale co to oznacza dla aktora?

Academy of Motion Picture Arts and Sciences (AMPAS) to organizacja, która określa nominacje i ostatecznie określa zwycięzców Oscarów każdego roku.

Jest około 10 000 członków, z których każdy ma „postępować w sztuce i nauce filmu”.

Pięć dni po incydencie podczas rozdania Oscarów w 2022 roku, w którym Smith wszedł na scenę i uderzył Rocka, po tym, jak komik wyśmiewał Jadę Pinkett Smith, ogłosił, że zrezygnuje z członkostwa.

Stało się to po kilku doniesieniach, że akademia spotkała aktora dyscyplinarnie.

Ale co to teraz oznacza dla Smitha?

Po pierwsze, Smith zachowa Oscara dla najlepszego aktora, który zdobył dla Króla Ryszarda po swoim rockandrollowym hicie. Przepraszam akademię podczas Płacz list akceptujący.

Rezygnacja nie przeszkodzi Smithowi w uczestnictwie w przyszłych ceremoniach rozdania Oscarów, co oznacza, że ​​aktor może powrócić w 2023 roku, by występować dla najlepszej aktorki. Tradycyjnie wszyscy zwycięzcy aktorów wracają w poprzednim roku, aby ogłosić, kto zastąpi ich jako ostatnich zdobywców nagrody głównej.

Jeśli Smith da kolejny występ, który zdaniem członków Akademii jest godny rywalizacji o Oscara, nadal mogą go nominować, co oznacza, że ​​Smith może zdobyć więcej Oscarów.

Dla Smitha rezygnacja oznacza tylko to, że nie będzie miał wpływu na to, które filmy mogą być nominowane lub wygrywane w przyszłości. Jednak prezes Akademii, David Rubin, powiedział: „Będziemy kontynuować nasze postępowanie dyscyplinarne przeciwko panu Smithowi za naruszenie standardów postępowania Akademii przed następnym posiedzeniem Rady zaplanowanym na 18 kwietnia”.

Will Smith zrezygnował z Akademii po pokonaniu Chrisa Rocka podczas rozdania Oscarów

(Obrazy Getty’ego)

W oświadczeniu Smith nazwał swoje działania „szokujące, niepokojące i niewybaczalne” i powiedział, że zaakceptuje wszelkie „inne konsekwencje”, o których Akademia może jeszcze zdecydować.

READ  Aerosmith przekłada występ w Chicago po tym, jak Steven Tyler doznał kontuzji strun głosowych – NBC Chicago

Przeczytaj rezygnację przedstawiciela w całości tutaj.

Impulsem do rockowego hitu Smitha było przekonanie, że komik, który za golenie głowy nazwał Pinkett Smith „J.I. Jane”, kpił z jej diagnozy łysienia.

podczas gdy rock ma Powiedział, że „nadal przetwarza to, co się stało”. Na imprezie źródło bliskie komikowi Powiedział: „On nie ma pojęcia”. Pinkett Smith cierpiał na wypadanie włosów.