19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Wielkie ujawnienie” Kejriwala, rozmowy Polska-Ukraina w Warszawie… Najważniejsze wiadomości dnia – Firstpost

„Wielkie ujawnienie” Kejriwala, rozmowy Polska-Ukraina w Warszawie… Najważniejsze wiadomości dnia – Firstpost

Premier Delhi Arvind Kejriwal. Zdjęcie pliku – PTI

„Wielkie ujawnienie” przez premiera Delhi Arvinda Kejriwala na temat oszustwa związanego z polityką akcyzową będzie dramatycznym czwartkiem.

Lider TMC Mahua Moitra prawdopodobnie stanie przed SOR po raz drugi w sprawie o naruszenie FEMA.

Spotkanie Delhi Capitals (DC) i Rajasthan Royals (RR) odbędzie się 28 marca na stadionie Sawai Mansingh w Jaipur.

Na froncie międzynarodowym w Warszawie spotkają się rządy Polski i Ukrainy.

Aktorka Alia Bhatt będzie gospodarzem swojej pierwszej „Hope Gala” w Londynie.

Oto krótkie spojrzenie na to, czego można się dzisiaj spodziewać.

„Największym ujawnieniem” Kejriwala jest zarzut korupcji

Sunita Kejriwal, żona premiera Delhi Arvinda Kejriwala, powiedziała w środę, że jej mąż „wyda duże światło” w sprawie rzekomego oszustwa związanego z polityką akcyzową.

Twierdził, że w wyniku kilku nalotów przeprowadzonych przez Dyrekcję ds. Egzekucji (ED) nie znaleziono żadnych pieniędzy.

Sunith Kejriwal, żona premiera Delhi Arvinda Kejriwala. X/@AamAadmiParty

Sunita Kejriwal powiedziała, że ​​krajowy koordynator partii Aam Aadmi złoży w czwartek w sądzie duże zeznania i przedstawi również dowody.

ED zadzwonił do Mahua Moitry

Dyrekcja ds. egzekwowania prawa wystosowała drugie wezwanie do byłego posła Kongresu Trinamool Mahua Moitry, który został wydalony przez parlamentarną Komisję Etyki w związku z zarzutami dotyczącymi „pieniędzy na dochodzenie” w sprawie naruszenia FEMA.

Agencja dochodzeniowa wezwała także biznesmena Darshana Hiranandaniego.

Dla tych, którzy nie wiedzą, lider TMC jest oskarżony o przyjęcie 2 crore rupii w gotówce i „luksusowych prezentów” od Hiranandaniego za zadawanie pytań krytycznych wobec rządu w parlamencie.

Rozmowy Polska-Ukraina w Warszawie

Rządy Polski i Ukrainy spotkają się w czwartek w Warszawie, aby omówić protesty rolników rozgniewanych ich zdaniem nieuczciwą konkurencją ze strony taniego ukraińskiego importu.

Rolnicy w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej protestują, żądając ponownego nałożenia ceł na import produktów rolnych z Ukrainy, zniesionych po inwazji Rosji w 2022 roku. konkurują.

READ  Polska wymaga, aby kierowcy korzystający z wspólnych przejazdów posiadali polskie prawo jazdy

„Uzgodniłem z Premierem Ukrainy spotkanie obu rządów w Warszawie 28 marca i mam nadzieję, że rozmowy techniczne zakończą się do tego czasu owocnym spotkaniem” – powiedział polski premier Donald Tusk. Konferencja prasowa.

Decyzja ta nastąpiła po tym, jak premier odrzucił wniosek prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o pilne rozmowy w sprawie blokad granic przez polskich rolników.

Komisja Wyborcza weryfikuje szczegóły nominacji

Indyjska Komisja Wyborcza ogłosiła, że ​​rozpatrywanie dokumentów nominacyjnych odbędzie się w czwartek.

Głosowanie na łącznie 543 mandaty w Lok Sabha dla niewtajemniczonych odbędzie się w siedmiu etapach.

Pierwsza faza głosowania odbędzie się 19 kwietnia w 102 okręgach wyborczych w różnych stanach.

Przywódcy Kongresu staną przed sądem w Bengaluru

Sąd w Bengaluru wezwał byłego prezydenta Kongresu Rahula Gandhiego, głównego ministra stanu Karnataka Siddaramaiah i zastępcę głównego ministra TK Shivakumara do osobistego stawienia się w związku ze sprawą wniesioną przez BJP.

Sędzia specjalny J. Preeth nakazał także rejestrację spraw karnych przeciwko oskarżonym, w tym przed Komisją Kongresu Karnataka Pradesh.

Prezydent Kongresu Rahul Gandhi przemawia podczas wiecu Sojuszu na rzecz Włączającego Rozwoju Narodowego (Indie), który odbył się w Jandar Mandar w Delhi. PTI

BJP oskarżyła przywódców Kongresu o publikowanie fałszywych reklam skierowanych przeciwko przywódcom partii, w tym ówczesnemu premierowi Basavarajowi Bummy’emu.

Periyaswamy musi stawić się przed specjalnym sądem

Minister rozwoju wsi stanu Tamil Nadu Periyasamy i oskarżeni w sprawie korupcyjnej staną przed Specjalnym Trybunałem Śledczym 28 marca.

Sędzia N. Anand Venkatesh powiedział wcześniej, że jeśli oskarżeni, w tym Periaswamy, zastosują jakąkolwiek taktykę odwracającą uwagę, sąd pierwszej instancji będzie mógł nalegać na ich obecność i zastosować tymczasowe aresztowanie.

IPL 2024 – Rajasthan Royals kontra Delhi Capitals

Spotkanie Delhi Capitals (DC) i Rajasthan Royals (RR) odbędzie się 28 marca na stadionie Sawai Mansingh w Jaipur.

W IPL 2024 będzie to drugi mecz dla każdej drużyny.

DC nie było w stanie utrzymać prowadzenia, gdy drużyna Punjab Kings (PBKS) osiągnęła swój cel w 19,2 overach, a 24 marca Radżastan odniósł zwycięstwo nad Lucknow Super Giants (LSG).

READ  EuroBasket: Polska top Gdańsk, Słowenia; Francja nad Włochami

Pierwsza „Gala nadziei” Alii Bhatt

Bollywoodzka aktorka Alia Bhatt będzie gospodarzem swojej pierwszej w historii „Hope Gala” z Mandarin Oriental Hotel Group w Mandarin Oriental Hyde Park w Londynie.

Wybrana przez Bhatta organizacja charytatywna Salam Bombay ma pomagać najsłabszym „zagrożonym” dzieciom w Bombaju w budowaniu ich poczucia własnej wartości poprzez programy szkolne i korepetycje pozaszkolne.

Dzień warty zapamiętania

  • Urodziny krykieta Pali Umrikara

  • Urodziny przedsiębiorcy Swati Pramal

  • Urodziny aktorki Chitrangathy Singh

  • Urodziny krykieta Nassera Hussaina

  • Urodziny modelki Nafeesy Joseph

  • The Beatles zdobyli 10 hitów na liście Billboard Hot 100, bijąc jednocześnie poprzedni rekord ustanowiony przez Elvisa Presleya w 1964 roku.

z danymi wejściowymi agencji