24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wielka Brytania zaostrza przepisy imigracyjne, aby zmniejszyć rekordową liczbę migrantów

Wielka Brytania zaostrza przepisy imigracyjne, aby zmniejszyć rekordową liczbę migrantów

W poniedziałek brytyjski minister spraw wewnętrznych James Cleverly ogłosił znaczne zaostrzenie polityki imigracyjnej kraju, próbując ograniczyć imigrację, która osiągnęła rekordowy poziom. Nowa polityka będzie miała wpływ na obywateli Indii, Kto utworzył największą grupę (2,53 000) Liczba przyjazdów imigrantów według tymczasowych danych za rok kończący się w czerwcu 2023 r.

Według Home Office, wprowadzone w tym tygodniu środki sprawią, że zgodnie z obecnymi przepisami około 300 000 potencjalnych migrantów nie będzie kwalifikować się do Wielkiej Brytanii po wejściu w życie nowej polityki. Saldo migracji do Wielkiej Brytanii osiągnęło rekordową liczbę 7 45 000 w grudniu 2022 r., co skłoniło rząd premiera Rishi Sunaka do ogłoszenia dalszych działań w sprawie imigracji w obliczu zbliżających się wyborów powszechnych.

Przeczytaj także | Brytyjska ustawa o nielegalnej imigracji jest na dobrej drodze, aby stać się prawem

Ogłoszone zasady obejmują podwyżkę minimalnego wynagrodzenia za wizy dla wykwalifikowanych pracowników z 26 200 funtów do 38 700 funtów (z wyłączeniem wiz zdrowotnych i opiekuńczych) od przyszłej wiosny. Wzrosną także wymagania dochodowe dla niektórych członków rodziny obywateli brytyjskich lub „osób osiedlonych” (czyli np. osób posiadających pobyt stały).

Roczna „dopłata zdrowotna” przeznaczona na wsparcie brytyjskiej Narodowej Służby Zdrowia (NHS) wzrośnie z 624 funtów do 1035 funtów, co oznacza wzrost o 66%.

Lista „Brakujących zawodów” zostanie zweryfikowana i zniesione zostanie 20% minimalne wynagrodzenie za zatrudnianie pracownika zagranicznego w tej kategorii.

Od stycznia 2024 r. studenci zagraniczni – z wyjątkiem studentów odbywających studia podyplomowe – nie będą już mogli przywozić osób na utrzymaniu. Rząd Sunaka zapowiedział również zaostrzenie trasy wiz zdrowotnych.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podało, że w roku kończącym się we wrześniu 2023 r. wydano 1 01 000 wiz zdrowotnych, w tym 1 20 000 wiz na utrzymaniu dla tych pracowników: Migranci posiadający wizę zdrowotną nie będą już mogli zabierać ze sobą osób na utrzymaniu.

READ  Żona byłego premiera Pakistanu Imrana Khana została skazana na 14 lat więzienia w sprawie prezentów rządowych Wiadomości o Imran Khan

Sunak stwierdził, że „imigracja jest zbyt wysoka” i wezwał do podjęcia „radykalnych środków” w celu jej ograniczenia.

„Podejmuję zdecydowane działania, aby powstrzymać gwałtowny wzrost liczby naszych ścieżek wiz pracowniczych i rozprawić się z tymi, którzy chcą skorzystać z naszej gościnności” – powiedziała Cleverley.

Cleverley udał się we wtorek do Rwandy, aby sfinalizować nowy traktat azylowy po tym, jak brytyjski Wysoki Trybunał orzekł, że stare ustalenia dotyczące wysyłania osób ubiegających się o azyl z Wielkiej Brytanii do Rwandy są niezgodne z prawem.

To jest wyróżniony artykuł dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów. Aby przeczytać ponad 250 polecanych artykułów każdego miesiąca

Wyczerpałeś limit bezpłatnych artykułów. Prosimy o wsparcie dobrego dziennikarstwa.

Wyczerpałeś limit bezpłatnych artykułów. Prosimy o wsparcie dobrego dziennikarstwa.

To jest Twój ostatni darmowy artykuł.