29 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wiece na Wall Street już drugi dzień po szoku na Ukrainie

Wiece na Wall Street już drugi dzień po szoku na Ukrainie

Flagi są widoczne poza giełdą nowojorską (NYSE) w Nowym Jorku, ponieważ rynki słabną po tym, jak Rosja nadal atakuje Ukrainę, w Nowym Jorku, USA, 24 lutego 2022 r. REUTERS / Caitlin Ochs

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

  • Opieka zdrowotna i finanse należą do największych sektorowych zdobywców indeksu S&P 500
  • Etsy rośnie z najwyższymi szacunkami dla wyników za czwarty kwartał
  • Indeksy w górę: Dow 2,1%, S&P 1,66%, Nasdaq 0,76%

25 lutego (Reuters) – W piątek główne indeksy Wall Street wzrosły po raz drugi z rzędu, ponieważ inwestorzy szukali transakcji pod koniec niestabilnego tygodnia wywołanego inwazją Rosji na Ukrainę, a nastroje podsycała również chęć Moskwy do prowadzenia rozmów.

Światowe akcje odbiły, podczas gdy ceny ropy spadły poniżej 100 dolarów za baryłkę, a złoto z bezpiecznej przystani spadło z 18-miesięcznego maksimum po tym, jak zachodnie sankcje nałożone na Rosję wymierzyły w jej banki, ale pozostawiły sektor energetyczny w dużej mierze nietknięty.

PEKIN (Reuters) – Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział swojemu chińskiemu odpowiednikowi Xi Jinpingowi w apelu, że Rosja jest gotowa do prowadzenia rozmów na wysokim szczeblu z Ukrainą, powiedział chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Wiadomość nadeszła, gdy pociski zbombardowały Kijów, a stolica Ukrainy przygotowywała się do ataku, gdy zbliżały się siły rosyjskie. Czytaj więcej

Wszystkie 11 głównych sektorów S&P odnotowało wyższe wyniki, z opieką zdrowotną (.SPXHC)Problemy finansowe (.SPSY)Dobra konsumpcyjne (.SPLRCS) Prowadzi to do wzrostu blisko 3%.

„Jesteśmy w pewnym okresie oczekiwania, jeśli chodzi o inflację i na froncie ukraińsko-rosyjskim. Dopóki nie uzyskamy jasności w tej kwestii, rynek prawdopodobnie będzie nieco bardziej podatny na każdy główny nagłówek ”, powiedział Brent Schott, główny strateg inwestycyjny w Northwestern Mutual Wealth Management.

READ  Twitter zwalnia pracowników, ponieważ Musk obwinia aktywistów za ogromny spadek przychodów z reklam

„Więc teraz nagłówek mówi, że Rosja jest gotowa do rozmowy, jeśli nagłówek zmieni się później w ciągu dnia, myślę, że może to doprowadzić do wyprzedaży”.

Lżejsze niż oczekiwano sankcje pomogły w czwartek ochłodzić nastroje związane z ograniczaniem ryzyka, a Wall Street ponownie odbiło się pod koniec sesji, na czele której stał 3% wzrost indeksu Nasdaq. (dziewiętnasty).

S&P 500. Standardowy (.SPX) Zaawansowany technologicznie Nasdaq śledzi teraz niewielkie tygodniowe zyski.

„Wczoraj rynek uznał, że ceny osiągnęły punkt, w którym wyceny wyglądały wystarczająco atrakcyjnie”, powiedział David Sekera, starszy analityk rynku amerykańskiego w Morningstar.

„Z sytuacją na Ukrainie, pewnego rodzaju rozwojem i sankcjami nie są tak złe, jak się obawiają ludzie, zaczynamy widzieć ten wzrost tutaj w krótkim okresie”.

sektory takie jak technologia informacyjna (.SPLRCT) i uznanie konsumentów (.SPLRCD)w którym znalazły się niektóre gigantyczne spółki, które po gwałtownych wzrostach z poprzedniej sesji zachowywały się gorzej.

O 13:10 czasu wschodniego indeks Dow Jones Industrial Average (.DJI) Aż 698,35 punktów, czyli 2,10%, do 33 922,18 punktów, a Standard & Poor’s 500 (.SPX) Indeks wzrósł o 71,22 punktów, czyli 1,66%, do 4359,92 punktów, a Nasdaq Composite Index (dziewiętnasty) Aż 102,50 punktów, czyli 0,76%, do 13 576,09.

Johnson & Johnson (JNJ.N) Podskoczył o 4,6% po tym, jak amerykański sędzia orzekł, że filia firmy farmaceutycznej może pozostać w upadłości, uniemożliwiając powodom wniesienie 38 000 pozwów przeciwko firmie, twierdząc, że puder dla niemowląt i inne produkty zawierające talk powodują raka. Czytaj więcej

firma Etsy (ETSY.O) Podskoczył o 15,4% po tym, jak internetowy sprzedawca rękodzieła pobił szacunki dotyczące wyników za czwarty kwartał, wzmocniony silnym popytem świątecznym na prezenty i inne produkty na swoim internetowym rynku.

Emisje Advance przewyższyły liczebnie przegranych o 3,32 do 1 na giełdzie nowojorskiej i 1,85 do 1 na Nasdaq.

READ  Ropa spadła o ponad 4 dolary z powodu inflacji i eksportu Iraku

S&P osiągnął 11 nowych maksimów w ciągu 52 tygodni i żadnych nowych minimów, podczas gdy Nasdaq osiągnął 30 nowych maksimów i 53 nowe minima.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe raporty Devik Jain i Bansari Mayur Kamdar w Bengaluru; Montaż przez Anila de Silvy i Sriraja Kalovella

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.