18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Węgierscy kibice zostali wykluczeni z polskiej rundy kwalifikacyjnej po problemie na Wembley

Węgierscy kibice, którzy starli się z policją podczas meczu z Anglią w zeszłym miesiącu na Wembley, zostali wykluczeni z udziału w finałowych eliminacjach Mistrzostw Świata 15 listopada w Polsce.

Podczas meczu 12 października Metropolitan Police poinformowała, że ​​doszło do „drobnych zakłóceń” ze strony fanów za granicą po tym, jak władze wkroczyły na trybunę, aby aresztować mężczyznę opisanego jako naruszenie porządku publicznego nadużywanego na tle rasowym.

Opublikowany w poniedziałek przez FIFA dokument potwierdził, że kibice zostaną wykluczeni z meczu na świeżym powietrzu w wyniku niewłaściwego zachowania, a federacja węgierska nałożyła również grzywnę w wysokości 75 tys. franków szwajcarskich (tylko 60 tys.).

Węgierscy fani rasistowskie nadużycia wobec Jude Bellinghama i jego kolegi z drużyny Raheema Sterlinga podczas kwalifikacji w Budapeszcie 2 września (Nick Pots / PA)

(Drut PA)

FIFA potwierdziła rozpoczęcie działań dyscyplinarnych dzień po meczu i wydała wówczas oświadczenie „zdecydowanie potępiające” incydent na Wembley.

21 września komisja dyscyplinarna FIFA nakazała Węgrom zagrać za zamkniętymi drzwiami w dwóch domowych meczach FIFA za nadużywanie rasistowskich reprezentacji Anglii Raheema Sterlinga i Jude’a Bellinghama w rundzie kwalifikacyjnej w Budapeszcie.

W związku z incydentem federacja została ukarana grzywną w wysokości 200 000 franków szwajcarskich (mniej niż 160 000).

Węgry musiały rozegrać swój własny mecz rundy kwalifikacyjnej z Albanią 9 października za zamkniętymi drzwiami.

W lipcu UEFA, organ zarządzający europejską piłką nożną, nałożyła na federację węgierską zakaz dwóch meczów po śledztwie prowadzonym przez federację węgierską w Budapeszcie i Monachium podczas meczów Euro 2020.

Po aresztowaniach za rasistowskie przestępstwo porządku publicznego między policją a węgierskimi kibicami na Wembley (Nick Pots / PA)

(Drut PA)

Pozwolenie to będzie miało zastosowanie do ich kolejnego turnieju UEFA w Lidze Narodów, który rozpocznie się w czerwcu przyszłego roku.

Tymczasem kolejni przeciwnicy Anglii, Albania, rozegrają swój ostatni mecz kwalifikacyjny w Andorze 15 listopada, po tym, jak drzwi zostały zamknięte po niepowodzeniu 12 października podczas meczu z Polską na ojczystej ziemi.

READ  Kolarstwo: Polski Niviatoma zajmuje drugie miejsce w Tour of Flanders w Belgii – liga angielska

Mecz w Tranie został zawieszony po tym, jak po golu Carola Schwitzerskiego dla Polski w 77. minucie na boisko wrzucono butelki.