23 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Węgierscy kibice zostali wykluczeni z eliminacji do Mistrzostw Świata w Polsce z powodu zamieszania podczas meczu Anglii na Wembley | Wiadomości piłkarskie

Węgierscy kibice, którzy starli się z policją podczas meczu z Anglią w zeszłym miesiącu na Wembley, nie będą mogli uczestniczyć w finałowych eliminacjach do Mistrzostw Świata w Polsce 15 listopada.

Podczas meczu 12 października Metropolitan Police poinformowała, że ​​doszło do „drobnych zakłóceń” ze strony fanów za granicą po tym, jak funkcjonariusze weszli na trybunę, aby aresztować osobę za przestępstwo rasistowskiego nadużywania porządku publicznego.

W dokumencie opublikowanym przez FIFA w poniedziałek stwierdzono, że kibice zostaną wykluczeni z meczu na świeżym powietrzu w wyniku niewłaściwego zachowania, a węgierska federacja nałoży grzywnę w wysokości 75 000 franków szwajcarskich (tylko 60 000).

FIFA potwierdziła rozpoczęcie działań dyscyplinarnych dzień po meczu, A oświadczenie z tamtego czasu mówiło, że zamieszki na Wembley zostały „zdecydowanie potępione”.

21 września komisja dyscyplinarna FIFA nakazała Węgrom rozegranie dwóch domowych meczów FIFA za zamkniętymi drzwiami za rasistowskie wykorzystywanie angielskich graczy Raheema Sterlinga i Jude’a Bellinghama w rundzie kwalifikacyjnej w Budapeszcie.

W związku z incydentem federacja została ukarana grzywną w wysokości 200 000 franków szwajcarskich (mniej niż 160 000).

Węgry musiały rozegrać swój własny mecz rundy kwalifikacyjnej z Albanią 9 października za zamkniętymi drzwiami.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata pomiędzy Albanią i Polską zostały zawieszone, ponieważ kibice rzucali rakietami na boisko, gdy polscy piłkarze świętowali swój gol.

W lipcu organ zarządzający europejską piłką nożną Stadion zbanował Konfederację Węgierską UEFA na dwa mecze Po śledztwie dotyczącym zachowania ich kibiców podczas meczów Euro 2020 w Budapeszcie i Monachium.

To zezwolenie będzie miało zastosowanie do ich następnego turnieju UEFA, który rozpocznie się w Lidze Narodów od czerwca przyszłego roku.

Tymczasem kolejni przeciwnicy Anglii, Albania, rozegrają swój ostatni mecz kwalifikacyjny w Andorze 15 listopada, po tym, jak drzwi zostały zamknięte po niepowodzeniu 12 października podczas meczu z Polską na ojczystej ziemi.

READ  Co powiedział Tata Martino o potencjalnej XI przeciwko Polsce?

Mecz w Tiranie został zawieszony Po rzuceniu butelek na boisko Carol Sviedersky strzeliła dla Polski w 77. minucie.

Pieniądze Aston Villi wezwano do Polski

Obrońca Aston Villi Matty Cash po raz pierwszy został wybrany do polskiej kadry przed eliminacjami do Mistrzostw Świata w przyszłym miesiącu z Andorą i Węgrami.

Dzieje się tak po tym, jak 24-latek złożył wniosek o obywatelstwo polskie za pośrednictwem matki i dziadka. Podpisano w zeszłym miesiącu.

Cash po raz pierwszy rozmawiał z polskim FA o możliwości zmiany wiary trzy lata temu i opublikował na Instagramie wiadomość z napisem „najważniejszy i dumny dzień” po otrzymaniu obywatelstwa.

Potwierdził wezwanie w polskim tweecie w poniedziałek.

Polska zajmuje obecnie drugie miejsce w eliminacjach do Mistrzostw Świata Grupy I grupy I, z trzema punktami straty, a 12 listopada zmierzy się z Andorą we własnym meczu z Węgrami 15 listopada.