16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wędrówka po starożytnych edytorach tekstu prowadzi do potwora

Wędrówka po starożytnych edytorach tekstu prowadzi do potwora

Kiedyś świat był zależny od kopii papierowych, a kiedy era cyfrowa zaczęła przynosić nowe narzędzia i sposoby działania, dokumenty były gotowe na zmiany. Obecnie edytory tekstu i dokumenty cyfrowe stały się tak wszechobecne, że nie warto o nich myśleć, ale nie stało się to wszystko od razu. [Cathode Ray Dude] Ma słabość do starszych edytorów tekstu i trwającej od kilkudziesięciu lat podróży, jaką odbyły Spacer po Olivetti ETV 2700.

W czasach wyświetlania znaków i braku wielozadaniowości koncepcja WYSIWYG była wciąż odległa.

ETV 2700 to niesamowita maszyna. Połączenie starego edytora tekstu, sprzętu opartego na architekturze x86 i elektrycznej maszyny do pisania o szerokości 17 cali.

Dzięki niemu można było uruchomić edytor tekstu, który w niczym nie przypomina dzisiejszego WYSIWYG, pisać i edytować dokument, a na polecenie części maszyny do pisania można było wpisać stronę elektronicznie. Wygląda trochę jak drukarka, ale w rzeczywistości jest elektryczną maszyną do pisania z interfejsem komputerowym. Listy pisano jeden po drugim za pomocą koła stokrotki i taśmy barwiącej na ręcznie ładowanej stronie, korzystając ze wszystkich zwykłych elementów sterujących maszyny do pisania.

Chociaż wewnętrznie maszyna miała procesor x86, oczekiwała ekranu, a nawet działała w systemie MS-DOS, klawiatura miała swój własny układ (a nawet specjalne klawisze i funkcje), nie obsługiwała wyjścia graficznego i pod innymi względami była nietypowa nawet jak na standardy z dziwnych dziesięcioleci, podczas których projektanci eksperymentowali i odkrywali, które produkty są najlepsze pod względem funkcjonalności i łatwości użytkowania.

Obecnie obserwujemy projekty maszyn do pisania obsługujących sztuczną inteligencję przenoszące starsze systemy operacyjne na starsze urządzenia do przetwarzania tekstu, ale takie projekty są częściowo możliwe dzięki solidności tych urządzeń. Cały film jest osadzony poniżej, ale możesz Przejdź od razu do tego, jak Olivetti ETV 2700 wygląda od środka Jeśli to jest dla Ciebie najważniejsze.

READ  Lumix GH6 firmy Panasonic ma najdokładniejszy czujnik Mikro Cztery Trzecie

Dziękuję za [Stephen Walters] Informacje poufne!