3 lipca, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Warriors vs Celtics: Golden State potrzebuje więcej walczącego Klaya Thompsona, aby awansować do finałów NBA

Warriors vs Celtics: Golden State potrzebuje więcej walczącego Klaya Thompsona, aby awansować do finałów NBA

Wszystko, o czym pisał żołnierze złotego Stanu Bramkarz Klay Thompson na te finały NBA musi pogodzić się z stwierdzeniem, że fakt, że jest nawet na boisku, jest imponujący i inspirujący.

Thompson opuścił dwa pełne sezony z powodu poważnych kontuzji dolnej części ciała i pracował niestrudzenie, aby wrócić na ziemię. Byli tacy, którzy zastanawiali się, czy wróci w całości, tak jak byli tacy, którzy zastanawiali się, czy trio Warriors, takie jak Thompson, Draymond Green i Steve Curry, powróci do finałów po kilku sezonach.

Wydarzyły się obie rzeczy i obie zasługują na uznanie, a nawet świętowanie. Niemniej jednak Warriors będą po prostu potrzebować więcej Thompsona – czyli ich drugiego „Splash Brother” – w przyszłości, jeśli mają podnieść czwartą flagę pod okiem Steve’a Kerra.

Powiedzieć, że Thompsonowi było zimno podczas dwóch pierwszych meczów finałów, byłoby niedopowiedzeniem. W 69 minutach, w których grał podczas tych dwóch gier, Thompson oddał 10 ze swoich 33 strzałów z ziemi (w tym cztery z 19 w grze 2), trafiając tylko cztery z 15 prób z dalekiego dystansu. Zdobył tylko 26 punktów, pięć zbiórek i cztery asysty. Thompson nie miał większego znaczenia w obu grach. Chociaż Thompson miał problemy, Warriors wygrali mecz drugi w niedzielę wieczorem 107-88, po przegranej grze 1.

Teraz nietrafione strzały Thompsona różnią się od wielu innych graczy, którzy nie trafiają w piłkę, ponieważ jego sama obecność na boisku gwarantuje uwagę defensywy dzięki reputacji, którą zdobył dla siebie w trakcie swojej kariery. Więc nawet jeśli nie strzela do siebie, pomaga tworzyć otwarte możliwości dla swoich kolegów z drużyny, tak jak to zrobił tutaj:

Thompson nie był bezpośrednio zaangażowany w grę, ale trzymał Jalena Browna z dala od akcji. Brown nie chce zostawiać Thompsona otwartego, co z kolei otwiera pas do jazdy dla Curry’ego, aby wziąć dostawę unikową. Taka wartość niekoniecznie pojawia się w arkuszu statystyk, ale Thompson wprowadza ją w pik. Jest jednak bardziej wartościowy dla Warriors, kiedy strzela wysokie strzały z wysokiego klipu — tak jak robił to w zamkniętych meczach Golden State przeciwko drużynie Dallas Mavericks (32 punkty w 12 z 25 strzelanin) i Memphis Grizzlies (30 punktów w 11 z 22 strzelanin).

READ  Źródła - Baltimore Ravens zapewniają bezpieczeństwo Marcusowi Williamsowi, wejdź do Morgan Moses

Jak więc Thompson do tego wraca? Może trochę spowalniając sprawy. Wygląda na to, że do tej pory trochę naciskał w finale. Wydaje się być tak podekscytowany rzucaniem wielkich ciosów, że wszyscy jesteśmy tak przyzwyczajeni do tego, jak go uderza, że ​​czasami zmusza coś do zrobienia. Wydaje się również, że pozwala na wkradnięcie się frustracji, ponieważ można go zobaczyć, jak uderza w dłonie i potrząsa głową, gdy robaki zaczęły się gromadzić w niedzielę wieczorem.

Obrona Bostonu z pewnością zasługuje na uznanie za dotychczasowe zmagania Thompsona w serii. W końcu nie byli najlepszą drużyną defensywną w lidze w sezonie zasadniczym bez powodu i wykonali godną pochwały pracę, ograniczając jego wygląd. Jeśli jednak cofniesz się i przyjrzysz błędom Thompsona z drugiej gry, zobaczysz wiele strzałów do oddania – zwłaszcza dla Thompsona. lubię to:

I to:

Oto zdjęcia, które Thompson pozuje niezliczoną ilość razy w ciągu swojej kariery. Oczywiście, że może. Chociaż stwierdzenie, że po prostu musi lepiej odwrócić uwagę od swoich prób, może być nadmiernym uproszczeniem, jest w tym przynajmniej trochę prawdy. W końcu NBA nie bez powodu nazywa się „ligą „make or miss”.

Kiedy Thompson oddaje strzały, bardzo trudno jest pokonać Warriors. Kiedy tak nie jest, cóż, nadal trudno jest ich pokonać, ale stają się bardziej bezbronne. Oprócz prostego stabilizowania Thompsona i znajdowania rytmu, jasne jest również, że trener Kerr będzie musiał nadal zapewniać mu pozycję sukcesu. W grze 3 może rozważyć zagranie kilku bardziej bezpośrednich kombinacji dla Thompsona, aby spróbować zmusić go do przejścia.

Szczególnie ważne jest, aby Thompson oddawał strzały, aby zmaksymalizować swoją wartość dla Warriors w tym momencie, ponieważ nie wrócił jeszcze, aby stworzyć dominującego obrońcę, którym kiedyś był. Może zrobi to jeszcze raz, ale jest to wolniejszy krok niż kiedyś na tym końcu, a ten ruch zmienia go z bliskiego obrońcy obwodowego do obrońcy powyżej przeciętnej. Warriors postanowili nawet, że będzie strzegł starszych bostończyków, takich jak Al Horford, na jakiejś nieruchomości, zamiast wysyłać go do otaczających zagrożeń, takich jak Jaylen Brown. W przeszłości, jeśli Thompson nie strzelał, mógł to nadrobić w defensywie, ale obecnie tak nie jest.

READ  Jeff Gladney umiera wraz z dziewczyną Andreą Mercedes Palacios

Ponownie, nie ma to uderzyć w Thompsona, ale faktów nie można zignorować. Po prostu musi być lepszy niż w grach 1 i 2. Wyznawał siebie. Grając obok najlepszej strzelanki Curry’ego, Thompson zawsze będzie miał okazję, a to od niego zależy, czy je wykorzysta. Jego zdolność do tego może znacznie pomóc w ustaleniu, która drużyna ostatecznie wygra Larry O’Brien Cup w tym sezonie.