24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wall Street zamyka się wyżej po dobrych zarobkach Tesli

Wall Street zamyka się wyżej po dobrych zarobkach Tesli

  • Akcje Tesli rosną, gdy zarobki rosną do najwyższych oczekiwań
  • AT&T wycofuje się z sektora usług telekomunikacyjnych
  • Amazon, Apple rośnie przed zarobkami 28 lipca
  • Akcje energetyczne doprowadziły do ​​spadków sektorowych
  • Indeksy w górę: Dow 0,51%, S&P 500 0,99%, Nasdaq 1,36%

21 lipca (Reuters) – Główne indeksy Wall Street wzrosły w czwartek, wzmocnione późnym popołudniowym zwyżką i wzrostami wagi ciężkiej, w tym Tesli.

Skoncentrowany na technologii Nasdaq dodał 1,4%, aby prowadzić wzrosty, podczas gdy S&P 500 zamknął się na najwyższym poziomie od 9 czerwca. Dow Jones Industrial Average wzrósł o 0,5%.

Tesla (TSLA.O)Akcje wzrosły o 9,8 procent po tym, jak producent samochodów elektrycznych podał w środę lepsze niż oczekiwano wyniki kwartalne. Zyski pomogły zrównoważyć spadki akcji spółek telekomunikacyjnych i energetycznych, podczas gdy AT&T Inc (Tennessee) Spadł, wysyłając akcje telekomunikacyjne niższe po tym, jak operator sieci bezprzewodowej obniżył prognozy przepływów pieniężnych, mówiąc, że niektórzy abonenci opóźniają płatności rachunków. Akcje energetyczne spadły w wyniku słabych cen ropy naftowej. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Obraz zysków mógł być nieco lepszy niż obawiali się inwestorzy. My, inwestorzy, wierzymy, że … i prawdopodobnie istnieją pewne możliwości wyceny” – powiedział J. Bryant Evans, doradca inwestycyjny i zarządzający portfelem w Cozad Asset Management.

Amazonka (AMZN.O) grad (AAPL.O) Obie firmy wzrosły o 1,5%, a obie firmy przygotowują się do ogłoszenia swoich zysków 28 lipca.

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Indeks Standard & Poor’s wzrósł o 162,06 punktu, czyli 0,51%, do 32 036,9 punktu (.SPX) Wzrósł o 39,05 punktu, czyli 0,99%, do 3998,95 punktu, a Nasdaq Composite (dziewiętnasty) Do 12 059,61 punktów dodała 161,96 punktów, czyli 1,36%.

Dziewięć z 11 głównych sektorów indeksu S&P 500 zostało zamkniętych na plusie, przy aprecjacji konsumentów (.SPLRCD)Opieka zdrowotna (.SPXHC) i informatyki (.SPLRCT) Rozłóż największe zyski, dodając więcej niż 1% każdy.

READ  Opowieść o dwóch rynkach mieszkaniowych: gorącym dole i zimnej górze

Spadające ceny ropy uderzyły w sektor energetyczny S&P 500 (.SPNY)która spadła o 1,7%, prowadząc do spadków we wszystkich sektorach.

Uczestnicy rynku nadal z niepokojem czekają na spotkanie Rezerwy Federalnej USA w przyszłym tygodniu, ponieważ decydenci polityczni mają podnieść stopy procentowe o 75 punktów bazowych, aby ograniczyć niekontrolowaną inflację.

Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 30 czerwca 2022 r. REUTERS / Brendan McDermid / File Photo

Dołączając do swoich światowych odpowiedników, Europejski Bank Centralny podniósł swoją stopę procentową o 50 punktów bazowych, aby okiełznać inflację w jej pierwszym wzroście od 2011 roku. Więcej

W ślad za przyszłotygodniową decyzją o stopach Fed pojawią się dane o PKB w USA za II kw., które prawdopodobnie ponownie będą ujemne.

Zgodnie z powszechną zasadą, dwa czwarte ujemnego wzrostu PKB oznacza, że ​​Stany Zjednoczone znajdują się w recesji. Czytaj więcej

Liczba Amerykanów zarejestrowanych na zasiłki dla bezrobotnych wzrosła do najwyższego od ośmiu miesięcy. Najnowsze dane potęgują obawy fanów przed recesją. Czytaj więcej

„Konsumenci dopiero zaczynają reagować, mając w kieszeni mniej pieniędzy, albo z ogólnie niższego rynku pracy, albo z wyższych stóp procentowych i inflacji” – dodał Evans.

„Część silnych zarobków odzwierciedla wcześniejszą siłę konsumentów, podczas gdy wiele z tego szerszego spadku, który widzieliśmy… w ciągu ostatnich kilku miesięcy spowolniło całą gospodarkę, co ostatecznie wpłynie na konsumentów”.

Wolumen na giełdach amerykańskich wyniósł 10,58 mld akcji w porównaniu ze średnią 11,63 mld dla całej sesji w ciągu ostatnich 20 dni sesyjnych.

Emisje zaliczkowe przewyższyły liczbę przegranych na giełdzie nowojorskiej o 1,77 do 1; Na Nasdaq stosunek 1,52 do 1 faworyzował maksima.

S&P 500 osiągnął nowe 52-tygodniowe maksimum i 29 nowe minimum; Nasdaq odnotował 23 nowe maksima i 46 nowych minimów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(zakrywa Echo Wang) w Nowym Jorku. Dodatkowe raporty Shreyachiego Sanyala i Anirudhy Ghosha w Bengaluru. Edytowanie przez Aarona Coeura i Aurorę Ellis

READ  Foxconn staje przed dochodzeniem podatkowym w Chinach w związku z wyborami na Tajwanie – źródła

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.