24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kontrakty terminowe Dow spadają: awaria Snapchata uderza w internetowych gigantów po tym, jak Tesla popycha rynek w górę

Kontrakty terminowe Dow spadają: awaria Snapchata uderza w internetowych gigantów po tym, jak Tesla popycha rynek w górę

Kontrakty terminowe Dow Jones spadły na początku piątku, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i kontrakty terminowe Nasdaq, ponieważ Intuitive Surgical i Snap wpłynęły na kilku internetowych gigantów. Giełda odbiła się od Tesla (TSLAA niższe rentowności obligacji skarbowych pchnęły indeks Nasdaq w górę.
XNarasta optymizm, że w połowie czerwca rynek osiągnął dno. Nasdaq może być gotowy do wycofania się, zwłaszcza z kilkoma wzrostami w przyszłym tygodniu.

W czwartkowej sesji akcje Tesli skoczyły na zyski, w górę. Akcje oczyściły ciężką strefę kupna, ale teraz wydają się być rozszerzone, choć wciąż są dalekie od szczytów.

Opóźnione główne zarobki

Eksploduj, Eksploduj (Eksploduj, Eksploduj) A intuicyjne chirurgiczne (ISRG) późny czwartek z powodu rozczarowujących wyników.

Akcje SNAP załamały się o 27% w handlu po godzinach pracy, niedaleko od najniższego poziomu z połowy czerwca. Akcje zamknęły się o 5,6% do 16,38 pkt. Snap odnotował stratę w drugim kwartale, która była nieco gorsza niż oczekiwano, podczas gdy przychody spadły. Rodzic Snapchata również nie poda wskazówek dotyczących III kwartału. Ogłaszając program odkupu o wartości 500 milionów dolarów, Snap spowolni rekrutację i zmniejszy koszty operacyjne. Wszystko to jest złym znakiem dla firm zajmujących się mediami społecznościowymi i firm, które polegają na reklamie online. Rodzic na Facebooku metapodkładki (nie żyje) stracił prawie 5%, a nadrzędny Google Alfabet (Google) spadła o 3% przed wynikami w przyszłym tygodniu. Biuro Handlowe (TTD) spadła o 7%.

Zarobki na Twitterze są płatne w piątek rano. Akcje TWTR spadły w czwartek o zaledwie 2%, ponieważ sporna umowa przejęcia Elona Muska zapewniła pewne wsparcie.

Intuicyjne zyski chirurgiczne Spadł w drugim kwartale, podczas gdy wzrost przychodów zwolnił czwarty kwartał z rzędu, do zaledwie 4%. Obaj przegapili poglądy, ponieważ gigant chirurgii robotycznej obwiniał Covid za bieżący wpływ na procedury planowe. Akcje ISRG spadły o 13% i są gotowe do spadku poniżej 50-dniowej linii. Intuicyjne zarobki chirurgiczne i informacje zwrotne mogą być złym znakiem dla innych urządzeń, produktów i systemów medycznych.

Zapasy w pobliżu punktów zakupu

Ulta Beauty (ULTA), Wykonawca transakcji wstępnej (OLLI), fortinet (FTNT), Nauki neurobiologiczne (NBIX) A Usługi ilościowe (PWR) Tworzone są zapasy.

Na rynku dostępne są Ollie’s Bargain Outlet i akcje PWR Tabela liderów IBD Lista obserwowanych. Akcje OLLI są uruchomione SwingTrader. Akcje FTNT znajdują się w Wieloletni liderzy IBD istniejący. Akcje ULTA są na wyczerpaniu wada 50 istniejący. W czwartek były nauki neurobiologiczne Akcje IBD dzisiaj.

Zawarty w artykule film omawiał czwartkowy rajd na rynku i analizował akcje Tesli, Carlisle (CSL) A piękna elfka (krasnolud).

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow spadły o 0,1% w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 0,4%. Kontrakty terminowe Nasdaq 100 spadły o 0,8%. Akcje ISRG są na Nasdaq 100, wraz z akcjami Meta Platforms i Google.

READ  Zyski IBM za II kwartał 2022 r.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


wzrost na giełdzie

Rajd na giełdzie nadal rósł, z Teslą i Nasdaqem na czele.

Dow Jones Industrial Average wzrósł w czwartek o 0,5% handel na giełdzie. Indeks S&P 500 wzrósł o 1%, przy czym akcje TSLA odniosły największy zysk. Indeks Nasdaq Composite wzrósł o 1,4%. Kapitaliki Russell 2000 wzrosły o 0,5%.

Ceny ropy naftowej w USA spadły o 4,1 procent do 95,80 dolarów za baryłkę. Kontrakty terminowe na benzynę spadły o 4,9%, co wskazuje, że ceny detaliczne na dystrybutorze będą spadać przez co najmniej kolejne dwa tygodnie.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 13 punktów bazowych do 2,91%. Rentowność dwuletnich obligacji skarbowych spadła o 16 punktów bazowych do 3,09%. Liczba bezrobotnych wzrosła do najwyższego od ośmiu miesięcy poziomu, podczas gdy lipcowy indeks produkcyjny Fed z Filadelfii pokazał, że aktywność spada w szybszym tempie. Oba budzą obawy o recesję, ale jednocześnie wzmacniają oczekiwania, że ​​Rezerwa Federalna podniesie w środę stopy procentowe o 75 punktów bazowych, a nie o cały punkt.

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) wzrósł o 0,4%, podczas gdy fundusz ETF Innovator IBD Breakout Opportunities (pasować) również wzrosła o 0,4%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) zaliczka 1,8%. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) wzrosła o 1,7%.

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) do 1,75% i ETF-y ARK Genomics (ARKG) 1,8%, dodając do dużych wzrostów w tym tygodniu. Akcje Tesli są głównym właścicielem za pośrednictwem funduszy ETF Ark Invest.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) do 0,1% oraz Global Infrastructure Development Fund (ETF) w USA (kolebka) 1,5%. Amerykańska Fundacja Global Gates (ETF)Samoloty) w dół o 2,7% z Zjednoczone linie lotnicze (UAL) A amerykańskie linie lotnicze (AAL) osiągnięty w wynikach II kwartału. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) wyskoczył o 2,1%. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE) spadł o 1,75%, a fundusz Financial Select SPDR ETF (XLF) wzrosła o 0,6%. Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej SPDR (XLV) odbił 1,6%.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Tesla Stock

Zarobki Tesli z łatwością pokonały widzów w drugim kwartale pod koniec wtorku, a dyrektor generalny Elon Musk powiedział, że Cybertruck jest na dobrej drodze do połowy 2023 r. Akcje TSLA wzrosły o 9,8% do 815,12, usuwając opór z początku czerwca. Przełam powyżej linii trendu Od początku kwietnia. Śmiały inwestor mógł kupić akcje Tesli w pobliżu otwarcia, ale nawet wtedy została ona przedłużona z 50-dniowej passy. Pod koniec czwartkowego zamknięcia akcje były o 14% więcej niż 50 dni później. Tymczasem gigant pojazdów elektrycznych wciąż znajduje się znacznie poniżej 200-dniowej passy i jest daleko od oficjalnego punktu zakupu na poziomie 1208,10. W tym momencie inwestorzy mogą chcieć, aby akcje TSLA zdecydowanie odzyskały 200-dniową linię, a następnie utworzyły uchwyt, jednocześnie pozwalając głównym średnim na nadrobienie zaległości.

READ  Kontrakty terminowe na akcje rosną, ponieważ Wall Street patrzy w przyszłość na kluczowe dane o inflacji

Po zamknięciu Bloomberg poinformował, że oczekuje się, że Tesla usunie Omida Afshara, starszego porucznika Muska, który zarządza fabryką w Teksasie. Mówi się, że wewnętrzni audytorzy Tesli prowadzą dochodzenie w sprawie Afshara w sprawie zakupu podejrzanych materiałów budowlanych, w tym specjalnego rodzaju szkła. Kilku pracowników Tesli zostało już zwolnionych w śledztwie.

Akcje TSLA spadły w ciągu nocy.

czas do obejrzenia

Akcje Ulta Beauty wzrosły w czwartek o 0,7% do 411,27. Zapas ma 429,58 punktów kupna od A płaska podstawa Wraz z szeregiem nieudanych fuzji sięgających sierpnia ubiegłego roku. Ale inwestorzy mogą wykorzystać środowy szczyt 412,50 jako wejście krótkoterminowe. Akcje ULTA są o 5,2% powyżej swojej 50-dniowej passy, ​​która nie jest zbytnio przedłużona. Ulta jest jedną z niewielu firm kosmetycznych, które mają kształtować, pomimo niezbyt fotoidealnych wykresów.

Akcje Ole spadły w czwartek o 1,2% do 66,50, ale odbiły się nieco po 21-dniowej passie. Zapewnia to silną okazję do wejścia lub dalszych zakupów dla zamkniętego sprzedawcy detalicznego, który w zeszłym miesiącu wybił się z najniższego dna.

Akcje FTNT wzrosły o 3,7% do 61,86, zmierzając w kierunku linii 200-dniowej. Jest to obszar, w którym w ciągu ostatnich kilku miesięcy akcje Fortinet napotkały opór. Decydujący ruch powyżej 200-dniowego poziomu, a być może nawet przekroczenie szczytu z 12 lipca na poziomie 63,56, powinno zapewnić wczesne wejście lub miejsce do startu na liście długoterminowych liderów IBD. Oficjalne zapasy FTNT kup punkt Jest to 74,45 od konsolidacji do końca ubiegłego roku, ale akcje są ograniczone od około roku.

Akcje PWR wzrosły o 0,6% do 133,07, pracując na 138,56 punktów kupując od źle dopasowanej podstawy do kubka z uchwytem, ​​zgodnie z Analiza MarketSmith. Quanta Services jest tuż poniżej wczesnego wejścia na 133,68 w tym głębokim uchwycie. Akcje PWR są powyżej 50-dniowej linii o 8,3%, więc dłuższa przerwa może być konstruktywna.

Akcje NBIX wzrosły o 0,1% do 97,60. Neurocrine Biosciences ma 100,10 uchwytów na kubki w punkcie zakupu. Można powiedzieć, że akcje są wykonalne, przełamując krótką linię trendu wewnątrz tego uchwytu. Akcje NBIX wzrosły obecnie o 5,3% w ciągu 50 dni.


Czas na rynek dzięki strategii rynkowej ETF firmy IBD


Analiza wzrostu rynku

Zwyżka na giełdzie kontynuowała ostatnią mocną passę. Po raz kolejny Nasdaq objął prowadzenie, chociaż Russell 2000 był nieco w tyle w czwartek.

Nasdaq powrócił powyżej poziomu 12.000, a jego szczyty z początku czerwca nie są daleko. Jest miejsce dla S&P 500 i Russell 2000, skromnie powyżej ich szczytów z końca czerwca, zanim wspiąć się na szczyty na początku czerwca. Dow nadal znajduje się w pobliżu swoich maksimów pod koniec czerwca, ale odbił się od testowania linii 50-dniowej w tym dniu.

READ  Bitcoin spada do 10-miesięcznego minimum, gdy giełdy słabną

Nasdaq znacząco wzrósł w ciągu ostatniego tygodnia i zbliża się do górnego końca linii regresji. Może to oznaczać wkrótce przerwę lub regresję.

Należy o tym pamiętać, ponieważ rynek stoi przed lawiną zysków. Oprócz akcji macierzystych META Facebooka i Google, jabłko (AAPL), Microsoft (MSFT), Amazon.com (AMZN), ExxonMobil (XOM) A szewron (CVX) w przyszłym tygodniu wraz z setkami innych. Będą w centrum uwagi spotkania Rezerwy Federalnej.

Podczas gdy akcje Tesli poszybowały w górę dzięki zyskom, Snap i Intuitive Surgical to tylko przedsmak tego, co inwestorzy mogą zobaczyć w nadchodzących dniach.

Wciąż jest wiele świetnych akcji do kupienia. Chociaż zyski były szeroko zakrojone, wielu dużych zyskujących ostatnio mocno ucierpiało z powodu akcji wzrostowych, takich jak datadog (DOG), NVIDIA (NVDA) i akcje Tesli. Niektóre z wiodących obszarów, takie jak ubezpieczyciele zdrowotni i rabaty, spadły w tym tygodniu, przy czym w niektórych przypadkach nastąpiły gwałtowne spadki w ciągu dnia.

ETF-y, które śledzą sektory Nasdaq, oprogramowania, biotechnologii i chipów, to teraz sposoby na zwyżkę.


Po co uprościć to narzędzie IBD spalonyklasa najlepsze zapasy


Co teraz robisz

Inwestorzy, którzy zbudowali pozycje w minionym tygodniu, mogą być za to wdzięczni. Rajd na rynku z pewnością wygląda przynajmniej na rajd, w którym można handlować. Biorąc pod uwagę, że Nasdaq rośnie tak szybko i wydaje się, że jest naciągnięty jakąś akcją, pewnego rodzaju wycofanie nie byłoby zaskakujące. Ta wielka wiadomość, która się pojawia, oznacza, że ​​rynek i poszczególne akcje mogą doświadczać znacznej zmienności.

Więc nie spiesz się, aby dodać ekspozycję. Kontynuuj ostrożnie dodawanie do swoich zasobów, jeśli rynek i Twoje pozycje nadal funkcjonują, ale nie bój się nadal szybko osiągać częściowe zyski.

Szukaj okazji do wczesnych zakupów i akcji, które nie odbiegają daleko od średnich kroczących. W 2022 r. akcje, które osiągają lub przekraczają tradycyjne punkty skupu, często mają problemy. Nawet nazwiska, które się powtarzają, mogą mieć duże wstrząsy w ciągu dnia.

Pracuj nad swoimi listami obserwacyjnymi, koncentrując się na silnej względnej sile. Skoncentruj się na akcjach w obszarach, w których można kupić lub w ich pobliżu.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie nadążać za trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś

Średnia 200-dniowa: ostatnia linia wsparcia?

Tesla kontra BYD: Którego giganta EV najlepiej kupić?