13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Walia pokonała Finlandię, aby spełnić marzenie o Euro 2024, podczas gdy Polska czeka na finał

Walia pokonała Finlandię, aby spełnić marzenie o Euro 2024, podczas gdy Polska czeka na finał

Dzięki golom Davida Brooksa, Nego Williamsa, Brennan Johnson i Dana Jamesa Walia pokonała Finlandię 4:1 i zapewniła sobie miejsce w półfinale barażowym eliminacji Euro 2024 przeciwko Polsce.

Nego Williams świętuje zdobycie drugiego gola dla Walii w meczu z Finlandią ((Zdjęcie: James Bayliss – AMA/Getty Images)

Historia się powtarza, jak mówią. To dobra wiadomość dla Walii.

Dwa lata temu (dokładnie trzy dni) Gareth Bale przełamał los Walii rzutem wolnym w strefie zagrożenia w półfinale kwalifikacji barażowych, kończąc 64 lata oczekiwania na mistrzostwa świata. Puchar piłki nożnej.

Nie ma tu 64 lat historii, która mogłaby przyćmić ten wynik, ale jeśli grzmiący rzut wolny Nego Williamsa był czymkolwiek innym niż drugim golem Walii tego wieczoru w wygranym 4:1 meczu z Finlandią, być może historyczna powtórka mogłaby być jednym z nich.

Gole Davida Brooksa, Williamsa, Brennan Johnson i Dana Jamesa zapewniły Walii awans do finału barażowego eliminacji Euro 2024. Zespół Roba Page'a ma teraz przed sobą perspektywę dotarcia do Niemiec latem po zwycięstwie 5:0 nad Polską na stadionie Cardiff City we wtorek wieczorem.

Jeśli znane terytorium i znana historia, nieznani są bohaterami tej okazji. Wtorkowe zwycięstwo było wspólnym wysiłkiem w nowej erze, a była gwiazda Realu Madryt Gareth Bale prowadził Walię przez mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata.

James świętuje swój 50. występ w barwach Brooksa, Williamsa i Johnsona mają na koncie zaledwie 92 występy w barwach drużyny, podczas gdy para pomocników Jordan James i Ethan Ampadu, świętująca swój 50. występ w barwach drużyny, stała się jedynymi walijskimi zawodnikami, którzy tego dokonali. 32.

Menedżer Rob Page rzucił wyzwanie swojej selekcji. Kiefer Moore i Dan James rozpoczęli grę na ławkach rezerwowych, a Brennan Johnson zajęła 9. miejsce po obu stronach Harry'ego Wilsona i Davida Brooksa. Page jest znany z majstrowania przy najważniejszych meczach i spotyka się z mieszanymi pochwałami od walijskich fanów.

READ  20 aktywistów przeszkolonych, by poprawić życie HIV-pozytywnych Ukraińców w Polsce!

Od samego początku plan gry Walii był jasny: wykorzystać przestrzeń w obronie i wykorzystać tempo trójki napastników. A ci, którzy wątpili w wyjściową jedenastkę, Page został usprawiedliwiony niecałe trzy minuty później, gdy Wilson odbił luźną piłkę od nóg Johnsona. Bramkarz Bayeru Leverkusen Lukas Hradecky odmówił Wilsonowi, ale nie Brooksowi, który minął nadbiegającego Hradecky'ego.

READ  Zobacz: Pokaz Diath Davida Ellefsona w Słupsku