16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W wieku 88 lat zmarła Betty Nash, najdłużej pracująca stewardessa na świecie

W wieku 88 lat zmarła Betty Nash, najdłużej pracująca stewardessa na świecie

NOWY JORK (AP) – Zmarła Betty Nash, niegdyś nazywana najdłużej pracującą stewardessą na świecie. Miała 88 lat.

American Airlines, pracodawca Nasha, Ogłaszać O jej śmierci poinformowano w sobotę w mediach społecznościowych. Przewoźnik zauważył, że Nash przez prawie 70 lat ciepło opiekował się klientami w powietrzu.

„Bette była legendą w Ameryce i całej branży, inspirując pokolenia stewardów” – powiedział American książki na Facebooku. „Leć wysoko, Pete. Będziemy za tobą tęsknić”.

Według Stowarzyszenia Zawodowych Stewardów, które również uczestniczyło w uhonorowaniu Nasha PołączonyNash rozpoczęła karierę jako stewardesa w Eastern Airlines w 1957 r. Związek zauważył, że jej siedziba znajdowała się poza obszarem Waszyngtonu.

Pozycja Nash w firmie Eastern ostatecznie doprowadziła do jej przeniesienia się do firmy American, która w 1990 roku zakupiła kilka linii Eastern.

Associated Press skontaktowała się z American i APFA, aby uzyskać więcej informacji na temat wtorkowej śmierci Nasha. Listy Nowości wspomniany że Nash zmarła 17 maja w domu opieki po niedawnym zdiagnozowaniu u niego raka piersi. Portal dodał, że nigdy oficjalnie nie odeszła z American Airlines.

Według Księgi Rekordów Guinnessa Nash był dziecko 31 grudnia 1935 roku w wieku 21 lat rozpoczęła karierę jako stewardesa. W 2022 roku został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa Nazwa rzeczy Nash jest stewardessą o najdłuższym stażu na świecie – oficjalnie pobijając poprzedni rekord sprzed roku, który wyniósł 63 lata i 61 dni pracy na dzień 4 stycznia 2021 r.

„Chciałam zostać stewardem, odkąd wsiadłam do pierwszego samolotu – miałam 16 lat i siedziałam z mamą na zielonej skórzanej kanapie w Waszyngtonie (krajowe lotnisko im. Reagana)” – powiedziała Nash. Powiedział CNN w wywiadzie z 2016 rokuprzypominając sobie podziw, jaki poczuła, gdy zobaczyła personel pokładowy przechodzący obok niej.

Nash powiedziała CNN, że po ukończeniu college’u złożyła podanie o pracę w powietrzu, „a reszta to historia”.

READ  Tesla: Gigant samochodów elektrycznych obniża ceny na kluczowych rynkach w miarę spadku sprzedaży