16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W wieku 62 lat zmarł Toby Keith, kultowy piosenkarz i autor tekstów muzyki country

W wieku 62 lat zmarł Toby Keith, kultowy piosenkarz i autor tekstów muzyki country

Toby Keith, niezwykły piosenkarz i autor tekstów, który stworzył takie hity country, jak „Who's Your Daddy?” Gwiazda „Made in America” i jedna z największych gwiazd Nashville od trzech dekad zmarła w poniedziałek. Miał 62 lata.

O jego śmierci poinformowano dn Jego oficjalna strona internetowaPowiedziała, że ​​odszedł „spokojnie” w otoczeniu rodziny.

Piosenkarz ogłosił latem 2022 roku, że zdiagnozowano u niego raka żołądka i przechodzi chemioterapię, radioterapię i leczenie chirurgiczne.

W niedawnym wywiadzie dla Wiadomości KWTV9, stacja telewizyjna z siedzibą w Oklahomie, Keith, który w grudniu dał serię programów w Las Vegas, powiedział, że nadal przechodzi leczenie. „Rak to kolejka górska” – powiedział. „Po prostu siedź tutaj i czekaj, aż to minie, bo może nigdy nie zniknąć”. Keith powiedział, że wiara chrześcijańska pomogła mu przejść przez leczenie i potencjalnie mroczne skutki.

Śpiewając na przemian retorycznym barytonem i nucąc, pan Keith kultywował hałaśliwą, bezpośrednią osobowość na płytach takich jak „I Wanna Talk About Me” i „Beer for My Horses”.

Zbudowane wokół sprytnej gry słów i dowcipnego humoru – a także czegoś więcej niż odrobiny grozy macho – obaj zajęli pierwsze miejsca na listach przebojów country dzięki „Beer for My Horses”, meandrującej rockowej piosence w stylu Rolling Stones z Williem Nelsonem na wokalu, przechodzącym w pop. 40.

Pan Keith jest autorem lub współautorem większości swojego materiału, którego styl wahał się od tradycyjnego honky-tonk po country pop i południowego rocka. Jego ponad 60 singli trafiło na krajowe listy przebojów, w tym 20 hitów numer 1, i sprzedał ponad 40 milionów albumów na całym świecie. W 2015 roku został wprowadzony do Songwriters Hall of Fame w klasie z Cyndi Lauper, pionierem bluesa Williem Dixonem, Robertem Hunterem i Jerrym Garcią z Grateful Dead.

Pan Keith miał już 30 lat i po latach zmagań o sukces w branży muzycznej, kiedy w 1993 roku podpisał swój pierwszy kontrakt nagraniowy. Wcześniej pracował jako jeździec na rodeo, szorstki robotnik na polach naftowych w Oklahomie i muzyka. Półprofesjonalny piłkarz, który ma wspierać swoją młodą rodzinę.

READ  ZDJĘCIA: Oskarowa moda na czerwony dywan

„Przez pierwsze 20 lat mojego dorosłego życia nie jeździłem zbyt często na wakacje” – powiedział Keith w 2018 r. w odcinku The Big Interview with Dan Raczej.

„Kiedy wyszedłem i moja piosenka stała się hitem” – dodał, odnosząc się do „Should Have Been a Cowboy”, jego pierwszego singla country z 1993 r., „Grałem 28 lub 29 koncertów miesięcznie, ponieważ tego nie zrobię.” Wiem, że znowu zostanę uderzony.

„W tamtym czasie po prostu próbowałem prześcignąć wszystkich”.