30 listopada, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W wieku 46 lat zmarł David Wren, dyrektor kreatywny Moschino

W wieku 46 lat zmarł David Wren, dyrektor kreatywny Moschino

Davide Rein, włoski projektant mody i były szef działu odzieży damskiej w Gucci, zmarł dziewięć dni po objęciu stanowiska dyrektora kreatywnego Moschino. Miał 46 lat.

Evi, grupa rodziców Moschino, potwierdziła jego śmierć w piątek 10 listopada w Mediolanie. Według źródeł zaznajomionych ze sprawą zmarł na zawał serca.

„Nie ma słów, aby opisać ból, jakiego doświadczamy w tym dramatycznym momencie” – powiedział w oświadczeniu prezes klubu Evi Massimo Ferretti. „Dziś spoczywa na nas obowiązek kontynuowania jedynie tego, co przewidziała jego wyobraźnia i kreatywność”.

Pan Ren, który pracował dla Gucci przez 20 lat, zanim w zeszłym miesiącu ogłosił swoją nową rolę w Moschino, pracował nad pierwszą kolekcją, która miała zostać pokazana podczas Tygodnia Mody w Mediolanie w lutym. Uwielbiana postać w świecie włoskiej mody i prawa ręka byłego projektanta Gucci, Alessandro Michele, mówił o swoim szczęściu z powodu powołania do „wymarzonej roli” na czele jednego z najsłynniejszych nazwisk na świecie włoskiej mody. .

„Mój drogi przyjacielu, mój nieodłączny bracie, tyle miłości” – napisał w piątek Michel w poście na Instagramie. „Co za niesamowita i niezapomniana podróż, którą razem odbyliśmy. Tyle śmiechu i czystej radości.

Opisał pana Rena jako „jednego z najbardziej utalentowanych twórców, jakich kiedykolwiek znałem” i dodał: „Nie mogę teraz powstrzymać się od płaczu za tobą”.

Marka została założona w 1983 roku przez Franco Moschino, który słynął z nietuzinkowego i innowacyjnego poczucia humoru oraz nowatorskiego podejścia do projektowania. Jest to dziedzictwo, które kontynuują jego następcy i które wydaje się być chętnie odkrywane przez pana Ren. Zastąpi amerykańskiego projektanta Jeremy’ego Scotta, który opuścił markę w marcu ubiegłego roku.

„Franco Moschino miał przydomek dla swojego studia projektowego: la sala giochi – pokój gier” – powiedział pan Ren po nominacji. „To głęboko do mnie przemawia: to, co moda – w szczególności moda włoska, a w szczególności Moschino – może osiągnąć dzięki swojej ogromnej mocy, musi zostać osiągnięte poprzez poczucie zabawy i radości. Dziękuję za przekazanie mi kluczy do pokoju zabaw. I nie mogę się doczekać, aż zacznę.”

READ  „Succession” kończy sezon 4 w HBO, mówi Jesse Armstrong - Rolling Stone