22 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W strasznym wypadku autobusowym w południowym Meksyku zginęło 16 migrantów

W strasznym wypadku autobusowym w południowym Meksyku zginęło 16 migrantów

Aktualności

Co najmniej 16 migrantów, w tym troje dzieci, zginęło w piątek w strasznym wypadku autobusowym w południowym Meksyku – podały władze.

Według Meksykańskiej Koordynacji Ochrony Państwa autobus pasażerski wiózł około 55 Wenezuelczyków i Peruwiańczyków ubiegających się o azyl w stanie Oaxaca, gdy się przewrócił. Powiedział w dniu X Dawniej znany jako Twitter.

Według organizacji wśród zabitych migrantów było co najmniej troje dzieci, a także dwie kobiety i 11 mężczyzn Narodowy Instytut Imigracji

Dwudziestu dziewięciu innych zostało rannych, a nie ma natychmiastowych informacji o ich stanie.

Masakra była tak dotkliwa, że ​​NMI początkowo podało, że zginęło 18 osób, ale później obniżyło tę liczbę, twierdząc, że liczba ta wzrosła w wyniku rozczłonkowania niektórych ciał.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku i czy w zdarzeniu brały udział inne pojazdy.

Zdjęcia z wypadku przedstawiają autobus pasażerski leżący na boku na krętym odcinku autostrady, ze zmiażdżoną górną częścią.

Szyby po lewej stronie autobusu zostały rozbite, pozostawiając po całej ulicy coś, co wyglądało na bagaż i części pojazdu.

Autobus wiózł 55 migrantów, kiedy przewrócił się i rozbił w południowym Meksyku.
AP

Salomon Jara Cruz, gubernator stanu Oaxaca, powiedział, że urzędnicy stanowi wraz z kilkoma innymi agencjami krajowymi, stanowymi i gminnymi zapewniają pomoc osobom zaangażowanym w incydent.

„Głęboko żałujemy śmiertelnego wypadku, który miał miejsce na autostradzie Oaxaca-Cuacanobalan, w którym zginęło kilku migrantów”. Powiedział w dniu X. Składamy kondolencje rodzinom zmarłych oraz wyrażamy całą solidarność i wsparcie dla rannych.”

NMI twierdzi, że migranci, którzy przeżyli, otrzymają kartę wizyty ze względów humanitarnych, która umożliwi im dalsze korzystanie z opieki medycznej podczas pobytu za granicą.

Zginęło co najmniej 16 osób, w tym troje dzieci.
Reutera
Władze podały, że większość ofiar pochodziła z Wenezueli i Peru.
Reutera
Dwudziestu dziewięciu innych zostało rannych, a nie ma natychmiastowych informacji o ich stanie.
Reutera

Ten tragiczny incydent jest najnowszym z serii zgonów migrantów w Meksyku w związku z rosnącą liczbą migrantów udających się w stronę granicy z USA.

READ  Dlaczego ptaki spadły z nieba w Meksyku? Eksperci twierdzą, że może to być drapieżnik | ptaki

W zeszłym tygodniu 10 kubańskich migrantów – w tym nieletni – zginęło, a 17 innych zostało poważnie rannych po tym, jak ciężarówka, którą podróżowali, rozbiła się na autostradzie w sąsiednim stanie Chiapas, w pobliżu granicy z Gwatemalą.

Instytut podał, że kierowca samochodu najwyraźniej przekroczył prędkość i stracił panowanie nad ciężarówką, która wiozła wówczas 27 migrantów. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia.

Przyczyna katastrofy jest nadal badana.
Reutera

W zeszłym tygodniu także w tym samym stanie Meksyku na autostradzie w Chiapas przewróciła się ciężarówka, zabijając dwóch migrantów z Ameryki Środkowej i raniąc 27 innych osób.

Ogromna liczba migrantów odbywa niebezpieczną podróż przez granicę z Meksykiem, aby uzyskać azyl w Stanach Zjednoczonych.

Tylko we wrześniu do Stanów Zjednoczonych przybyło ponad 260 000 imigrantów, ustanawiając nowy miesięczny rekord, porównywalny z liczbą obywateli mieszkających w St. Petersburgu na Florydzie.

Z pocztą Przewody


Załaduj więcej…
https://nypost.com/2023/10/06/16-migrants-killed-in-horrific-bus-crash-in-southern-mexico/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania